» »

Modri ADSL

1
2
3

baker ::

Mislim da so cene take:
0 sit/min med siol uporabniki
6.3sit/min domače omrežje
cca 70sit/min mobilno omrežje


Men je nekaj čudno:
Dokler ni prišel modriadsl pri nas ADSL-ja sploh ni bilo mogoče imet, ker centrala ni nadgrajena (ISDN si lahko mel)
Zdaj pa adsl lahko imaš tudi če centrala ni nadgrajena.
Zakaj so pol sploh nadgrajevali centrale????

kriko1 ::

Sej še vedno ne moreš imet ADSL-ja tam kjer ga prej nisi, vsaj pri nas ne.

baker ::

Ja ampak jaz sem tam napisal tel. št. in šifro kupca pa mi je napisal da je možn, tako da sem ga že naročil.

Brilko ::

Zdele sem vidu reklamo za Modri ADSL in sem se iz srca nasmeju. COOL. :D

baker ::

Kaj je pa smešno8-O ??
Men je rešil življenje saj mi brez adsl-ja živeti ni;) .

Brilko ::

Sej pravim, zelo zabavna reklama... (tista z tušem, da se razumeva) :D. Resno mislim, da nauš mislu da se zajebavam.

Dobra ideja. :D :)

Iztok Smolic ::

Meni nekaj še vedno ni jasno ... Ta PLAVI adsl pomeni da imajo zdaj lahko adsl tudi tisti, ki ga prej niso mogli imeti zaradi centrale (ta jim ni podpirala adsla ..)

lp
-----------/------------

kriko1 ::

Ne, jaz še vedno nimam možnosti. ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;((

ali3n ::

Meni je pa tista reklama z ribo precej boljša...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

S.M.A.R.T ::

Za vse tiste kateri ne morete ADSL-ja dobiti-malo upanja pa ostane.

25.04.2005
Incotel prvi uvaja WiMAX tehnologijo

Novomeško podjetje Incotel je začelo z izgradnjo prvega brezžičnega širokopasovnega WiMAX omrežja v Sloveniji, ki je obenem eno prvih v Evropi. Pilotski projekt WiMAX je Incotel začel izvajati v Ljubljani, kjer je že priključil prve testne uporabnike. Od Agencije za pošto in elektronske komunikacije je pridobil dovoljenje za uporabo nadzorovanega frekvenčnega spektra, ki zagotavlja lokalni dostop (WLL) do končnih uporabnikov tako za širokopasovni dostop do interneta (do 10 Mbps) kot tudi za klasično in IP telefonijo.

Brezžični širokopasovni dostop do interneta bo uporabnikom na voljo predvidoma jeseni. Do takrat bo Incotel postavil prvih 40 lokaciji po Sloveniji, in sicer po urbanih središčih in nekaterih ruralnih predelih zunaj Ljubljane, kjer je pokritost s širokopasovnimi priključki na internet slabša. Končni cilj je zagotoviti signal na 150 lokacijah in tako z brezžičnim signalom pokriti večji del Slovenije.

Uporabnikom bo Incotel po konkurenčnih cenah ponudil hitrost prenosa podatkov od enega do desetih megabitov na sekundo. Brezžična tehnologija bo omogočila enako hitrost prenosa v obe smeri, torej tako v smeri k uporabniku kot tudi do uporabnika (simetrični prenos). Za uporabo brezžičnega širokopasovnega dostopa pa bo uporabnik potreboval le manjšo anteno, katere montažo bo uredil Incotel.

Brezžična tehnologija WiMAX pa poleg širokopasovnega dostopa do interneta oziroma prenosa podatkov omogoča tudi klasično in IP telefonijo. Tako bo lahko Incotel uporabnikom istočasno ponudil dostop do interneta in možnost telefonskih pogovorov preko klasičnih ali IP telefonskih aparatov.

