» »

Linux boot

Linux boot

Matty ::

Instaliral sem Linux po WinXP. Instaliral je Lilo, vse laufa super. Zdej me pa nekaj zanima... Po defaultu je v boot menuju oznacen Linux, sam bi pa rad, da bi se avtomaticno nalozili Windowsi. Kje se to lahko nastima (ce se da?), je mogoce dolociti tudi koliko sekund imas na voljo v bootu, predno se avtomaticno pozene default izbira!

wind ::

pico /etc/lilo.conf

oz. man lilo

ko editiras fajl moras ponovno zagnati lilo z:
lilo

:)

Heisenberg ::

kaj pa ce zaganjas z Hdja direktno....
uporabljam red hat 7.2 pa me zanima kako nastavim da se zazene winxp kot default brez sekund....

oz. kako varno odstraniti linux ?


Danke dir !

mmisv ::

jest sm tko naredu:
s partition magicom sm kr pobrisu uno particijo k sm meu linux gor pol pa ker maš winxp bootaš raèunalnik s cdjem od winxp pa greš pol u recovery console pa tm se pol logiraš kot administrator pa pol napišeš fixmbr. pol ga pa sam še enkrat reseteraš in nimaš veè linuxa gor
vsaj pr men je delal
Čist trivialna stvar...

Gh0st ::

Nekdo je spraseval za Windows XP kot default boot z lilotom.
Torej ti hoces da ti sploh ne da moznosti za zagon Linuxa?
no ce je tko, potem editiras /etc/lilo in napises:
prompt=0
default=windows xp
timelimit=0
zdej ce hoces pa slucajno bootat linux moras pa pritisnit SHIFT ko ti pri zagonu chekira tipkovnico in ga drzis dokler se ti ne pokaze LILO.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Matty ::

Nekaj sem saril, pa sem izgubil Linux boot (instaliral sem se WInME). Ok, disketo mamo, bomo popravili. Pozenem Linux, nastimam v configuration, da mi nalozi LILO tekst. Pritisnem OK, kaksno sekundo sari in nekaj zapise, ter reset. Vendar od znanega LILO boot-a ni nic... Napise se le LI ... in ne gre nikamor vec...

Mogoce je pomembno... ko sem prvic hotel instalirat LILO sem dal opcijo LILO + graphic menu (lahko da je kej podobnega). No, te opcije NE morm vec spremenit. Tudi ce pritisnem LILO + text menu, to posnamem, mi po restartu pokaze, da imam instaliran LILO + graphic...
Any help? Probal sem ze 2x in je vedno isto (sem vedno popravil z winxp cdjev boot sektor....

Aja... Linux je mandrake, na sistemu pa imam na IDE0 disku WinXP na IDE1 pa WinMe in Linux

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

Gh0st ::

Ja Windows boot loader ti je povozil LILO na Master Boot Recordu.
A mas mogoce boot/root disketo?
Upam da si jo naredil!!!!!!!!!
Ce je nimas, potem reči kasnemu prijatelju, ki ima isti linux al pa ker drug, da ti nardi boot/root disketi (dve sta ena je boot, ena pa root). Edino tako bos lahko prisel v linux in popravil LILO. Ne pozabi ga potem še enkrat inštalirat!!!!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Matty ::

Ghost... sej v linux lahko pridem (naredil sem ze prej boot disketo), in ce dam tam kao install lilo + tekst mi po instalaciji se vedno pise LI... drugih opcij pa niti noce upostevat! :((

Kje pa se naredi te boot/root diskete? Ker meni je naredilo samo eno disketo (s katero lahko zazenem linux).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

BojlerTM ::

men se je to dogajal ko sem imel krnel nad 1024 cilindrom..
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Gh0st ::

Jah nevem. Poglej LILO-Howto...

boot disketa = omogoca da se OS sploh zazene
root disketa = nalozi osnovni Linux sistem in mounta root filesystem, da lahko odpravis napake...
pozabu kasna je sintaxa...
dd -option -filesystem [image] [floppy]
poglej si man dd :8)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

dr.J ::

Daj noter boot CD pa greš v inštalacijo linuxa in izbereš "upgrade". Ker je sistem enak, ostanejo fajli enaki, te pa še enkrat vpraša za konfiguracijo boot načina. Poveš isto, in to se znova tudi zapiše. Jaz sem z RedHatom to že uspešno naredil.

masticore ::

Matty:
Z instalacijo winME si povozu mbr "Master Boot Record", kjer je shranjen LILO.Novi winsi (xp) so tok prijazni da mbr ne povozijo :P

Torej kaj narest ... pojdi v winse ter v command prompt napiš ... "fdisk /mbr" (s tem odstraniš lilo). Sedaj lahko poiskusiš zagnat Linux sistem s pomočjo boot diskete.

Ko pa boš prijavljen v sistem, pa pač ustrezno editeraj /etc/lilo.conf ... Aja glede nato, da maš Mandrake gor, je velika možnost, da imaš nameščen klilo (gui za lilo) s katerim lahko v okenskem okolju spremeniš lilo nastavitve.

Mam tud eno vprašanje ... nimam nič proti winsom (sam sm ponosni lastnik winxp-jev), sam zakaj za vraga je treba met instaliran winXP pol pa še winME :\ ?

Brane2 ::

Matty:

najprej si na brzino poglej navodila za lilo z ukazom "man lilo".

V grobe gre tko. Lilo upošteva vsebino konfiguracijskega fajla /etc/lilo
Tam pač lahko navedeš kera konfiguracija je "default"
z ukazom "default=ime_konfiguracije"

Če ukaza default ni, stvar pač po čakanju pobere taprvo konfiguracijo...

Tud čakanje se da nastavit z ukazom, mislim da je WAIT, nisem pa ziher...

Ko si popravu in shranu /etc/lilo.conf,
zaštartaj lilo in poglej, kaj bo izjavil. Če se ne bo bunil, pomeni, da je prebavil tvoje popravke. Če pa bo izjavil, da je nekaj narobe s config fileom, ga obvezno popravi ali vrni v prejšnje stanje in znova zaštrartaj lilo...








Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lilo boot loader problem

Oddelek: Operacijski sistemi
151829 (1461) Michael7
»

Rad bi bootal Win98 in Windows XP z Lilo

Oddelek: Operacijski sistemi
61590 (1517) Daedalus
»

LILO -- kako spremeniti boot zaporedje

Oddelek: Operacijski sistemi
171178 (1025) BigWhale
»

Linux - vprašanje pri Boot- anju

Oddelek: Operacijski sistemi
12964 (794) PaJo
»

Mandrake 8.0 help

Oddelek: Operacijski sistemi
161253 (1073) simon

Več podobnih tem