» »

Katero grafično kartico naj kupim?

Katero grafično kartico naj kupim?

«
1
2

ross|e20 ::

Lep pozdrav vsem.

Sedaj sem tik pred nakupom nove grafične kartice - se kar malo že mudi.
Do sedaj sem namreč uporabljala Gigabyte Radeon 9200SE 128MB, vendar je kartica slaba (problem je, ker mi računalnik restarta pri zagonu igrice ali pa že pri sami nastavitvi resolucije) - tako mi je vsaj rekel kolega, ki se na to spozna.

Sedaj pa bom kupila novo kartico. Zanima me, kaj naj kupim za denar nekje 20k, lahko tudi malo več ali manj.
Razmišljala sem o nakupu Radeon 9600PRO 128MB. Tu pa se pojavi en problem. Namreč proizvajalcev je več... 3D, Saphire, GeCube, Gigabyte, Canyon ali nekaj podobnega in mogoče še kaj.

Zanima me, katero kartico bi vi kupili na mojem mestu. Potrebujem pa jo predvsem za Colin McRae Rally 2005, ostalo niti ne igram, pa saj te še tudi ne, in pa za to, da delajo windows-i.

Imam pa naslednjo sestavo računalnika:
- Procesor: AMD Athlon 2000 XP + hladilnik in ventilator z nosilcem zalman
- Ram: 2x 256 MB DDR PC3200
- Osnovna plošča: Gigabyte GA-7VT600-L (VIA KT600, ATX, FSB 400, Socret A, 3XDDR400, AGP 8x, 6-Channel Audio, ATA 133, 5x USB 2.0)
- Trdi disk Maxtor 120GB ATA133 7200 obratov, 8MB predpomnilnika + ventilator
- Trdi disk Maxtor 160GB ATA133 7200 obratov, 8MB predpomnilnika
- Grafična karica ATI Radeon 9200SE 128MB TV-Out ---> to bom menjala
- CD-ROM Sony 52x
- Combo enota Teac 52x32x52x16
- Mrežna kartica
- USB 2.0 kartica - 4x USB 2.0
- Disketnik
- Napajalnik 300W

Hvala vsem, ki mi boste na kakršenkoli način pomagali.
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

para-site ::

Sapphire, vendar pazi, koliko hiter je ram...

cosmos ::

Ne vem sicer kok se tvoj kolega spozna na racunalnik, samo tole:
"problem je, ker mi računalnik restarta pri zagonu igrice ali pa že pri sami nastavitvi resolucije" nima nobene zveze z grafično ampak kaže na nestabilen računalnik.
Kriv je lahko
software: mankajoči VIA 4in1 driverji, napačno inštalirani driverji za grafično (računalnik mora biti povsem očiščen starih driverjev tudi,če sta grafični istega proizvajalca), napake pri inštalaciji igre,...
ali pa
hardware: kjer so najverjetnejši krivci: pregrevanje procesorja, nekompatibilen ram, preslab napajalnik, pregrevanje north-bridga na osnovni plati.

Drugače pa če potrebuješ grafično za novejše igre, je tole minimum:
enaa - R9550 256MB - svetujem, da vseeno zahtevaš, da ti zagotovijo, da kartica ni SE verzija

Radeon SE kartice in Nvidia LE kartice, so namreč kastrirani mlajši brati, svojih istoimenskih bratcev ;) in porazne v igrah

Če pa želiš pognati kakšen Doom 3, s svojim procesorjem, potem pa potrebuješ vsaj Radeon 9600XT, ki ga majo naprimer pri Mlacomu za "RADEON 9600XT 128MB dvi/tvout 35.226" - cena za gotovino

EDIT: lahko je kriva tudi sama grafična, samo v tem primeru je grafična defektna (oz. maš prej omenjene tezave z VIA ali ATI driverji)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

ross|e20 ::

hvala za tale odgovor.