Po dolgem čakanju so v novomeškem podjetju uspeli s Telekomom Slovenije d.d. skleniti medomrežno povezavo in zaključujejo s pripravami na trženje novih storitev za fizične in poslovne uporabnike. Na podlagi medomrežne povezave bodo uporabnikom ponudili izbiro in predizbiro operaterja za klice v tujino ter klasično notranjo telefonijo, poslovnim uporabnikom pa še brezplačne (080) in komercialne (090) telefonske številke, VPN korporativna podatkovna in govorna omrežja z zasebnim oštevilčenjem, gostovanje strežnikov ter mnoge druge aplikativne storitve.

Za večje poslovne uporabnike na področju Ljubljane so v Incotelu pripravili ponudbo direktnih povezav do lastnega telekomunikacijskega centra - navidezna zasebna podatkovna in govorna omrežja z ali brez zasebnega oštevilčenja (VPN). Tako lahko nekatere uporabnike že direktno povezujejo v Incotelovo omrežje, in sicer tam, kjer je omogočena optična povezava do njihovega telekomunikacijskega centra. Tem uporabnikom lahko ponudijo cenejše mednarodne klice pa tudi cenejši notranji telefonski promet.
Povprečni ostajajo povprečni zato, ker ne naredijo več od povprečja.

SebaR ::

A to bo v Savinjski dolini tudi?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Nejc Pintar ::

IMO po celi Sloveniji, max. oddljenost od antene je baje lahko 50km
Lahko je biti prvi, če si edini!

MrStein ::

WiMAX je kot ADSL brez ISDN. Obljubjajo in obljubjajo, potem enkrat tvoji vnuki vidijo zadevo ...

PS: Razlike med starim in modrim ADSL-ov še SiOL ne ve >:D
(novost je ADSL-z-PSTN, samo to imaš lahko s "standarnim", torej ne-modrim paketom tudi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

b0B3k ::

Tale oddaljenost je ok, al je to tkole relativno glede na krajinski relief?

OldSkul ::

Tale Wimax zgleda zanimiv. Pri nas bo zadeva verjetno vlekla, ker smo v kotlini. Samo cene bodo morale bit kar konkurenčne. Trenutno so pri nas možni tako ADSL, kot kabel - Volja.

Jan987 ::

kakšna pa je cena kabla - volje za 1mega

soti ::

@jani123

Kolega je danes naroču kabelski internet od Voljetela (1M). Uradna cena je 9k sit, sam prav da so mu rekli pri Elektropromu (kabelski ponudnik), da bo cena od prvega oktobra ista kot pri ADSL-u od Voljetela; sepravi 7K sit. Bomo vidl, če bo res. Zmontirat pa mu pridejo v soboto.

Jaz sm pa že pred dvem tednom poslal pogodbo za ADSL na Voljo, pa še nobenga odgovora. Ko sem se naroču na netu za ta paket, so takoj drugi dan poslal pogodbo. Ker jo nisem takoj izpolnil in poslal so mi v nekaj dneh poslali še eno in naslednji dan še klicali, če se bom odločil za nakup ADSL paketa brez ISDN. Minilo je 14 dni od kar sem poslal, pa se še ni nič premaknilo. Preden sem pogodbo poslal, so mi na Volji zatrdili, da bodo v roku destih dni izvedeli, če se da na mojo tel.št. priklopit ADSL in me obvestili, oz. poslali dokončno izpolnjeno pogodbo, pa ni nič! ;((

Danes sem klical na info Volje in povprašal, če lahko vsaj preverijo, če so dobili pogodbo, pa mi je operater na drugi strani rekel, če me ne bodo obvestili v 30ih dneh naj potem pokličem in vprašam. Ne vem, zakaj mi ni mogu dons tega povedat. Mal so glupi. Pa tut pojma nimam kok časa bom še čaku.:(


P.S.:Pardon, če sem predolg!:)
LP Jernej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: soti ()

Brilko ::

Tolaži se s tem da smo nekateri tudi skor slabe tri mesce čakal na ADSL -> in bingo, dobili smo ga. :D Kr nauč se čakat pri takih stvareh. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

b0B3k ::

Najbrž čakajo, da se jih prijavi še več, "da ne bodo brez veze" vklapaljali DSLAM-a. Sicer pa tud js že en teden čakam na odgovor, vendar pri Amisu ...

