» »

AMD na 65 nm

AMD na 65 nm

The inquirer - AMD je dokončal razširitev tovarne Fab 36 v Dresdnu, kjer bodo izdelovali procesorje v 65 nm tehnologiji in načrtuje odprtje v sredini oktobra. Glede na podatke, do katerih se je dokopal The Inquirer, je AMD izdelal prve delujoče primerke procesorjev v 65 nm junija. Uradno so prvi primerki takih procesorjev napovedani za leto 2006, torej AMD ne bo zaostal za Intelom pri prehodu na nov postopek izdelave.

62 komentarjev

«
1
2

Zheegec ::

Upam da ne bo samo shrink, ampak še kakšna izboljšava jedra... razen če bi 65nm omogočilo veliko večje frekvence rabi AMD še malo izboljšano arhitekturo za konkuriranje Yonahu in kasnejšimi procesorji na Pentium M arhitekturi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

korenje_ver2 ::

a ni ta novica ze stara?

gabl136 ::

@ALIEN3001: hehe, brez zamere ampak kar se tiče frekvenc si se pa PRECEJ zmotil...je že res, da ima intel trenutnoGROMOZANSKE frekvence proti AMD-ju, kar pa še ne pomeni, da deluje hitreje...0,65nm pa pomeni teoretično tudi skoraj 30% tranzistorjev...sicer se res potem procesor tudi več greje vendar z oddajanjem prekomerne toplote trenutno AMD nima problemov (kvečjemu Intel jih ima)...tako da se intela zaenkrat po mojem mnenju ni za bat...ampak pustimo se presenetiti:\ :\

Looooooka ::

lol in pol model napise reply kokr da ma najvecji delez pri prodaji AMD in ne Intel.
you are funny :D

gabl136 ::

preberi se...smešen si ti da mi vse poka od smeha...jest ne govorim o deležu!! Jugotov se je tu največ prodalo pa to še ne pomeni da je bil dober avto...pa Fiatov se tut velik proda pa tut ni glih špica (sej ne rečem da je slab, ni pa glih najbolj ta trenutek, isto velja tudi za intela)...vendar jest NE govorim o tržnem deležu, ampak oh preformancu...ne pozabi na dvojedrne procesorje kjer AMD trenutno tudi PRECEJ vodi kar se tiče preformanca

Pa tudi to ni slučaj, da se procenti v zadnjih letih počasi (sem rekel počasi) prevešajo v AMD-jevo korist..

To če se AMD-jev maj prodat to ne pomeni, da je po preformancu slabši od Intela...poglej si kak test pol pa še kej napiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

kopriwa ::

tale Looooka pa je otrok, no sej naziv še dodatne lastnosti pove ;)

mat3jc3k ::

hehe kopriwa...
Jah pri deležu ne vem kako je vem pa da trenutno AMD drži vajeti v svojih rokah beri z dual core processorji, ki se se niso tako prijeli, saj je cena trenutno PREVISOKA vendar za dobre stvari je treba dati veliko denarja...PUF.. tle je point AMD je veliko cenejsi on Intela kar se tice single processorjev...In so dosti bolši od Intelovih glede navijanja.Morajo najprej postimat probleme z gretjem na SINGLE processorjih..
razen če imajo Intelovi fantki v mislih presedlati na drugo atekturo, s cimer bi se zalo zamudili
in bi jih AMD ze stirikrat poscal... ne razumes da gre Intelu za nohte imajo precej tezav z gretjem.. SLISAL SEM DA SO PROCESORJI DOSEGLI MEJO! da preko teh frekvenc single processor unit-i ne bodo mogli zato se nam obeta se veliko spopadov men obema...
GO AMD be MAD!>:D Rip apart the Intel fools(tm)

@Loooka: Model U are funny noben ni omenjal deleža. Preber preden pises bedarije.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3jc3k ()