napisala bom še tole:
moj kolega dela za zelo priznano računalniško firmo in verjetno ve, kaj je narobe.
potem pa še tole:
jaz sem pred kakšnimi 3 tedni hotela zagnati čisto navadno igro wolf 3d za mojega malega bratranca. takrat je prvič restartal računalnik, čeprav je kartica v računalniku že več kot 1 leto. potem sem poskusla še nekaj iger in je naredilo isto. nakar sem naredila format računalnika. naložla sem vse nazaj vendar iger nisem probvala. potem sem pred 3 dnevi naložla colin mcrae rally 2005 in je ponovno naredilo restart. nakar ponovno formatiram in naložim samo driverje za grafično kartico. takoj hočem spremenit resolucijo iz 800x600 na 1024x800 in naredi ponovno restart.
potem menjam rame in naredi isto. to se dogaja kakšne 3 tedne, prej pa je bilo celo leto ok.

drugače pa so mi zdej svetovali naslednje:
Kup PowerColor 9800se (256bit), poklič mene za ceno in jo lahk komot modaš v 9800Pro.

se strinjate s tem?
lahko pa še povete mnenje o tem, kaj še lahko naredim s staro grafično - kako jo naj usposobim.
hvala
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

cosmos ::

če ti računalnik restarta ti nova grafična ne bo čist nič pomagala, razen v primeru, da je stara grafična defektna, oz. boš pri nakupu nove grafične rešila problem z driverji/sw ki je morda povezan z grafično

Igre so precej bolj zahtevne za računalnik, kot text editor ali internet explorer, tako da je povsem možno, da imaš že eno leto nestabilen računalnik

in to da reče, da je z grafično nekaj narobe, ker se računalnik restarta ko zaženeš igro ne kaže ravno na to, da tvoj kolega ve kaj dela, pa brez zamere ;)

Zelo verjetno lahko rešiš problem s staro grafično, začni z:

Via 4in1 driverje za plato, ki med drugim vsebujejo AGP driver Click
in
najnovejšimi driverje z ATI sita:
Click

potem poglej kakšna je temperatura procesorja (naj ne bo čez 55C) in kakšna temperatura sistema )naj ne bo čez 40C), če nimaš kakšnega software-ja, najdeš te v v BIOS-u.
in
ali imajo voltaže (spet v BIOS-u) zelo velik odmik od željene vrednosti (naprimer če je +12v pri +11V, to ni v redu) - idealno je nekje do max 3%, ker to pomeni, da verjetno pod obremenitvijo ne bodo šle čez 5% deviacij.

IN še to zadno stvar, ki si jo želiš v primeru, ko imaš probleme z računalnikom je nov problem: "PowerColor 9800se (256bit), poklič mene za ceno in jo lahk komot modaš v 9800Pro" - to je modanje in overclockanje in zahteva stabilen sistem in računalnik, poleg tega pa ni nobene garancije da bo grafična tudi res delala na PRO po daljšem obdobju uporabe. To je tako, ko če greš navit motor avtomobila za kakšnih 20-30 konjev, če ne veš kaj delaš, si lahko čez kakšno leto tud ob mašino.

ross|e20 ::

temperatura sistema: 33°C
temperatura procesorja: 47°C
voltaža: 12.365V

ok bom sedaj poskusla s temi driverji in podobno pa bom vidla, ka se da naredit.

katero grafično mi pa potem ti svetuješ od onih naštetih?

hvala zaenkrat
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

ross|e20 ::

zdej mi pa dela grafika, sam colina mi pa vseen ne zažene - verjetno nimam pravega crack-a.:O
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

cosmos ::

temperature zgledajo sprejemljivo, če tud ostale voltaže nimajo večje deviacije, bi moralo biti OK

