» »

Zablokirani WIN XP - pomoč pri bootu

Zablokirani WIN XP - pomoč pri bootu

kinofreak ::

LP.
Pregledoval sem prejšnje teme na forumu, pa nekako ne najdem pravega odgovora, zato sem odprl svojega. Moj znanec ima računalnik z enim diskom in 2 particijama. Inštalirane je imel WIN XP, brez SP2, ker pa si je kupil Ipod, si je moral inštalirati še SP2. Ko si je to inštaliral, mu ni več delala integrirana zvočna kartica, zato si je svoje podatke shranil na drugo particijo, na prvi particiji pa je poskušal še enkrat povoziti WIN XP in verjetno tudi formatirati prvo particijo. Med nameščanjem je zmanjkalo elektrike, zdaj pa ko vstavi CD od WIN XP, ga sploh ne zazna oz. ga ne zažene. Probali smo z dvema različnima CD-jema od WIN XP, pa jih sploh ne sprejme, čeprav smo v BIOSU nastavili kot prvi boot CDROM, nato kot prvi in drugi boot CD ROM, skratka več variant, ne vem pa če prave. Rad bi mu pomagal, da bi sformatiral prvo particijo, pa me zanima, kako bi to naredil. Sam sicer imam program PARAGON DISK WIPER na disketi, ki sem ga lahko zagnal kot BOOT in sformatiral particije, vendar on nima disketnega pogona. Kaj naj naredim, da bom lahko sformatiral prvo particijo in ne bom uničil podatkov na drugi. Kje lahko dobim BOOT CD, s katerim to lahko naredim takoj ob zagonu računalnika. Gledal sem tudi za nov PARAGON DISK WIPER, vendar pa se mora ta najprej inštalirati na računalnik, torej ko dela vse normalno.

uio ::

Probi z linuksom?

tlozej ::

Preneseš disk v drugi računalnik in tam sformatiraš particijo?

LP

333333 ::

Pa imaš bootable namestitveni cd za WIN?
Spiritual

solatko ::

Če ti je zmanjkalo elektrike med nameščanjem programja, je vprašanje kaj je bilo ali pre velik sunek elektrike ali samo zmanjkal, kot da bi ugasnu s stikalom. Če je prvo, ti je po vsej verjetnosti skurlo DVD ENOTO IN TRDI DISK. Če je drugo, ti je lahko malo zjebal bios - pojdi v bios in daj load default, če ne bo pomagalo, daš še flash bios. Če vse to ne bo pomagalo, je potrebno it v sistem izločanja nedelujočih komponent, lahko so šli rami, lahko grafična ali osnovna plošča.

kinofreak ::

Sem uredil z Linuxom, hvala. Zdaj dela vse.

karafeka ::

Z linuxom se da rešit vse!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux - particioniranje

Oddelek: Operacijski sistemi
61215 (979) Daedalus
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311945 (1659) Al-Ni
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171621 (1348) @ljash
»

Lilo v Win2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
141051 (998) BogyX
»

winXP in Linux (najboljsi nacin za zdruzitev?)

Oddelek: Operacijski sistemi
231851 (1579) dr.J

Več podobnih tem