Dr_M ::

intela resuje oem trg. tm se vedno kraljuje.
ampak ce hoces met brand name comp, nimas dost izbire. itak ti podturijo najcenejse sranje.

skoda, da ma amd tok slab marketing, da ne morjo ksnga velkega proizvajalca dubit, da bi pokupu njihove procesorje. zaradi vecjega profita in trga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

Tole je kewl. Bi znalo bit, da bomo naslednje leto videli kak quad core Opteron ali kaj podobnega. Mogoče samo z 256K/512K L2 po coreu ali kaj podobnega, pa vendar...
On the journey of life, I chose the psycho path.

gabl136 ::

@Dr_M: sej se premika vse v tej smeri...vse več dajejo not AMD (sicer inem firm zdele ne vem povedat ker premalo sledim pa si nism zapomnu), tko da gre intelu zdele RESNO za nohte...pa sej drgač proti intelu nimam NIČ...samo kupim tako stvar da za svoj denar dobim čimveč...

@Brane2: dvomim da bo AMD tako hitro šel naprej...najprej morajo potržit te procesorje ki so trenutno aktualni...no, bomo videl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

Zheegec ::

@ALIEN3001: hehe, brez zamere ampak kar se tiče frekvenc si se pa PRECEJ zmotil...je že res, da ima intel trenutnoGROMOZANSKE frekvence proti AMD-ju, kar pa še ne pomeni, da deluje hitreje...0,65nm pa pomeni teoretično tudi skoraj 30% tranzistorjev...sicer se res potem procesor tudi več greje vendar z oddajanjem prekomerne toplote trenutno AMD nima problemov (kvečjemu Intel jih ima)...tako da se intela zaenkrat po mojem mnenju ni za bat...ampak pustimo se presenetiti:\ :\

Preberi si še 1x kaj sem napisal... govoril sem o YONAHU, ne pa o Prescottu - brez skrbi, dosti mi je jasno o frekvencah, IPC, cevovodih in pač P6+ arhitektura je clock-for-clock hitrejša od K8, zato je Yonah ob Intelovem uspelem prehodu na 65nm zelo nevaren (tude glede na performance/watt).

Pa Intel je s P6+ arhitekturo (TO je prihodnost) trenutno "samo" na 2.2GHz, tako da ne ti meni o "gromozanskih frekvencah", Yonah je naslednji procesor osnovan na P6+.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dami ::

Glede na to kake plane ma intel z novimi procesorji drugo leto (že sam preskok iz gigaherzov na merjenje performance/poraba) se bo mogu amd kr potrudit da ne bo ostal zadaj. Cene dualcore procesorjev bojo po moje ornk padle saj bojo drugo leto zaživeli tudi pri intelu (zaenkrat še niso kr noben noče met peči pod mizo).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zheegec ::

Intel ima ogromen OEM trg pod sabo, ekskluzivne pogodbe s popusti... saj glede na price/performance/poraba je za serverje Opteron daleč pred Xeonom, pa se še vedno veliko več Xeonov proda kot Opteronov... pač marketing.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gabl136 ::

@ALIEN3001: glej ni mi treba zdej s taki mi da ''ne ti men'' ot tem in ''te ti men o onem''...jest sem ti čist vljudno napisu kar si jest mislim, če se ne strinjaš z mano jest tega ne morem spremenit, lahko pa kaj o tem napišešin me o stvareh poučiš...sploh pam islim da si me narobe razumel...jest sem mislil trenutno stanje (nisem napeljeval na prihajajoče procesorje...to kasko bojo delali prihajajoči procesorji ne veva ne jest ne ti, ker o teh stvareh kljub temu veva premalo...to bomo vidl šele ko se bojo pojavili prvi ''pravi testi'')

Zheegec ::

Govoril sem samo o Yonahu (torej NE o NetBurst oziroma P7 - Northwood/Prescott, na kar si ti takoj poslošil ob besedi "Intel"), pa si malo preberi kaj je to. Pač P6+ arhitektura, če ne veš kaj je to ti ni potrebno debatirati, ampak se raje prej pozanimaj preden mi očitaš da nekaj "zavajam" or whatever.
Dejstvo je, da bo po performance/watt še boljši kot Dothani, kar bo hudo za AMD ;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Daedalus ::

skoda, da ma amd tok slab marketing, da ne morjo ksnga velkega proizvajalca dubit, da bi pokupu njihove procesorje. zaradi vecjega profita in trga.