če hočeš biti sigurna, da je sistem stabilen, svetujem:

p95v238.exe(1MB HTTP), downloadaš, zaženeš: options-> torture test, pustiš laufat vsaj 4 ure, čeje vse OK, ni errorjev in še program še vedno dela, bi moral bit CPU OK

potem:
Memtest, dl, zaženi, naredi disketo, pusti v disketarju, zaženi računalnik, laufat bo začel test memorije, pusti vsaj 4 ure, če ni nobenih errorjev, je ram verjetno v redu

in nazadnje:
3Dmark 2001SE, dl, zaženi, nastavi options->change->benchmark: odkljukaj looping
pusti laufat vsaj 2 uri, če še vedno laufa po dveh urah je za računalnikom in grafično verjetno vs v redu

BTW če zadnji tst ne bo delal to še ne pomeni, da je grafična defektna, še vedno je lahko problem z softwarejem/driverji/konflikti in ko smo že pri tem, maš WinXP?

moram nazaj mna gledanje tekme

aja pa še nove grafične:
Radeon 9550 128Mb/256MB - nikakor NE sme bit SE verzija - za nekje 20k sit
Radeon 9600XT - za nekje 35k sit
Nvidia geforce 6600GT - za nekje 50k sit

ross|e20 ::

ok
bom to vse naredila kar si mi svetoval, da vidim pri čem sem. jutri bom vse lepo zalaufala pa vidla.
hvala ti. ;)

aja... xp + sp2 mam
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ross|e20 ()

cosmos ::

aja nisem vidu, da ti zadeva že dela, sem medtem pisu :)

škodl pa seveda ne bo

ross|e20 ::

ja itak. bom jst jutr vse to lepo naredla kar si napisu, pa upam, da bom ugotovila v čem je problem. :\
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

ross|e20 ::

neki me še zanima.
a to da sprobam, če mi vse ok dela in če je računalnik stabiln izvedem ko imam naložene vse programe ali je zadost k mam windowse?
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

boštjan ::

poženi kaki test program,recimo 3dmark 2003 za grafo in prime95 za proc,to bo dovolj
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ross|e20 ::

ja pa to naredim ko bom mela gor vse programe al lahko kr zdej ko mam sam win pa colina?
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

bond007 ::

fantje, fantje... c-c. A res ni nobenga gentlmena, da bi 20 letni dami pomagal v stiski pa ji prišel na dom mal stestirat :D
Uglavnem je več možnosti, kaj je lahko narobe:

- napajalnik ni dovolj močan ( malo verjetno, glede na to da je to bolj ko ne crap kartica in ne porabi veliko štroma)
-lahko je res grafična kriva ( glede na to da se rač resetira pri spremembi resolucije ... tudi sam sem že imel takšne probleme z grafično)
- možno je, da se kakšna stvar pregreva .. (ampak tudi to malo verjetno)
- lahko da je problem z kakšnimi gonilniki oz softwerom.

Pomoje tiči problem res v grafični!

Za colina je ta grafična res preslaba (9200), zato kupi kakšnega radeona 9600pro ali pa radeona 9550 za ta denar (20k sit) Če ti ta tvoj kolega zrihta 9800se za 20k sit pa kr to vzemi... pa vprašaj ga če bi za 20 še meni eno zrihtal >:D

_Dejan_ ::

Lahko komot testiraš če so samo windowsi gor.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

ross|e20 ::

bond007...
moj bratranec mi zrihta radeona 9800se za 28k, sam baje da naj z se končnico ne kupujem, tk so mi svetovali nekateri, nekateri pa so rekli, da je 9800se boljša od 9600pro.
zdej pa res ne vem
a ma mogoče kdo kake linke do kakih testov, k se ta dva primerjata med sabo ali pa še s katero podobno, recimo radeon 9550 al pa katero od geforce.

jaz bom pa zdej počas šla zadevo na on računalnik stestirat pa bom vidla ka bo pokazal.
zdej sem prišla tako daleč, da mi pri resoluciji ne restarta več, pa ko zalaufam kako igro tut ne. sam bom pa kartico vseeno menjala.

