» »

pregrevanje grafične ali...?

pregrevanje grafične ali...?

DrBekunis ::

Lep pozdrav!

prosil bi za vaše mnenje oz pomoč. pri igranju bf2 se mi po kakšne pol ure igranja začnejo prikazovati zelene lise in majhne bele pikice v teksturah. Zgodi se tudi tako, da mi je katerakoli igra po nekaj časa popolnoma blokirala in je pomagal samo hard reset.
računalnik je amd 64 3000+, 1gb rama, 6600gt (pci-e), GIGABYTE-K8NF-9 socket 939.
temperatura grafične je 51 C idle, nekaj čez 60 C ko se pojavijo artefakti. temp. procesorja je 34 C idle, okrog 40 ko je obremenjen.
ni mi tudi jasno kaj v sis sandra softver kaže temperatura CPU2-70 C in pod opozorili, da je mainboard temp. previsoka. CPU1 kaže 34 C.
ventilatorji delajo vsi...

hvala

Izi ::

Skoraj sigurno gre za pregrevanje grafične oz. ramov na grafični kartici.
Ko se ti rami na grafični pregrejejo se začnejo pojavljati različni artefakti, ki ne sodijo v sliko in tudi barve včasih postanejo precej mavričaste, ko pa se ti pregreje procesor na grafični pa se ti vse skupaj zablokira.
Če imaš navito grafično, malo žmanjšaj navitje, če ne pa boš moral poskrbeti za boljše zračenje celotnega računalnika.
Ponavadi en vstopni in en izstopni ventilator rešita zadevo.
Lahko probaš tudi z pasivnimi hladilniki na ramih na grafični, če jih še nimaš.

DrBekunis ::

se pravi, da je teh cca.62 C že preveč? ali pač driverji ne kažejo prave temperature?
grafična ni navita in ima svoj ventilator, cela kišta je po moje tudi dobro prevetrena, zadaj sta vstopni in izstopni ventilator.
morda kakšen link za pasivno hlajenje grafične. je pa inno 3d :\

hvala izi

Izi ::

Ja najbolje da se praktično prepričaš.
Preden boš začel igrati igro, odpri stranico računalnika in jo pusti odprto, en ventilator vzemi iz ohišja in ga nastavi tako, da bo pihal direkt v grafično na par centimetrov, lahko najdeš še en ventilator za hlajenje sobe in ga postaviš tako, da piha v računalnik v odprto ohišje.
Nato igra vsaj eno uro in če bo vse vredu, potem se ti brez dvoma pregreva grafična.

Napisal si tudi, da imaš zadaj vstopni in izstopni ventilator, kar nekako ni vredu. Vstopni ventilator mora biti na sprednji strani računalnika na zadnji pa izstopni. Tako da zrak piha skozi. V tvojem primeru se vroč zrak samo meša.

DrBekunis ::

ja, zadaj sta vztopni in izstopni ventilator, na levi stranici pa je še vztopni za procesor - ohišje feel-v.
bom poskusil še z odprtim ohišjem.

DrBekunis ::

eh, murphy.... včeraj mi je brez problema deloval 1 uro in pol, brez da bi odprl kišto.
s katerim programom bi lahko preveril oz. nateral grafično, da bi se ugotovilo, če se pregreva?

lp in hvala

Izi ::

Poženi 3Dmark05, ne zato, da boš videl kako hitro grafiko imaš ampak zato da preveriš kdaj (če sploh) se ti bodo pojavili artefakti in kdaj se ti bo zablokiralo vse skupaj. 3Dmark lahko naštimaš tako, da ko pride do konca se sam požene še enkrat. Če je vse vredu mora iti skozi vsaj trikrat.
Ko boš ugotovil kdaj se ti pojavijo napake downclockaj (zmanjšaj frekvenco) procesorja in rama na grafični in vse skupaj ponovi še enkrat.

Vsekakor pa boš moral popraviti hlajenje, ki je v tvojem ohišju narejeno narobe. Ventilator, ki ti na zadnji strani piha notri samo obrni, da bo pihal ven. Še bolje pa bo, če ga prestaviš na sprednjo stran ohišja tako da bo pihal notri.

Jackal ::

Namesti si RivaTuner - Program ima možnost prikaza temperature in frekvenc na grafu, ki ga sproti izrisuje. Pusti odprt program in pojdi igrat igro. Čez nekaj časa pa pojdi pogledat graf - boš videl, da se grafična greje veliko bolj kot 60°C. Namreč predenj ti prideš iz igre in pogledaš temperaturo - ta že pade za kakih 15°C.

Tukaj smo se pogovarjali o temperaturah GeForce 6600(GT).

Originalni hladilniki na teh karticah so bolj bogi. Na moji GF 6600GT sem zamenjal original hladilnik z Zalmanom VF700-CU, pa je temperatura v najvišji obremenitvi padla za več kot 25°C.

DrBekunis ::

3dmark05 sem preizkušal včeraj in je delalo bp. čudno pa se mi zdi, da ne bi pravilno namestili ventilatorjev, saj je računalnik praktično nov. sem klical tudi na servis in so rekli, da je možno, da se kartica ne pregreva in je po defaultu škartirana. mori me to, ker enkrat dela, enkrat ne. ko bom šel na servis bo pri njih gotovo delalo.
bom namestil še riva tuner in sporočim.

hvala obema za pomoč

DrBekunis ::

sem bil površen, ko sem govoril o ventilatorjih. zadaj je samo vztopni, pod izstopnim sem mislil vent. od napajalnika. a tudi v tem primeru velja, da bi ta moral biti izstopni?

DrBekunis ::

sem meril temp. z riva tuner in med igranjem ni presegla 80 C. se je pa računalnik resetiral po nekaj sekundah, ko sem startal bf2. najprej je nekaj sekund štekalo potem pa se je resetiral. je morda še kaj drugega razen grafične?

Izi ::

Ventilator napajalnika mora pihati ven, to je vredu.
Zadnji ventilator pa bi moral tudi pihati ven. Obrni ga.
Notri lahko pihajo samo stranski ventilator na stranici in sprednji ventilatorji, ki ponavadi hkrati hladijo tudi trde diske.

Če ti blokira samo pri eni igri probaj zamenjati driverje.
Probaj še kakšno drugo igro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

DrBekunis ::

riva tuner mi kaže naslednje vrednosti : core clock 551, memory clock 1052.
a ni to malo preveč?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Q6600 - Pregrevanje?

Oddelek: Navijanje
213256 (2090) Vuli
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505256 (4304) lordgreg
»

Temperature vaših 8800 GTS grafičnih kartic

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212453 (1695) kixs
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986883 (3814) PINki
»

GF 7800 gt Pomoc

Oddelek: Navijanje
191383 (917) Skankulja

Več podobnih tem