Niti ni tolko problem slab marketing, kot so problem OEM pogodbe Intela (valda ne bo na lahek način "spustil" svojih partnerjev) in nezmožnost AMD-ja zagotavljat zadostne količine procesorjev v preteklosti (kak je zdaj s tem, ne vem). Pa seveda je proces ustvarjanja imena tud pomemben - in sploh zbijanje tiste pravljice o tehnološki inferiornosti in nestabilnosti AMD procov iz glav folka.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gabl136 ::

Nočeš me razumet kaj sem hotel jest teb povedat...

Od agresivnosti te bo pa tut hmal kap zadela...:D

Roadkill ::

gabl: bottom line je, da je imel ALIEN prav in si ga ti "napadel", ker nisi razumel kaj je povedal. Zdaj mu pa še ne pustiš, da ti to dokaže.
Ü

gabl136 ::

in sploh zbijanje tiste pravljice o tehnološki inferiornosti in nestabilnosti AMD procov iz glav folka.


Heh, tega pa jest tut sploh ne morem razumet... (drgač se strinjam s tabo, da me ne boš narobe razumel)

Kokat se najde kšn model k mu ne moreš dopovedat kaj se splača t določenem trenutku kupit...ker je mel intela 5 let in mu je dobr delal bo recimo spet kupu intela da mu bo dobr delu...o alternativi pa seveda sploh noče razmišljat...pa da me ne bo spet kdo narobe razumel...to je čist samo tko primer (ki jih je sicer ZLO velik), ampak enim se pa ras ne da nič dopovedat...

gabl136 ::

@Roadkill: sploh ni res...jest mu hočem samo to povedat, d a mu ni treba bit ''agresiven...mi lahko tut na lep način dopove, ne pa tko da mi napiše ''ne ti men o tem''...

Pol ga že iz principa nočem ne razumet ne poslušat (na lep način se mi pa drgač da velik dopovedat, ker se zavedam tut tega da še nism požrl vse znanosti tega sveta)...

Ps: sploh ga pa nisem napadel, ampak sem mu hotel nekaj na lep način povedat (brez zamere enkrat prebral pol in sem ugotovu da sem mislu o drugih stvareh kot on - vendar če mu kej ni všeč mi to lahko napiše tut lepo pove (oz. napiše), sem pripravljen poslušat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

Zheegec ::

V svojem prvem postu sploh nisem bil agresiven, pa si me narobe razumel in me nekaj napadal... this is what you get.
Sem ti pa glede svojih argumentov že vse razložil v zgornjih postih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bond007 ::

Govoril sem samo o Yonahu (torej NE o NetBurst oziroma P7 - Northwood/Prescott, na kar si ti takoj poslošil ob besedi "Intel"), pa si malo preberi kaj je to. Pač P6+ arhitektura, če ne veš kaj je to ti ni potrebno debatirati, ampak se raje prej pozanimaj preden mi očitaš da nekaj "zavajam" or whatever.



Yonah naj bi bil kao malo prerihtan Pentium M za desktop ane? Če je temu tako, ima AMD odgovor na dlani že danes. Namreč novi mobilni procesorji AMD Turion z ML oznakami naj bi bili v večini testov bol zmogljivi ter hkrati recimo na enakem nivoju, kar se porabe tiče. Torej AMD pač ne spi;) KLIK

ricola78 ::

Hm, v temle članku ne zgleda ravno, da bi bil Pentium M hitrejši kot Amd 64(turion). Sicer je primerjava med notebooki in ne Pentium M v desktop plati. Po moje bo performančni obračun med AMD in Intlom sedaj podoben, kot je bil pred izidom P4. Takrat sta bila na sceni K7 in PentiumIII. Tudi arhitektura Pentiuma M je podobna Pentiumu III in K8 je tudi nekakšna nadgradnja K7 arhitekure.