tonic ::

a so že komu od vas, kateri ste se pač odločili za modrega, priklopli ADSL al še čakate?

jaz sem paket dobil prejšnji petek in sedaj čakam na tisto zadevo, da mi omogočijo...


hvala za kak odgovor in lp,
Toni

baker ::

Jest se cakam (v petek sem ga narocil), da mi omogocjo. Sem jim pa poslal mail pa so rekl, da naj bi to trajal 5dni.

b0B3k ::

Upam, da ne bomo čakali cel mesec ...

frenky2 ::

Sem v petek 09.09. naročil modri paket, danes pa dobil obvestilo, da žal zaradi tehničnih težav priklop na ADSL ni možen. Kakšne tehnične težave. Sam bi zmontiral, oni le omogočijo oz. potrdijo. Zadeva smrdi, ker so nas vse modro nategnili, pa še pogodbe za 24 mesecev smo podpisal.
Če se motim, mi prosim sporočite.

LP
Frenky
-----------------------------------------------------------
leta 2005 p.kr., pa še vedno ni ADSL-ja povsod

baker ::

Ma ej, če men kej tazga napišejo jih bom tožu.:D
Resno mislim.
Dragč pa tisto glede pogodbe, verjetno ti nau treba plačvevati, če boš pa mogu pol pa lol:D .
Glede wimaxa: rekl so, da bo septembra na 40 lokacijah že začel delat, zdej pa zgleda, da nebo nč iz tega.
Pa še baje, da bo ob gozdovih slab signali.

Nejc Pintar ::

september šr traja...
Lahko je biti prvi, če si edini!

OldSkul ::

smo šele 13. tako da...
Potrpte malo.

ShowDown ::

Ko mi potečeta 2 leti grem z modemom na siol pa jo prvemu butlu v glavo vržem pa grem k nekemu drugemu ponudniku.

Brilko ::

... pol si se pa zbudu, pržgau račualnik ter se prklopu na SiOL ADSL.

PS: modem je moškega spola. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

shock ::

Toliko govorite o wimaxu pa noben nič ne ve točno. A ne znate dvignit slušalko in jih telefonirat? To je čist simpl a ne :D. No skratka sem to že jaz poskrbel in so mi rekli že sredi AVGUSTA, da bo wimax baje enkrat sredi jeseni. No če pa so že skrčili plane potem toliko bolje.

xenon74 ::

Frenkyja2 so dobili, ko je miniral informacijsko AC. Ugotovili so, da je (spet) kriv modri ADSL :D
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

ShowDown ::

Vem da je modem moškega spola. Moja napaka. ADSL pa odjavim ko bo mogoče

tonic ::

ja, jaz sem ga dobil 9.9 (paket) ampak do sedaj še nobenga maila od njih; ne da je mogoče ali nemogoče zaradi kakih tehničnih težav... bla, bla, bla...


ampak če mi to pošljejo, potem ne vem kaj jim bom naredo...


lp,
Toni

frenky2 ::

Danes so mi sporočili, da je njihov prodajalec v sistem vnesel napačen naslov - hišno številko in da zato ne morejo postopka zaključit (jim ne verjamem prav nič). Če imajo podatke o številki, naslovu in razdalji od naše hiše do centrale (lokalnega vozlišča), potem imajo vse. Ali pa so res nesposobni.
-----------------------------------------------------------
leta 2005 p.kr., pa še vedno ni ADSL-ja povsod

kriko1 ::

Danes klicarim kdaj bo pri nas adsl- samo mi govorijo pokličte tam, tisti reče pokličte tam... sedaj so mi dali št. 0808080, ki pa ne dela! Ali mogoče samo z mobilca... Damn siol!

frenky2 ::

Danes klicarim kdaj bo pri nas adsl- samo mi govorijo pokličte tam, tisti reče pokličte tam... sedaj so mi dali št. 0808080, ki pa ne dela

pravim, da ti dajo številko, ki pa ima vklopljen odzivnik...pustiš sporočilo, pa je enako, kot da nisi naredil nič...
Vztrajnost je pot do uspeha!
-----------------------------------------------------------
leta 2005 p.kr., pa še vedno ni ADSL-ja povsod

bojanul ::