hvala
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

ross|e20 ::

tole sem jst zdej zalaufala:
p95v238.exe(1MB HTTP), downloadaš, zaženeš: options-> torture test, pustiš laufat vsaj 4 ure, čeje vse OK, ni errorjev in še program še vedno dela, bi moral bit CPU OK

potem sem tam pustila opcijo blend. a je tako prav?
kako vem, če program kaj dela, glede na to, da je izpisu 3 vrstice potem pa nič več? :8)
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

cosmos ::

Pritisneš alt+ctrl+del -> pojavi se okno od Task Manager-ja, pod "performance" poglej če je CPU usage blizu 100%, potem je vse OK (lahko pogledaš še okno "Processes" in program "Prime95.exe", kjer v stolpcu CPU piše trenutno "porabo")

Če bo pa kakšen error ti bo itak ali javu, ikonca spodaj desno v taskbar-u bo namesto rdeče, rumene barve, ali pa se bo računalnik resetiral.

Prime95 navadno javi še kakšen error po 2-3 urah, zato sem rekel kakšne 4 ure.

BTW zgoraj sem uporabljal izraze z angleških windows-ov, če maš slovenske boš morala sama prevest, ker jaz tiste slovenščine itak ne razumem :D

ross|e20 ::

hvala za pomoč

zdej testiram že cele 3 ure pa še ni nobenega errorja javu.
jaz načeloma uporabljam slo windowse, vendar se mi zdej ni dal nalagat še tega, tk da je kr ang verzija.

glede grafičnih kartic pa sem se še malo pozanimala pri prodajalcu računalniške opreme in mi je svetoval nakup Radeon 9600Bravo 256MB PowerColor za 22200+DDV.
Je rekel, da je za malenkost slabši od Leadteka 6800 GT za 100.000sit in da je brezveze kupiti za takšen denar.

Vprašala pa sem ga med:
Radeon 9600PRO 128MB Gigabyte
Radeon 9600PRO 128MB Saphire
Radeon 9800SE 128 MB PowerColor
Radeon 9600Bravo 256MB PowerColor
Radeon 9600Bravo 128MB PowerColor

Kaj pa vi menite o tem?
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

K0K0 ::

Tegale prodajalca, ki je izjavil da je 9600 malenkost slabši od 6800GT bi pa res rad vidu. 9600 že tko nima za burek on pa jo primerja z eno najhitrejših kartic lol.Pa še tko je da so 9600 kartice z 256mb rama počasnejše od tistih z 128mb tko da tole bi bil zelo slab nakup. 9800se je močnejši od vseh 9600 (se,pro,xt) in z malo sreče ga lahko modaš v 9800pro tko da jest bi ti tega priporočal.

ross|e20 ::

to sem pa zdej že od večih slišala.
bom še eno mnenje dobila čez par minut, potem pa bom napisala ka je on predlagu in se bom odločila med 9800se in ono ki jo bo on predlagu.
a se splača kupit radeona 9800se powercolor za 28k? - nov z računom na stričevo firmo?
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

K0K0 ::

Med 9800se in 9600 sploh nimaš kej razmišljat ker ni primerjave sploh pa pri tako majhni cenovni razliki. Za 28k mislim da ne boš dobila boljše kartice kot je 9800se (še rablene ne) sam kot sem rekel pazi da ima 256bitno vodilo.

ross|e20 ::

Prime95.exe ---> pokaže po 4 urah 0 errors 0 warmings :D

zdej bom zalaufala še za rame...
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

cbelica ::

Za test RAM-a priporocam progi Memtest86+ (pazi koncnica '+'), saj je 'boljsi' (pokaze prej napako) kot 'navadni' Memtest86... vsaj pri meni (AMD). KLIK

