» »

Gross problemen mit Linux&WinME dual Boot

Gross problemen mit Linux&WinME dual Boot

Matek ::

Torej, res veliki problemi. Najprej sem dal gor WIN ME, pol sem z enim programom naredu particijo za Linux in swap za linux, sem zagnal setup za linux, v disk druidu naštimal točko priklopa in vse, pol je napisalo katere hočem formatirat, v glavnem, vse je blo ok, linux se je vredu inštalal. Pol se mi je pri ponovnem zagonu pokazalo za izbrat med Linux in dos. Pol sem se ene pol ura z linuxom špilal, nakar hočem it na net v winse in ko sem izbral dos, mi javi neki error. Pol sem zagnal s CD-ja, šel na C:windows in vtipkal win, pa je dal gor blue screen of death. No, tdej sem winse še enkart prekinštalal, pa dela okej, samo ni za zbrat kaj bom zagnal, ker so wiinsi zag. sektor prepisali. A kdo ve zakaj se je to vse skup zgodilo?

V kratkem dobim WINXP in me zanima, če bojo oni zaznali linux, če jih bom kot druge gor dal.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

ToniT ::

Vrstni red inštalacije:
Win9x nato Win2000 ali Win XP in šele nato linux.
Če boš WinXP inštaliral po linuxu, ti ne bodo pokazali linuxa (še enkrat ištalirati linux ali popraviti inštalacijo)...

Matek ::

Ja zakaj pa mi zdej ni hotlo zagnat dosa, pa sem vse prav naštimal?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

whatson ::

joooj8-)>:D

naj vas malo "poučim":D:

V kratkem dobim WINXP in me zanima, če bojo oni zaznali linux, če jih bom kot druge gor dal.

MadManMato
XP NE bo zaznal Linuxa... Hvalabogu...

ToniT:
ta tvoj vrstni red je brez smisla. Oz, ta tvoj vrsti red je zgrešen.

1. V Linuxu obstaja en program z imenom LiLo (Linux Loader), v kerem določiš kaj vse za boot opcij ti naj prikaže ob zagonu.

Ko daš gor winse, ... povoziš LiLo-ta. Rešitev: narediš boot disk za linux... bootas Linux... napises: lilo -> pa je... znova se je v MBR zapisal LiLo.

Windows ne bo nikoli spoznal Linuxa... ker WInsi ne priznavajo Linux (native) particij. Linux win particije normalno podpira...

Vse nastavitve LiLo-ta najdes v datoteki: /etc/lilo.conf

Povzetek: ni bistveno kaj kdaj instaliras...

Literatura za opravljanje z LiLom:

to
in to

Vse je 30x bolj simple kot zgleda. :D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Matek ::

Ja, whatson kužim ,ampak meni se je lilo zagnal in mi je pokazalo dos in linux not. Ko sem pa hotu izbrat dos, pa NI DELALO!!!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

whatson ::

Potem gres v linux... pogledat /etc/lilo.conf

Malo primerjas in checkiras ce je kaj narobe...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151843 (1475) Michael7
»

Linux boot

Oddelek: Operacijski sistemi
121425 (1208) Brane2
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391609 (1310) lordgreg
»

LINUX HELP!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161204 (1068) G[e]c
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201830 (1656) twosocks

Več podobnih tem