@Alein3001 a imaš kašn link, kjer lahko dokažeš, da ima Pentium M mnogo boljši IPC kot AMD64.

Največji problem AMD-ja je, da tudi če bi teoretično lahko obvladoval več kot pol trga, ga praktično s svojimi proizvodnimi kapacitetami ne more.

Edit: bond me je mal prehitel:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

Zheegec ::

V eni pošteni desktop plati je Dothan ubijalski procesor.

Pa Turion64 ni dolgoročno noben odgovor, je samo E3 stepping (Venice/San Diego) z manjšo napetostjo.

Trenutno sem pa čisto zadovoljen z A64 @ 2.7GHz, kar se tiče trenutnega desktop stanja je A64 dosti boljši od P4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Jaka83 ::

V eni pošteni desktop plati je Dothan ubijalski procesor.

Daj podpri tole s kakšnim linkom prosim.

Tesnejša kot bo procesorska vojna, bolje bo za nas potrošnike.

PrimozR ::

Jakoslav ubijalske točke v 3DMarku z P4C800 in Dothan adapterjem ter X800/850XT, nori času SuperPIja, itd... Mal pobrski po xtremesystems.org.

xenon74 ::

...je AMD izdelal prve delujoče primerke procesorjev v 65 nm junija
Z delom so pričeli že marca in v juniju so prišli ven prvi primerki procesorjev.

Upam da ne bo samo shrink, ampak še kakšna izboljšava jedra
Do tja (65nm) je še en vmesni korak z menjavo podnožij in nadgradnjo memory kontrolerja na DDR2, tako da je velika verjetnost da izboljšave bodo - vendar še v 90nm procesu. AMD se ponavadi drži ustaljenih praks - 90nm tranzicija je bilo natančno kopiranje 130nm procesa in 65nm verjetno ne bo drugačna bo pa mnogo hitrejša zaradi medsebojne bližine fab30 in fab36.
Samo Intel si upa ponoviti PressHOT zgodbo, ko so v isti sapi preskočili iz 130nm na 90nm s popolnoma novim procesorjem. Yonah bo dvojederni Pentium-M na 65nm s SSE3 in FPU in FSB optimizacijami a brez AMD64. Glede na napovedi pride Yonahov naslednik Merom ven že 6 mesecev kasneje. Kar lahko pomeni da:
a) Yonah ni tisto kar so pričakovali
b) Merom je postavljen tako blizu, ker niso 100% da bo Yonah konkuriral AMD-ju.

Če pogledamo še z druge strani - dual core Opteron ne bo imel konkurence še vsaj eno leto - ko bo Intel odgovoril bodo izdali tri ali štiri jedrni Opteron.
V Performance per Watt je DC Opteron trenutno neprekosljiv. 55W TDP pri dveh jedrih, ki tiktakata z 2.0GHz in imata vsak po 1MB L2, SSE3 in AMD64 ter 8-way skalabilnost je preveč za Intel.
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

Jaka83 ::

P|P|: Sintetični testi, bah.

nodes ::

intel ogromno pritiska na največje proizvajalce računalnikov, ki bi zaradi več kot dest procentne ga deleža AMDja izgubili 1/3 popust pri CPUjih in stem ogrozili lastni obstoj. Kot končni uporabnik ne moreš odločat kaj ti bo poganjalo comp...razen individualnih nakupov in še to samo tistih, ki se na stvar spoznajo. Zaradi neenakopravnega boja, oz. Intelovega monopola je razvoj CPUjev že ves čas precej krulov.

