» »

MSi FX5700TD 128MB in težave z igrami

MSi FX5700TD 128MB in težave z igrami

iskra ::

Pred kakega pol leta sem nabavil to kartico (denarna stiska ni dovoljevala boljše) in pred kratkim sem imel priliko dobiti v roke še par igric. Nabavil sem Colin McRae Rally 3 (super poceni po dveh letih :)).

Žal pa stvari ne tečejo kaj prida gladko. Original hladilnik je začel ružiti 100/uro in sem ga zamenjal za NV Silencer. Probleme s kompatibilnostjo sem rešil (kondenzatorji na poti). Vem, da se je kartica s prejšnjim hladilnikom pregrevala, ker me je konstantno metalo iz igre, cesta in okolica je "bliskala" - pojavljali so se trikotniki in pravokotniki in občasno se je slika ustavila za trenutek. Še vedno se dogaja isto, vendar v manjših količinah ampak še vedno zelo zelo moteče.

Nastavitve sem znižal na minimum (640x480x16, draw distance na 1, low detail, FSAA off...) in še vedno se pojavljajo težave.

Imam Athlon XP 1900+ Palomino procesor, 512MB RAM. Gonilnik ima oznako 6.6.7.2, datiran na 20.9.2004. Preizkusil sem že več gonilnikov vendar nisem opazil izboljšanj - ima kdo kak predlog? Kartica se najverjetneje pregreva vendar ne vem zakaj, ker imam računalnik odlično prezračen (proc ima 40°C, 44°C med igranjem), hladilnik na grafični prejema zrak skorajda iz okolice preko še enega ventilatorja.

Uporabil sem tudi MSi clock utility, kjer sem znižal frekvenco kartice vendar sem samo izgubil na fps, artefakti ostajajo.

Še to: pred tem sem imel Inno GF MX440 in CMR3 je takrat tekel gladko (na malo več kot minimum detail) vendar se je kartica vsake toliko pregrela in me je spet vrglo iz igre vendar nisem nikdar imel artefaktov.

Kak predlog? Boljši gonilniki? En turbo Delta ventilator? Sej ob priliki bom menjal sistem, samo čakam, da zadanem na loto :)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

iskra ::

No še to sem pozabil omeniti: kolega mi je posodil Richard Burns Rally in problemi so identični, tako, da ni samo Colin kriv. :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Sami ::

Lahko, da je kartica v okvari, naloži najnovejše driverje za plato in grafo (78.01), pa probaj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

iskra ::

OK driverje sem zamenjal vendar mi je po 15 minutah igranja spet začelo "bliskat". Slike pa ni blokiralo, se pravi, da sem na dobri poti.

BIOSa pa žal ne morem sflašat, ker nimam disketnika :(
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Jan987 ::

sej lahko fleshaš tudi z dika/cd-ja

iskra ::

Ma k**c ... Sem flashal BIOS in potem mi Winsi niso hotli zalaufat normalno tko da je blo treba flašat nazaj na prejšnji bios.

Sklepam, da je res grafična u ku**u. Bliskanja ni več ma med igrami se kar ustavlja slika za desetinko sekunde al več - še kak predlog?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353546 (2613) Bostjan99
»

Katero grafično kartico naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704786 (3967) ross|e20
»

Spet, Powercolor 9800SE?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704605 (3365) PCman
»

3D prophet FDX 8500 LE

Oddelek: Strojna oprema
401266 (966) boštjan
»

Colin 2 in trzanje slike

Oddelek: Zvok in slika
241398 (1063) MaD_Mavr0

Več podobnih tem