» »

Windows XP in prenosnik

Windows XP in prenosnik

The B ::

Kolega me je prosil če mu lahko sformatiram disk in na novo postavim Windowse na njegovem laptopu. Ker sm to počel že triljonkrat na svojem namiznem računalniku sm reku ni problema.
To je laptop (Think Pad r50e) s še originalno nameščenimi windowsi. Stvar ma dve particiji ena je poimenovana IBM_SERVICE (c:) druga pa IBM_PRELOADED (d:). Windowsi so inštalirani na d-ju. Zalavfam inštalacijo in najprej formatiram d in na to particijo postavim windowse.
Problemi:
1. Originalna koda, ki je napisana na zadnji strani računalnika ne deluje. Pravi da je key napačen. Uporabljam doma narejen cd z integriranim sp2. Mogu sm uporabit mojo kodo.
2. Ko je vse postavljeno in se hoče prvič zbootat v windowse me vpraša kere bi rad zagnal. Pravi da jih je inštaliranih več. Če izberem prvo možnost pridem v novo postavljene windowse, če pa drugo pravi da neki manjka in da ne more prit v windowse. Očitno je neki postavljeno na prvi particiji.
a)Ali lahko sformatiram tudi prvo particijo?
b)Ali lahko na prvi particiji postavim windowse (prostora je 4,3 GB)?
c)Ali nej združim particiji in če ja kako?
Se že v naprej zahvaljujem za odgovore.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Gwanaroth ::

Bootaj s CDja Win XP, ko prides do tocke za urejanje particije, pobrisi najprej vse, nato naredi C particijo poljubne velikosti [priporocam da vsaj kakih 8GB - za sistem + programje], ostali prostor pa nameni particiji D.

Kot datotecni sistem daj NTFS, ker bos s tem pridobil kar precej.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgubil Windows Visto za vedno?

Oddelek: Operacijski sistemi
182687 (1981) ender
»

Kako že obstoječo particijo razdeliti na 2 brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
236794 (6463) Icematxyz
»

Zablokirani WIN XP - pomoč pri bootu

Oddelek: Operacijski sistemi
61085 (945) karafeka
»

Windows Vista and Windows XP DUAL BOOT

Oddelek: Pomoč in nasveti
61793 (1639) EagerWolf
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311945 (1659) Al-Ni

Več podobnih tem