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

ross|e20 ::

jst tegale 3dmark2001 ne zastopim glih najbol

nastavim nastavitve tk ko piše zgorih, pol pa poženem benchmark sam mi neha delat po 10 min in napiše comgratulation...
hmmmm
ne kapiram tega;(

a morem kej druga naredit?
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

cbelica ::

nekje v nastavitvah (spodi levo) odkljukas 'loop'...:)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

flashek ::

js sm včer dobiv radeona 9600 pro in morm rečt da sm zadovoln.proizvajalec je GeCube.in ima 400Mhz rame in 400Mhz procesor.mislim da je kr prava stvar.majo jih v comtronu za 23k
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

ross|e20 ::

glede tvojega radeona 9600pro od gecube.... jaz sem gledla od iste firme na netu in povprašala sem pri prodajalcih in je rekel da ne delajo na 400mhz.
jst mam že itak naročenga radeona 9800se in to takšnega, ki se bo dal zmodat v 9800pro.

glede testov mohega računalnika...
pri pregledu ramov ni bilo napak
pri testu grafike pa sem imela 4761 točk se mi zdi, kar je baje za mojo grafiko solidno.
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

flashek ::

ql.pac js mam tto od gecube pa mi tk na skatl kot tut v home everestu pise da je 400Mhz
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

ross|e20 ::

ja se ql. jst sem pač sam povedla ka mi je prodajalc reku - verjetno zato, da bi prodal dražjo - spahire za 27k.;(
drgač pa mam že jst naročeno, sam tolk morem počakat, da jo on kolega v trgovini stestira, da se bo res dala zmodat v 9800pro.:P
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

flashek ::

aha.lepo lepo.in kje boš kupla to?
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

ross|e20 ::

kupla bom pr jae.

glede tvoje kartice. čisto možno da dela na 400Mhz - v to ne dvomim, vendar bi jaz kupila drugo, ki dela ja 600Mhz - tako so mi svetovali drugi. ne vem koliko se to v realnosti pozna, vendar so vsi rekli tako:8)
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

cbelica ::

ce so rekli, pol bo drzalo...:D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

ross|e20 ::

hja... mogoče pa res ;)
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

Tribal ::

Men je pa res smesno kaj vse klele preberem, predvsem na cosmosa tole leti. Za njega bi bilo vse prej kot graficna narobe.

Človek ne tolk nakladat, če je koleda pogledu zadevo in se na to spozna. Pa prišel do zaključka da je kriva grafična, tako potem je. Ne punci dvome dajat o zmogljivosti kolegovega znanja o računalnikih.

Rossie :) ti pa kr kup Radeona 9800se daleč najboljša grafična za svoj denar, če pa dobiš tako ki se moda v PRO si pa zmagala. boš imela namesto tistih 4xxx točk okol 14xxx točk z tvojo konfiguracijo.

Zelo dober nakup boš opravila če boš to grafiko kupila!!!

LP in veselo nažiganje Colina >:D

ross|e20 ::

Tribal hvala ti.

Kolega bo poiskal takšno, da se bo dalo vse skupaj v 9800pro naredit. Dela na tem :)) .

Ja sej so mi tudi drugi svetovali to kartico. So rekli, da tudi če se mi ne posreči je zmodat v 9800pro, je še vedno boljša kot 9600pro. Jst pa dobim to 9800se za 28k, kar je pa kar solidna cena. :\
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

cosmos ::

Mislim pa Tribal pa si ti sploh prebral thread

Ko je instalirala VIA 4 in 1 driverje je bil problem rešen, točen tko, kt sem ji svetoval

To da pa je grafična počasna in nima legalnih špilov, to je pa čist neodvisen problem.