OChack ::

hm a ne bo AMD kr prešaltov na DDR3 pomnilnik tko da bo mal preskoču DDR" kar se mu splača glede na to da DDR2 ni bokve kok hitrej od DDR1 ?
Int€l inside, IDIOT Outside

PrimozR ::

DDR2 ma precej višje frekvence. Sicer takojšnji preskok na DDR3 ne bi bil slab, ker DD3 bo skor ziher dalj cajta v uporabi, sam je spet problem višjih latenc, AMD pa rabi nizke. DDR2 se že da na 4-2-2-2 pr 480MHz in več furat, tko da tuki ni več problem.

Looooooka ::

mislm da cist mal prevec pluvate po Intelu.
1)ste otroci,ki cist prevec igrate igrice...vam ocitno sploh ni jasno da se intel pri firmah sploh nima nicesar za bat ker ne bo zgubu trga kr cez noc
2)sam zato ker ma amd zdele mejhno prednost se ne pomen da bo zdej kr nek velik preobrat
3)pozabljate na xeone 64bitno arhitekturo in razloge zakaj Intel ze leta kljub majhni prodaji se naprej razvija Xeone.
4)ocitno ste ZE pozabili kaksne procesorje AMD delal pred tem(niso bili vredni pol pljunka) in veliko ljudi tega NI pozabilo tko da se jih veliko NE bo kr tako vrnilo na AMD.
5)Kr kmal bo mel konkurenco in takrat ga 32bitni sistem z dodatkom 64bitnega NE bo resval.
In izjave da Intel "resujejo" pogodbe so vec kot nevmesne.
Za temi pogodbami so leta in leta sodelovanja,ki jih vas dragi AMD ne bo kr dobil v roke zarad ene serije procesorjev pa ce so se tko superiorni.
Tko da lepo in prou da ste pristasi AMDja in da ga podpirate(sej ga vsi ker konkurenca niza cene...) ampak bl otrocje od mojih izjav so vase,ki so zelooooooo nevmesne in temeljijo bolj na "navdusenju" kot na nekih "dejstvih",ki naj bi se uresnicila.
Tko da dokler se delez nekako magicno ne premakne na AMDjeo stran se lahko tko kot Firefox userji sam veselite napredka in upate da bo cez par let drugace.Ampak kokr sm ze reku navdusenost "igrc playing" fanov,ki se tiste procesorje,ki jih kupjo navijejo zato da jih majo lahko se 2 let vec tega ravnovesje ne bo zamenjala.

Children rule a ne.

3p ::

Loooooka: A ti maš pa Intela a ne? :D

PrimozR ::

Cela Athlon XP serija je bla čist vredu. Athlon XPje se je dal odklepat, Thoroughbrede se je navijal k za šalo, Bartoni so bli tut svoj cajt odkleneni, navijal so se isto dobr. Xeoni so 64-bitni od predkratkim, so pa dost v p***i, saj je FSB deljen, torej če maš dvoprocesorski sistem, se OBA procesorja pogovarjata med sabo, z ramom ter ostalo preiferijo prek FSBja. Medtem ko ima AMD Athlon64 serija na nek način 3 'priklopne točke', Opteroni pa 5, ki se porabijo za komunikacijo z RAMom ter veznim čipov, pri Opteronih pa preostanek za komunikacijo med sabo.

Jan987 ::

loooooka: zakaj pa pri intelu ne morjo zmanjšat gretja če so tako fenomenalni?

Zheegec ::

So mi všeč te debate >:D
3)pozabljate na xeone 64bitno arhitekturo in razloge zakaj Intel ze leta kljub majhni prodaji se naprej razvija Xeone.

Xeon je v bistvu NetBurst, torej kompija Pentium 4 kar se tiče arhitekture. 64-bit Xeon ima EM64T, ki je kopija AMD64 (sicer ima Xeon samo 32-bit fizično naslavljanje, Opteron pa 40-bit, drugače pa je Intelov EM64T identičen (torej tudi kompatibilen) z AMD64, Intel je celo skopiral dokumentacijo od AMDja. Pa Xeon ima ogromno prodajo (85% trga ima).
4)ocitno ste ZE pozabili kaksne procesorje AMD delal pred tem(niso bili vredni pol pljunka) in veliko ljudi tega NI pozabilo tko da se jih veliko NE bo kr tako vrnilo na AMD.