Jaz sem kupil (in podpisal pogodbo) v petek 9.9. Modri ADSL v Teletrgovini v centru. Referentka mi je zatrdila, da bo priklop izveden 14. v sredo zjutraj. Seveda, danes tudi slučajno ni nihče poklical iz Siola (ali telekoma). Glede datuma sem bil sam precej skeptičen a sem vseeno upal, da se bodo držali svojih rokov (na www.modriadsl.si celo piše, da se priklop izvrši najkasneje v dveh dneh po podpisu pogodbe). Očitno se nisem zmotil.....

tonic ::

pa si se nam pridružil v modrem čakalnem klubu... :'(

b0B3k ::

RTV Slo poroča, da bojo baje na telekomu povečali število priklopljenih na dan. Samo, če se jih v enem tednu prijavi okrog 3.000 oni pa jih priklopijo 400 na dan (seveda v soboto in nedeljo malce počivajo), pol jih še zmer mal ostane brez ...

Še ena povezavica do telekomove novice, glede razveze ADSL ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

TallCezar ::

Prosil bi, če mi kdo iz škatle za modri adsl lahko prebere proizvajalca embalaže (če piše). Thx. Magar v zasebna sporočila.

Lp

tonic ::

tak, včeraj sem se probal povezat na siol adsl (tako kot vsak popoldan prej), in bingo, zadeva se skonekta :D


ampak, sedaj pa čakam na ku**** mail od siola v katerem pišeta tista registracijska koda/šifra da se lahko registriram

torej, zadeva hardwersko dela; lahk surfam sam na register.siol.net/adsl



lp,
Toni

Brilko ::

Ej svaka čast Modrem-u ADSL-ju, ampak reklame majo pa carske. Najprej dve zakon na TV, pol pa še dobra na netu, na najdi.si. Kjer piše "EN INTERNET, PROSIM". :D

kriko1 ::

No danes sem pa dobu odgovor da do konc tega leta ne bo, ker nas sploh ni še v planu. :( Rekli so mogoče naslednje leto, pokličem pa naj januarja.

tonic ::

tak, danes sem dobil še tist mail od SIOLa; in bingo ADSL je tu (tale poste je prvi post poslan preko njega :D )


torej, plavega sem kupil prejšnji petek, telekom je HW zrihtal do četrtka, siol pa danes poslal obvestilo

vse skupaj je trajalo 8 dni

lp,
Toni

misso ::

Kdo more pogodbo podpisati ali naročnik linije od telekoma ali bilokateri od članov familije.

Pa ko obdržiš analogno tel. linijo ali imaš lahko tudi po par telefonov zvezanih skupaj (tako kot prej)


lp misso

Jan987 ::

analogna linija ostane nedotaknjena

misso ::

Dones poklicu da je mogoče vzeti adsl na analogno linijo.

Zdej pa še 1 vprašanje doma imamo 3 telefone in pri računalniku zadni v vrsti ali more biti ta kišta(ki razcepi signal) pred 1 telefonom ali ne?

perci ::

ja, menda :)

b0B3k ::

Ko sem v pričakovanju in pretiranem optimizmu poslal pogodbo na Amis za ADSL na PSTN sem ves "vesel" ugotovil, da "vklop storitve ADSL v vašem kraju ni možen"...
Hkrati je bil zraven pripis, da ima baje Telekom voljo, da do konca leta razširi pokritost te infrastruktue. Ali morebiti kdo ve kje, kako oz. če sploh je možno izvedeti za listo naslednjih central, ki jim bodo vključili DSLAM?

kriko1 ::

Ja, kliči na telekom

08080800

MUC ::

Mogoče je možn, če ima tam SiOL SVOJ DSLAM in ne Telekomovega .. povprašaj še na SiOLu!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216630 (11257) Tr0n
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017448 (5649) Narcos Satanicos
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707729 (6035) DeLonghi
»

SiOL ADSL test (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
548031 (6355) DC-
»

Siol paketi

Oddelek: Omrežja in internet
181554 (1358) tejo

Več podobnih tem