» »

css

css

karantan ::

ce jest prou razumm css je to kot dodatek htmlju. v cssju ne mors prou napisat strani ane. u cssju napiss scripte al kko... amm ce mi lahk kdo to mal razlozi :D. aja pa na netu sm ze mal prebrau te stvari sam tisti k to pisjo se vid d oni razumejo in ocitno to pisejo za tiste k tut razumejo... ;(
p.s. predvsm sm gledu na te strani http://www.w3schools.com/css/css_syntax...
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

Iskraman ::

Tema tukaj na S-T, copy-paste iz w3schools:

What is CSS?

  • CSS stands for Cascading Style Sheets

  • Styles define how to display HTML elements

  • Styles are normally stored in Style Sheets

  • Styles were added to HTML 4.0 to solve a problem

  • External Style Sheets can save you a lot of work

  • External Style Sheets are stored in CSS files

  • Multiple style definitions will cascade into one


Še primerjava strani oblikova za css in brez tukaj

upam da pomaga. :8)

tec ::

V cssju ti sam oblikujes in postavljas dolocene dele html kode. Recimo naredis tabelo in ji dolocis css stil. Potem odpres nov dokument in notri vpises isto ime stila, ter mu dolocis vrednosti, npr. obrobo, domenzije, ozadje, barve,....
Isto lahko delas za vse html elemente, gumbe, dive, menije, obrobe, skratka vse kar ti pade na pamet. Ko sem ga jst odkril, se mi je 3 dni smejalo :-) Bistvo je sam, da mors v htmlju definirat te stile (class). Zdej kako se to dela, pa poglej na linke, k si jih dobil.

njok ::

No, classi so samo en nacin sklicevanja na HTML elemente

Bistvo CSS je, da izgled vsebine popolnoma locis od same vsebine (HTML med BODY tagoma). Ko enkrat to naredis, imas vse prednosti, ki so jih ostali ze navedli.

Slogovne predloge za vecino spletnih dokumentov niso opcija ampak nacin kako mora biti dokument zgrajen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330274 (54423) htmltroubles
»

text link

Oddelek: Izdelava spletišč
71414 (1246) Road Runner
»

Dreamweaver in tabela

Oddelek: Izdelava spletišč
151249 (1136) veteran
»

Dreamweaver - Validator in napake

Oddelek: Izdelava spletišč
8926 (816) macplus
»

Evo moj novi profi website - pripombe mogoče??

Oddelek: Izdelava spletišč
121834 (1533) tec

Več podobnih tem