Ko je AMD prvi prilezel do 1GHz je bil kar lepo hitrejši od Intela, prvi AthlonXP so bili tudi zakon, potem vmes je AMD malo ostal zadaj zaradi zamude K8, sedaj je pa spet boljši in hitrejši.
5)Kr kmal bo mel konkurenco in takrat ga 32bitni sistem z dodatkom 64bitnega NE bo resval.

Haha, huda cvetka. PROSIM TE ZA ODGOVOR NA TOLE MOJE VPRAŠANJE; ŠELE POTEM DEBATIRAMO NAPREJ:
Ali je Pentium 4 (ali pa AthlonXP, ali pa Pentium 2, ali pa 486, WHATEVER) po tej TVOJI LOGIKI (da je AMD64 32-bit sistem z dodatkom 64-bit) 32-bit procesor, ali je 16-bit procesor z dodatkom 32-bitnega? Je prej AMD64 64-bit, kot pa IA32 32-bit... >:D
Za temi pogodbami so leta in leta sodelovanja,ki jih vas dragi AMD ne bo kr dobil v roke zarad ene serije procesorjev pa ce so se tko superiorni.

Pogodbe so večinoma krivične, pogodba kjer daješ stranki popust, če obljubi da ne bo uporabljala izdelkov od konkurence (s tem raste in tvoje podjetje in to podjetje s katerim podpišeš pogodbo) je protizakonita, pa kakorkoli obrneš. Če gledamo čisto tehnološko trenutno stanje:
AMD ima v desktop segmentu precej boljše procesorje, manj se grejejo, cenejši in kot procesor in kot platforma (tudi platforma, recimo nForce4 Ultra je super), edino v audio/video encodingu je Intel še vedno boljši, ampak to je majhen segment.
Kar se tiče server/workstation je AMD s svojimi Opteroni zakon - NUMA seka, tako da je tudi skalabilnost ko dodajamo več procesorjev večja kot pri Intelu, pomnilniška propustnost se še veča, pri Xeonu pa deli. Pa še greje se manj, pa še na obstoječe (in tudi starejše plate) plate gre dual-core samo z BIOS updatom. Price/performance/poraba je Opteron res super. Je pa težko prodreti na trg, kjer ima Intel okoli 95% tržni delež... dejansko je AMD tukaj začel skoraj iz ničle aprila leta 2003.

Kar se tiče procesorjev za prenosnike je pa pač Intel boljši - Pentium M je IMHO še vedno boljši kot Turion64 MT glede na price/performance/poraba.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Zheegec ::

loooooka: zakaj pa pri intelu ne morjo zmanjšat gretja če so tako fenomenalni?

Bolj problem arhitekture kot pa samega proizvodnega procesa, kot že rečeno. 90nm Strained Silicon pa 4GHz je pač prehudo in procesor porabi ogromno toka -> porabi veliko energije in tudi vse odda v obliki toplote.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

antonija ::

Don't feed the troll...;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PrimozR ::

Dual Core AMD že pwna Intel Dual core v video/avdio. SO pa PEntium M res hudi proci, kle pa ni debate.

dr.J ::

AMD vedno bolj pleše tako, kakor mu IBM žvižga.

So pa novi Intelovi "roadmapi" zelo zanimivi. Trenutno je AMD v tehnološki prednosti, a vprašanje je, če ima dovolj adutov z anaslednji dve leti bitke z Intelom.

Jaffa ::

P|P|: Kolk procentov procesorjev pa ti misliš, da se odklepa/navija ?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

xenon74 ::

AMD vedno bolj pleše tako, kakor mu IBM žvižga.

