» »

mkv, ogm, Matroska, zanima me v zvezi s tem

mkv, ogm, Matroska, zanima me v zvezi s tem

cypher ::

Oj.
Mi lahko kdo razloži kaj o mkv file-ih, ogm, Matroska, kaj potrebujem za predvajanje...
Imam Matroska full pack 1.1.1, ZoomPlayer, ffdshow, toda še nič inštalirano. Sem nov v tem, in bi bil vesel informacij.
Hvala

Quikee ::

Matroska (MKV)
OGM

Drugace pa OGM se naceloma ne uporablja vec ker je matroska dosti boljsa alternativa. Slabost obeh pa je da nista dobro podprta (oz. sploh ne) v DVD/Divx komponentah.. malo boljsi glede tega je MP4, ki je podprt vsaj v "Nero Digital" certificiranih predvajalnikih.

#000000 ::

Matroska aims to become THE standard of multimedia container formats. It was derived from a project called MCF, but differentiates from it significantly because it is based on EBML (Extensible Binary Meta Language), a binary derivative of XML. EBML enables the Matroska Development Team to gain significant advantages in terms of future format extensibility, without breaking file support in old parsers.

več tukaj

in tukaj

LP

še tole, z tem se da narest, da več chapterjev in streamov ter več vrst podnapisov ang,slo,dojč, itd, vse v enem fajlu, se prav to kar je zdaj na dvd-jih v več mapah in več različnih delov razdrobljenih po disku, so oni spravli v eno samo datoteko (kontejner) mkv. Sicer pa se to še zlo mal uporablja, no jest sem enkat naletu na en tak film, in gues what izbrisu, ker se ga ni dalo predvajat niti z njihoveim plejerjem. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj imate inštalirano od kodekov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211154 (682) amigo_no1
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

DV to HDTV

Oddelek: Zvok in slika
5955 (908) KoMar-
»

Katero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
9884 (798) jest10
»

Izšel je DivX 6

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
445857 (3891) Metabond

Več podobnih tem