» »

Windows server 2003 Standard

Windows server 2003 Standard

urosh ::

halo.

Doma mam Windows Server 2003 Standard in mam ful probleme z Web strežnikom. Sem ga namestil, pa se mi to izpiše:

Directory Listing Denied
This Virtual Directory does not allow contents to be listed.

Zakaj? Kje vklopit ali karkoli, da bi to delovalo? V Direktoriju so fajli, ki bi se naj prikazali, pa se ne...

Lp

Skrat ::

Pa imas v tem direktoriju index.htm, index.html al karkoliimazepac win2003 kot privzeto datoteko?

Nekje se da verjetno tut vkljucit moznost listanja po direktorijih, ampak zal ne vem kje. Sporocilo o napaki pac pravi, da je streznik nastavljen tako, da ne dovoli listanja datotek v direktorijih (kar je iz varnostnega stalisca dobro), spletni strezniki pa imajo ponavadi eno ali vec privzetih datotek, ki jih prikazejo ko uporabnik zahteva "direktorij". Recimo, ko zahtevas http://www.slo-tech.com/ se ti privzetp prikaze http//www.slo-tech.com/index.php ki je v osnovnem direktoriju streznika. Kaj je privzeta datoteka se prav tako lahko nastavi pri nastavitvah spletnega streznika.
Free software is a matter of liberty, not price.

urosh ::

ja, index.html je

Je celoten direktorij, ki je na drugen PCju, ki dela. Tu pa kao ne pusti pogledati v mano ali karkoližepač


Zakaj pa? Je potrebno kaj nastaviti? Vklopiti?

Microsoft ::

Nastavljeno imas, da ne pustis brskanja po mapi. To izklopis/vklopis tako, da se pomaknes do svoje strani (tiste, ki je v mapi Web Sites v IISju), das Properties, gres na tab Home Directory, pa dodas/odstranis kljukco pri Directory browsing. Za nastavit na kater fajl te naj preusmeri, pa gres na tab Documents.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Skrat ::

Microsoft, a mi prosim razjasnis naslednje vprasanje:

IIS mora imeti omogoceno brskanje po direktoriju (Directory Listing) tudi ce zelis, da se ti prikazuje tocno dolocen fajl v tem taistem direktoriju (aka. index.html)? Ce to drzi, kako je potem z rekurzivnostjo?
Free software is a matter of liberty, not price.

Microsoft ::

Lej, ne stekam cisto, kaj hoces. Mogoce samo priblizno.

Ce ti hoces, da ko gres na www.tralala.si/folder/, da te "preusmeri" na www.tralala.si/folder/index.html, potem to nastavis pod tabom Documents. Directory Listening tu nima vpliva.
Ce to nastavis in imas pod mapo folder se kako mapo, te vprasa, ce hocis iste nastavitve tudi za te spodnje mape. Za vsako posebej pa lahko izberes, ce pac hoces, da ma tista mapa default redirect file index.html ali ne. Lahko ma tudi kaj drugega ali pa nic.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Skrat ::

OK, jasno 0:) Sem si predstavljal, da bi moglo bit tko. Iz zgornjega odgovora sem (napacno) razbral da moras najprej odkljukat, da dovolis Directory browsing in sele nato lahko dolocis default redirect.

Hvala za pojasnilo.
Free software is a matter of liberty, not price.

urosh ::

ampak meni to še zmeraj ne dela :D

Sedaj mi napiše:

You are not authorized to view this page
You might not have permission to view this directory or page using the credentials you supplied.

--------------------------------------------------------------------------------

If you believe you should be able to view this directory or page, please try to contact the Web site by using any e-mail address or phone number that may be listed on the serverr home page.

You can click Search to look for information on the Internet.




HTTP Error 403 - Forbidden
Internet Explorer


kaj pa zaj?

Microsoft ::

Am, poglej, da imas enejblan Anonymous userja (to pogledas pod Directory Security > Authentication and access control). Tem userju je ponavad ime IUSR_COMPUTERNAME. Zatem pa preveri, da ima ta user vsaj par osnovnih NTFS pravic, da lahko blodi po tistem folderju, do katerega zelis.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

damjanster ::

Windows 2003 server ima drugačna imena datotek nastavljena kot jih imaš ti. Zraven default.htm dodaj na vrh seznama index.html, pa bo morda kej bolš delal.

C-ya

kockish ::

Pri default nastavitvah v spisku index strani ni index.html, ampak samo index.htm.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova spletna stran se ne prikaže

Oddelek: Izdelava spletišč
161667 (1176) PIK@LO
»

kako postavit domači server?

Oddelek: Izdelava spletišč
123661 (3392) Klemzz
»

prikaz index.php

Oddelek: Izdelava spletišč
51235 (1199) nurmaln
»

Postavitev lastne www strani

Oddelek: Izdelava spletišč
432738 (2019) flipflop
»

BPFTP server in directory listing (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
503187 (2903) pingec

Več podobnih tem