» »

LINUX HELP!!!!

LINUX HELP!!!!

wprasajcek ::

kako naj bootam linux... sedaj sm ga dau gor in kako naj sedaj ga bootam... imam pa tako narejeno na kompu
pogon | particija | OS
c:\ NTFS Win2k
d:\ Linux ext2 Linux (Slackware 7.1)
e:\ CD-ROM
f:\ CD-RW
g:\ Linux SWAP
h:\ FAT


in kaj naj sedaj naredim da ga bom lahko zbootal

A.L.T. ::

dj mal razloz v cem je problem! malo bolj pojasn kak to mislis "kako naj ga butam"! linux se drgac buta tko k winsi, ce mas pa win in linux ti pokaze meni v kirem zberes ka ces zalaufat...
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

wprasajcek ::

jah problem je v tem da tega menija ni
kako priti di tega je sedaj vprasanje

A.L.T. ::

urg, se malo bolj obsezno bi lahko razlozu! :) kak to mislis ga ni? ka ti se pokaze/odpre?
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

wprasajcek ::

tako je...
ko rebootam masino mi gre direkt v win2k
nic menija nic...
ne vem kaj naj naredim
kot da ni linuxa gor
pa prej mi ga je instaliru

Matek ::

A si linux nazadnje inštaliru?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

wprasajcek ::

ja.....

l0wc4 ::

Na koncu inštalacije Linuxa te je moral vprašati kam naj ti instalira LILO, kaj si izbral? A imaš Linux zagonsko disketo narejeno?
:O

wprasajcek ::

jah prasou je pa neki je mutiv pa kao naredu sam je disketa bla smotana pa nism vedu sm poj pogruntu in lilo disk ne ubstaja:)

A.L.T. ::

ka ve kdo, zaka men ko je disk na ata100 kontrolerji linux (mandrake 8.0) ne dela? instalira vse lepo, pol pa po resetu napise da "boot=" ni praviln! (v glavnem nenajde ki ma za butat) na ata100 je disk pod hde, particije pa so recimo hde8, in pol napise da neki ni vredi in obtici pri zagon :( ko sm pa dau disk na navadn ata66 kontroler je pa delalo normalno! kak naj nardim da mi bo delalo na ata100??
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

JanezH ::

Jaz mam LILO na disketi in ko želim zagnati linux, dam enostavno ob zagonu računalnika disketo not in se zažene linux. Mislim, da ti pri Red Hat-u celo piše, da če nimaš diskete ne moreš priti v linux (če nimaš menija, ki pa je mogoce ze privzet).
8-)8-O:\

whatson ::

glej, LiLo lahko instaliras tudi pozneje, in sicer ga downloadas, (www.freshmeat.net) in ter ga konfiguriras,... vanj vneseš, da naj ti da kot opcijo tudi particijo z winsi,... kako to narest si preberi v Lilo HOWTOju, (www.lugos.si) potem v konzoli v linuxu napiši "lilo", in zadeva je narejena....

če kaj neboš vedel samo vprašaj...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

wprasajcek ::

mah napise mn k dam disketo notr NTLDR is missing
mah
kuanj nardim
fantje kua priporocate
a dam senkat gor linux pa to
a kua
a use pobrisem pa dam c: particijo za linux pa poj win2k gor al kaj naj naredim help

JLP ::

Men se zdi da maš ti mal narobe boot sequence u BIOSu naštiman. Dej probej spremenit tko da bo kompjutr bootov z unga diska k je Linux gor.
Live long and prosper!

wprasajcek ::

kako pa naj to nastiman ...
mam plato: MSI K7TPro-2A

jest sem pogledou to: Advanced BIOS Features ->
po pa mam tm kr je u zvezi z bootm....
-First/Second/third/Other boot device
..-moznosti so pa: Floopy, LS/ZIP, HDD-0/HDD-1/HDD-2/HDD-3, SCSI, CDROM, LAN, Disabled....
- Boot Up Floopy Seek
-Boot Up NumLock Status


a je to za nastimat ket drget??


aja pa use te particije so na 1 disku
15,3Gb
disk: WD 153AA

JLP ::

First boot device mal probavej med možnostmi HDD-x.
Live long and prosper!

G[e]c ::

Ma kr neki, kaj k bi kaksen kej bral ko instalira linux, Lilio je vsem pomoje fuknu vn msg da se ne bo instaliru ker imas na disku vec cylndrov kot 1024, vsi manjaki ki imate instaliran mandrake ga dejte se enkrat tokrat si instalirite GRUD pa se boot disketo za vsak slucaj si naredte!



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624233 (3568) WarMaker
»

LILO Bootloader?

Oddelek: Operacijski sistemi
81340 (1210) ank
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391609 (1310) lordgreg
»

Mandrake 8.0 help

Oddelek: Operacijski sistemi
161260 (1080) simon
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201829 (1655) twosocks

Več podobnih tem