» »

Slo-techov linux

Slo-techov linux

pobcc ::

No začel sm nalagat ta slotehov linux na moj PC... zdj me pa zanima sledeče... Na računalniku imam operacijski sistem XP Pro... in ga v bodoče tut želim ohranit... in ko sm jst tm začel un linux gor snemat.. je tm pač sedem korakov.. zataknilo se mi je pri zadnjem koraku.. ki je neki v zvezi z Boot... imaš tri možnosti in za privzeto je izbrana prva...jst pa sedaj ne vem katera je pravilna... izbral sm drugo.... in potem ko sm resitiral računalnik.. nism imel možnosti izbere linuxa prišel sem le na izbero svojega operacijske sistema ( imam dvakrat XP gor posnet ni važno zakaj) drugega pa nism mel.. sam na linux particiji sm pa pogledu v Partition MAgic je pa particija zasedena.. pač tolko kolko je zasedla inšalacija linuxa...

Kaj naj naredim?

civic_ ::

1. slo-tech linux ni primeren za začetnike, niti za nikogar drugega ker je že zelo zastarel. kot začetniku ti bodo priporočili mandrake, suse (meni se zdijo nasrani) poskušaj z nečim resnim da se čim prej naučiš. VECTOR LINUX inštalacija je negrafična ampak zelo enostavna in pregledna.
potegni si SOHO edition ker ima KDE. premore samodejno zaznavo ključa, diskov... particije če nočeš izgubit podatkov naredi z partition magic če pa to ni problem pa z CFDISK.

PS: prvi operacijski sistem ki sem ga namestil še pred windowsi je bil V. linux tako da ne bo problema

pobcc ::

NO posnel sm si iy neta dol knoppix zapekel sm jih na cd.. in trenutno se nahajam v njih... sam zdj je pa problem ker ne najdem opcije kje se to namesti na disk... prosm za pomoc...

Hvala

BaRtMaN ::

Knoppix ni namenjen namestitvi na disk, je bolj demonstracija/reševalni sistem.

Svetujem ti Ubuntu ali pa Kubuntu.

pobcc ::

A tudi DVD verzija knoppixa deluje le z DVD-ja ?

BaRtMaN ::

Na disk si ga lahko namestiš, če hočeš, ampak je prvenstveno namenjen kot LiveOS, ki ga v trenutku nuje zaženeš s CDja/DVDja.

Lahko pa iso, ki ga preneseš z interneta mountaš z Daemon-Tools ali kakšnim programom za pečenje, ki omogoča virtualne pogone in potem Knoppix zaženeš z VirtualPC od Microsofta. Traja veliko dlje, ker VirtualPC emulira samostojen računalnik, ampak imaš nekaj funkcionalnosti.

pobcc ::

Sm upošteval tvoj nasvet in ravnokar zdownloadal DVD verzijo ubunta.....
VErjetno bom jutr kj pršu prašat ko mi kej ne bo delal....

BaRtMaN ::

Za Ubuntu že imaš eno zelo dobro temo: Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu!.

Srečno!

pobcc ::

NO pa se je začelo.. naprej me zanima tole z manountanjem... v root terminalu sm moutov mount -t ntfs /dev/hda6 /mnt/diskE in potem pač brez problema v root terminalu dostopm do tja.. in vse vidm tko kot tje.. če pa zaupustim root terminal... in grem pod Places> Računalnik in potem v mapo /mnt/diskE je tm gor en križec in ko kliknem na to mapo mapa potem kr izgine...

P.S. Hm oprostite temu sm začetnik.. poskusil sm tut z man mount.. pa mi ni pomagu kj preveč

Zaspan ::

Da imajo vsi uporabniki le pravico branja narediš v root terminalu naslednje:

mount -t ntfs /dev/hda6 /mnt/diskE -o umask=0222

pobcc ::

Reku sm si da bi updejtov Gaim ker ma ubunto verzijo 1.14 na strani http://gaim.sourceforge.net/ pa je že verzij 1.50... sam pojma nimam katero zdownloadat.. oziroma a je sploh možno ga updejtat, ker tm ni nobene verzije oziroma ne piše zravn ubuntu...

________________________________________________
Oprosite začetniku, ki nima pojma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pobcc ()

Kami ::

Če si downloadja z apt-get, potem samo naredi sudp apt-get update in sudo apt-get upgrade, in ti bo apt-get sam poiskal kaj je treba nadgraditi in bo nadrgadil :)

Fairplay ::

keri linux pa je najboljši?

christooss ::

Pobc evo ti link link
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

ank ::

fmaster najboljši je tisti na katerega se navadiš

satfinder ::

pobcc, "mimogrede";

Knoppix (Kanotix) install opcija na HD:

U "konzolo", shell upišemo: sudo knoppix-installer

Nato sledimo nadaljna navodila....

Off:
Z inštaliranim Kanotixom (Lite in običajno verzijo) na trdem disku imam dobre izkušnje. Imaš inštaliranega Debiana za cca. 15 minut na trdem disku...

Izbiraš lahko med Debian in Kanotix Kernelom... in njegovo "paketno bazo 23 000+ paketov...

Za zabavo (dolvlačenje) po "warez"... straneh mi je pa najbolj "uporaben" "remixan" Slax laufajoč u ramu...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

pobcc ::

Pri mautanju sm uporabil o- umask=0222 po nasvetu enega tukej gor sam je napisal zravn da je to samo za branje... jaz pa zdj potrebujem vse pravice....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z diskom...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191174 (1067) dux
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295327 (22984) Skrat
»

Ubuntu in win particije

Oddelek: Operacijski sistemi
131102 (958) ZGI
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006479 (5023) SkIDiver
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795291 (4517) marsovec gugu

Več podobnih tem