» »

Kaj je IP?

Kaj je IP?

*pety* ::

No mene pa natančno zanima kaj je IP in čemu služi...no sej vem približno...samo rada bi bolj natančno obrazložitev

Tnx vsem!:)
Simply The Best and Uniqe!

OmegaBlue ::

Odgovor na hitro.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Trubadur ::

Po domače:
"Telefonska številka" tvojega računalnika, ko si priklopljen na net
Berite Thomasa!

gfighter ::

pviran3 ::

BlazP ::

Folk ne mesat IP in IP address. To ni isto! gfighter je edino pametno razlago podal.
Razn ce je *pety* narobe vprasala, pa jo dejansko zanima ka je to IP address.

pviran3 ::

No kar tukaj napiši pol pravo definicijo IP in IP address

*pety* ::

No v bistvu je point mojega vprasanja, kaj lahko vsi vidijo:\
A lahko vidis npr. IP adress nekoga drugega? IP številko?
Simply The Best and Uniqe!

gfighter ::

Seveda.

[edit] No, v praksi je tako, da ločimo še Public IP in Private IP. Če imaš npr. dva računalnika prek routerja povezana na internet, to zgleda takole: Router ima svoj private IP (npr. 192.168.1.1), računalnika pa vsak svojega (npr. 192.168.1.2 in 192.168.1.3). Public IP je IP naslov, ki ti ga dodeli npr. Siol ko se priklopiš na internet, in je enak za vse računalnike znotraj omrežja. Torej, če hočeš videti IP tvojega računalnika zunaj domačega omrežja, vidiš Public IP, če pa gledaš znotraj omrežja, bo to private IP. Tole je čisto taka razlaga "na hitro", če te pa zanima še kaj bolj podrobnega, pa vprašaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

*pety* ::

a pa je to kej škodljivo?:\
Simply The Best and Uniqe!

gfighter ::

Zakaj bi bilo škodljivo? Če s tem misliš na viruse in vdore, potem je seveda lahko škodljivo. Računalnik pred vdori pač ni 100% varen, dokler fizično ne potegneš kabla ven iz škatle. Ampak za vsakdanje potrebe se da čisto dovolj dobro zaščititi s kakšnim firewallom oz routerjem, ki firewall že ima ter z updateanjem windowsev in antivirusa. Če pa misliš na škodljivost zaradi tega, ker bi te nekdo lahko izsledil, pa tudi zato obstajajo rešitve (npr. tor).

*pety* ::

A ta TOR si pol das na com pa si kao varen pred izsleditivjo?:)
No sej mi ni tok do tega, sam hotla sm prašat zato, ker sm mislna, da mi lohka vdre kdo v računalnik če ve mojo IP adress ...
Simply The Best and Uniqe!

alesrosina ::

seveda lahko vidis, z raznimi omejitvami kot so proxy serverji, routerji, itd ... ampak to je ze malcek bolj advanced. Načeloma je tvoj ip vedno viden vsem, tako se namrec racunanliki pogovarjajo med seboj.

*pety* ::

Oky...fantje hvala!!:D :D
Simply The Best and Uniqe!

alesrosina ::

namesti si vse najnovejse popravke za windowse (predvidevam da imas windowse - vklopi automatic updates), ne nasedaj raznim mailom, ki jih dobis, ne sprejemaj kar povprek vseh datotek, namesti si kaksen antivirusni program ( nekaj predlogov) pa bos dokaj varna pred vdori.
Namrec vecina ti. "hekerjev" izkorisca naivnost uporabnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328536 (28992) ignats
»

Port Forward ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
183931 (3553) Konlov
»

Apache ne dela navzven, za rutarom!

Oddelek: Omrežja in internet
51382 (1255) short_Y101
»

Web server inštalacija recimo IIS preko modema ruterčka in firewalla brez domene

Oddelek: Omrežja in internet
61485 (1432) StratOS
»

ADSL - staticn ip+Router Planet XRT-401D +port forwarding?

Oddelek: Omrežja in internet
53275 (3135) deamon

Več podobnih tem