» »

Varčna vožnja

Varčna vožnja

1 2 3
4
»

Stepni Volk ::

borchi - zato sem napisal, da "delno obrazloži". S kolegom še iščeva bolj detajlno, znanstveno obrazložitev tega fenomena. On išče v angleščini jaz nemščini. Dodatno listam svoje Auto Bilde. Preko letnika 2005 in del 2004 sem se že prebil...
Poleg tega je nekaj že zapisac balocom :)
Wikipedia se tega delno dotakne:
"accelerate as gradually as possible"
I think this is incorrect. The best fuel economy is if you accelerate to the most fuel-efficient speed (45-60mph) smoothly but quickly, shifting gears to keep the engine RPMs up near the maximum of the torque curve until you get to speed. Google on "ecodriving". I'm not clear enough on my engine physics to be 100% sure on this.
Preverite torej v katerem obsegu ima vaš motor najboljši navor. Če niste prepričani ali ne morete preverite ostanite pri 3/4 plina.

Microsoft - vsak, ki gre prehitevati kamion, ki vozi s predpisano omejitvijo 80km/h, s 82km/h brez, da bi preveril prostost levega pasu za njim, je storil dvojno napako:
- izsiljuje prednost
- zapravlja ekonomsko zavetrje
Zato težko verjamem, da bi to bil varčen voznik. Kvečjemu vikend voznik, o katerih smo že v drugih temah tega oddelka.
Za vsak slučaj, če bomo kdaj ustavnovili Društvo varčnih voznikov Slovenije, bi te prosil, da takšnega voznika takoj prijaviš. V primeru, da bo član, se bo članstvo pod takoj preklicalo.

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Hm, tole o prehitevanju nevem, ce se razumema. Jst pravim, da vozi pocasi, vendar le toliko, da ne bo treba tovornjakom prehitevati tebe. Idelano 80 za tovornjakom (ce gre tovornjak tudi 80, ane).


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

suse80 ::

Vse normalne varčevalne variante, omenjene tu, sem že sprobal. Pa še vedno obstaja določena meja porabe, pod katero zaradi fizikalnih zakonov ne morem. Torej, ( imam renault kangoo 1,9Dti), z praktično brez truda spravim porabo pod 6 litrov nafte, z veliko truda pa nikoli ne pridem pod 5,4 litra. Torej-pol litra razlike med vožnjo brez psihičnih obremenitev zaradi varčevanja in skrajno varčno vožnjo-to znese pri mojih 3000 km na mesec precej malo denarja- po moje se dizlašem ekstremno varčna vožnja ne splača...že zaradi živcev...Kot je že nekdo omenil-varčujejo naj američani, ki imajo V8 motorje celo v kosilnicah...
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

balocom ::

Aja, glede podtlaka in števca za to; en je mel to v svoji 3.0l alfi, in je skoz pazu da je mel čim manjši podtlak in tako mel porbo 6.7l/100km>:D :) .
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

xabre ::

Meni se je najbolj poznalo, ko sem z 10 litrov prišel na 7 z istim načinom vožnje. 1.4, 70km

To pa tako, da sem na dovod zraka fiksno priklopil izpušni kolektor, tako, da motor vleče pol svežega in pol toplega zraka. Originalno je bilo pa narejeno na termostikalo, da je hladen motor vlekel topli zrak iz izpušnega kolektorja, ogret pa samo sveži zrak. Ampak moje stikalo je bilo pokvarjeno, tako da je ves čas vlekel mrzel zrak, kar je povečalo porabo in daljše ogrevanje motorja.

Pa ne pretiravat, da ne bo kakšnega požara8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()

Pyr0Beast ::

Ampak star 1.2 dizel AX z porabo 3L/100 še vedno rula. Edina elektronika, ki je noter je radio :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KTr1sk ::

moj clio1.4 zdaj ko imam obratomer, morem malo stestirat kakšne obrate imam pri določeni hitrosti ter v kateri prestavi, približno vem....
...3prestava in 50km/h---2500 obratov oz tam nekje
...4prestava in 50km/h --1800 obratov tam nek
...4 prestava in 60km/h se mi zdi da je točno 2000

napište še vi kakšne obrate da vidim malo primerjati

se mi pa zdi da je najbolj tam idealno 2000 obratov, kjer ni velika poraba in še dokaj dobro pospeši avto

aja če koga zanima kako narest obratomer na Cliu od 91 do 97 če ta tega nima, sem tukaj http://galerija.rozica.com/album117 dokumentiral z fotografijami kako se to naredi
...pa še videoposnetek
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Malner ::

Zanima me, kje v sloveniji bi dobil vakuumski merilnik? Pregledal sem že veliko spletnih trgovin.

Nekaj takega

El!te ::

jaz pa na porabo sploh ne gledam pa niti newem kolko mi zere auto pri normalni voznji ker se se nisem 500km nisem mogo normalno pelat mam pa hondo civic 115HP pa mislim da zere nekje okrog 7-9 litrov nenormalne voznje:) pa se vozim od 4k obratov/min pa do 9k (malo sem blokado premakno) pa za taksno voznjo mislim da nezere veliko. tak ne splaca sparat na bencine auto mam da se vozim kak jaz cem ne pa da bom samo gledo na bencin stevec pa obrate te se tak lahko v 2. stangas vozimo ze pocasi >:D

balocom ::

@Malner:
conrad.si (ja vem da je drago, pa naroč iz DE)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

koyotee ::

El!te dej uporabli locila, ker je tvoje pisanje k da si mirko strojan :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

El!te ::

jebes locila:D

Malner ::

Moj avto je Nissan Sunny 1.6 SLX letnik 1990. Avto sem od strica dobil prejšnje leto. Na šačetku je bila povprečna poraba okrog 8,5l/100km. Konec januarja sem zamenjal lambda sondo in poraba mi je padla pod 8l/100km. Sredi aprila sem zamenjal motorno olje z Total quartz 7000 10W40 in poraba mi je padla pod 7l/100km. Trenutno imam porabo 6.6l/100km pri enakih relacijah. Po vsakih dveh tankanjih tudi nastavljam vžig na poznejši čas, kar se mogoče tudi pozna. Trenutno bi moral izmeriti čas vžiga v prostem teku, ker me zanima, kako je nastavljen, ker ga nastavljam čisto po občutku.

Moja poraba
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354831 (5508) hojnikb
»

Hypermiling oz. varčna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13624011 (20631) Domobrancek
»

efektivna vožnja dizla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15031411 (27011) Siddh
»

Proizvajalci avtomobilov prirejajo statistike o porabi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18331796 (22875) nekikr
»

Najbolj ekonomično pospeševanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12823016 (20113) Pyr0Beast

Več podobnih tem