Mislim unbelievable :\

Namest da bi rešil problem, je bl važen da se ukvarjate s tem kaj kupit in kako se delat pametnega

In ja, za 28k sit je 9800SE povsem dober nakup, če pa govorimo o modanju v PRO je pa to druga stvar.
Večini vam sicer dela, samo predvsem zato, ker ne stestirte zadeve do konce in ne preverte ali so kakšni artefakt tudi po 2, 3 urah deloavnja. Nekatere artefakte, kot so naprimer majhne bele in črne pikce, je včasih kr težko opazit. Potem vam pa po pol leta gre Vram, crkne kartica in greste jokat na servis,l pa se pritošujete na forumih, kako so nefer, ker ne vzamejo nazaj vaše zmodane in z lepilom polimane kartice. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

ross|e20 ::

hja...
sej zdej je pršl do enga problema.
te kartice radeon 9800se, ki bi se dala zmodat v 9800pro, se zdaj ne da dobiti in je čakalna doba kar dolga.
tako da se zdaj nekako odločam med:

radeon 9600bravo 256mb powercolor
radeon 9600pro 128mb gigabyte
radeon 9600pro 128mb saphire

hja... pa je spet tukaj problem. :'(
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

MEDENA ::

kje pa jih imajo za 28k...nemogoče cena je 34200....

ne jemlji 9600 256 BRAVO EDITION !

Vzem kako Sapphire ali Gigabyte.

ross|e20 ::

medena... za 28k se jih da dobiti samo preko vez

hja... glede onih ne vem ka nej naredim. a mi razložiš malo zakaj ne 9600bravo in zakaj raje eno od onih dveh?

namreč zbiram podatke, da se bom lažje odločla
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

MEDENA ::

kAJ bi jaz dal za veze :)

Hja takole

256MB kartice imajo običajno slabše rame nalotane gor. Pa tudi take velike potrebe mislim,da nimaš po 256MB kartici.

Tvoj sistem tudi tako ni ne vem kaj zmogljiv,da bi "potrebovala" 256MB...Igraš veliko igrce ?

Bravo edition se mi zdi daje to z VIDEON IN?

ross|e20 ::

igrce?
ne ne igram igrc. zdej bom colina 2005, drgač pa nič ne igram

ta radeon 9600bravo 256mb powercolor je na temle linku: http://www.tul.com.tw/global/productlis...
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ross|e20 ()

MEDENA ::

mam feeling da je tale BRAVO samo navadni 9600 ne pa 9600PRO.

ross|e20 ::

jst sem isto rekla...
pa je potem prodajalec te kartice rekel, da je sedaj namesto pro oznaka bravo, vendar da je še hitrejša.
tu ne vem jst... tk je on men reku, čeprav je mal čudn to vse skupi.;(
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

flashek ::

kupi gecube radeon 9600 pro 128MB.v comtronu jih majo za 23k
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

ross|e20 ::

flashek... gecube ne pride v poštev ker delajo rami na 400mhz, jst pa bom kupla tako da delajo na 600mhz - gigabyte in spahire. dam še rajp 6k zraven, pa mam ornk.
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

flashek ::

sj pri powercoler tut na 400 delajo
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe

ross|e20 ::

to sma se mi2 pogovarjala o 9600pro ne pa o 9600bravo.
Prenosik Acer Aspire 5101: AMD Turion 64 Mobile
Technology (2.0GH), 15,4' TFT LCD, ATI Radeon
Xpress 1100, 60GB HDD, 1GB DDR2 ram, DVD pekač,...

flashek ::

tei pa še daš malo zravn pa maš XT
AMD Athlon 64 3000+ ; 2x512 MB ; Radeon X700 pro ; ASUS A8N-SLI Deluxe
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019518 (12583) Janac
»

Katero graficno kartico uporabljate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18711219 (7755) mtosev
»

Katero grafično naj izberem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554005 (3170) DominusSLO

Ali je vredu ta grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554608 (3774) boštjan
»

Ali bi koga zanimala grafična POWERCOLOR Radeon 9800SE,.... za 37.000 sit??

Oddelek: Kaj kupiti
422238 (1281) VASkO

Več podobnih tem