Kaj misliš s tem in bodi malo bolj podroben.

dva Pentium M testa samo za P|P|ja:
855 čipset/ single
915 čipset/ dual
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Bistri007 ::

Na zadnjem IDFu je intel pokazal nekatere HUDE stvari. Bližnja prihodnost je v večjedrnih Pentium M arhitekturah, z integriranim memory + graphics controllerjem. Zaenkrat AMD tehnološko vodi na desktop/server, ampak pri Integrated Electronics nameravajo večjedrne PentiumM+x64+SSEx prodajati tudi pod znamko Xeon in normalno Pentium D.

Jaz sem vedno za dobro konkurenco, samo se bojim, da AMD ne bo uspel konkurirati Intelu, saj imajo premalo $€ za vlaganje v raziskave. :8)

Poldi112 ::

Amd ima ze desetletja manj denarja kot intel. Ampak na sreco trpi marketing in ne raziskave. Tako da mislim da ni vzroka za strah.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Roadkill ::

Zanimiva debata, če bolj zanimiva bo pa prihodnost. Sej vem, da sem geek, ampak resno komaj čakam, da čas pokaže svoje. Me zanima, če lahko AMD ogrozi Intel. Globalno. Trenutno ne poznam treznega sistemca, ki bi preferiral Xeone pred Opertoni, pa vendar jih skor noben ne kupuje... Počas se zna zgodit, da se bojo začele stbari spreminjat.

Po drugi strani pa Intel drži (skoraj) vse OC rekorde v rokah z Dothani...
Ü

MrStein ::

Loooooooka :
"4)ocitno ste ZE pozabili kaksne procesorje AMD delal pred tem(niso bili vredni pol pljunka) in veliko ljudi tega NI pozabilo tko da se jih veliko NE bo kr tako vrnilo na AMD."

Kateri CPU-ji od AMD "niso bili vredni pol pljunka" ?
Ker jih uporabljam že vrsto let, pa mi ni jasno, kateri je bil tak katastrofalno slab.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

borchi ::

K5 ni bil kaj prida. K6 je prehitro podlegel napadu celeronov. za svoj denar pa so bili vedno dober nakup. ni pa mel AMD v tistih časih performančnega paradnega konja. zdej ga ima. že nekaj časa. na skoraj vseh segmentih, na mobile pa tut zgleda da lovi in mogoče celo prehiteva?
l'jga

Utk ::

Ampak AMD je procesorje delal že dolgo pred K5, in že to da so sploh preživeli ves čas je dost dober dokaz da niso nikdar bli slabi. Kot recimo IBM, Cyrix itd. Zdej so pa boljši kot kdaj prej...več prodajo, zaslužijo, boljši razvoj. Intel je pa imel v zadnjih letih nekaj čist zgrešenih potez. Itanium, P4 je tudi slepa ulica...če ne bi imeli Pentiuma M bi tanko piskali. Če so v Ameriki lani prodali več prenosnikov kot stacionarnih računalnikov, od tistih prenosnikov je blo pa 99% Intelovih. To jih rešuje. Bolj kot serverji, neke pogodbe in ne vem kaj.

Tarzan ::

Mah, kolkor jaz vem, je včasih Intel delal procesorje v obratih AMDja, ker ni imel dovolj svojih zmogljivosti... Potem je Intel šel precej navzgor, AMDju pa je še nekajkrat škripnilo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD 5200+ razlika med procesorjema

Oddelek: Strojna oprema
91138 (1022) mesoreznica
»

AMD izdal nova Phenoma II (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
548641 (6369) rgv45vg4t335
»

AMD: 65 nm

Oddelek: Novice / Procesorji
253823 (2591) Metabond
»

Procesorske novice

Oddelek: Novice / Procesorji
343199 (2226) PrimozR
»

Intel Developer Forum 2005

Oddelek: Novice / Procesorji
153112 (2639) xenon74

Več podobnih tem