» »

NEC in vodno hlajeni prenosniki

NEC in vodno hlajeni prenosniki

Frosty Tech - NEC je predstavil (po lastnih besedah) najtanjši sistem vodnega hlajenja, ki je namenjen prenosnikom. Sistem je sestavljen iz piezoelektrične črpalke, ki je integrirana z rezervoarjem in z aluminijasto ploščico s kanalom za pretok vode, ki s procesorja prenaša odvešno toploto.

Rešitev bi naj bila sposobna odvesti 80W toplote, kar je vsekakor dovolj za hlajenje prenosnega računalnika, obenem pa črpalka zagotavlja dober pretok vode in s 30dB glasnoti pri delovanju tudi ni preglasna. In še slikica sistema:

14 komentarjev

Nerdor ::

A kej piše, če ga lahko natankamo z pitno vodo iz štacune!? Od zdej naprej bosta g33k in prenosnik žejna!:D
... for lifetime!

Jaffa ::

Sam 30dB se meni ne zdi tak malo...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Jackal ::

Typo

ki s procesorja prenaša odvešno toploto.


Ah... insomnia :P

Jaka83 ::

Sam je res 30dB nekam veliko.Sploh se mi zdi, da je povprečen ventilator na heat spreaderju pri notesnikih tišji od 30dB.

Izi ::

30dB je precej glasno, ni pa tako glasno, da bi bilo nevzdržno.
Hladi pa verjetno precej bolje kot zračno hlajenje.

Še vedno slišim včasih, da ko kdo reče da ima preglasno računalo mu ljudje predlagajo vodno hlajenje. Napaka.
Vodno hlajenje je preverjeno vedno glašnejše od zračnega je pa precej bolj učinkovito (bolje hladi).

billy ::

Zakaj pa je potrebno takšno hlajenje, koliko mi je znano novi penitum M sploh redkokdaj prižigajo ventilatorje, pa še to pihna zelo kratko.

Razen, če milsijo to za hardcore laptope, ki jih uporablja raja za igranje iger? Ampak tam je tako največji problem grafa ne...

Littleman ::

Ah izi kakšne si se znebil? Vodno hlajenje preverjeno?!? vedno ?!?!?!?!? glasnejše?? wierd. Kaj pa če si omisliš dotične zadeve ki imajo en velik stolp al pa dva med sabo povežeš? potem ne rabiš ventilatorja sploh. Tko da premisli kaj govoriš.

billy ::

Jaz sem imel vodno in ko je bil sistem v idle mode sem lahko izklopil vse ventilatorje, ne vem kako je lahko kaj tišje kot to ;)

Simon123 ::

Pri pentiumih M (1.7 ->) je ventilator vse prej kot neslisen, ter pri vecji obremenitvi deluje skoraj stalno. Tih je le ce das na max batery, sam pol dela na cca 500-600 MHz.

billy ::

Katera firma, oz znamka laptopa pa ?

Simon123 ::

vse ki sem jih do zdaj videl... Ce te zanima moj pa je prestigio 159W 1.87GHz

Izi ::

Littleman, ne govorim kar na pamet.
V živo sem videl že kar nekaj vodnih hlajenj in vsa do sedaj imajo črpalko, hladilnik in ventilatorje, ki hladijo hladilnik.
Razlikovali so se samo po tem, kje je hladilnik. Doma narejene rešitve imajo ponavadi hladilnik posebej v drugi škatli, ki jo zopet hladita dva ali trije ventilatorji, kupljene rešitve pa imajo vse v enem ohišju, hladilnik je večinoma na vrhu in iz vrha v škatlo pihajo vedno vsaj trije ventilatorji, ki hladijo hladilnik.
Sama črpalka ponavadi povzroča enak hrup kot en ventilator, plus trije ventilatorji za hlajenje hladilnika in dobiš hrup štirih ventilatorjev.
Na googlu se našel en pasivno hlajen hladilnik brez ventilatorjev :8)
http://www.guru3d.com/admin/imageview.p...
Še vedno pa ostane hrup črpalke, tako da še vedno ni čisto neslišno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Jaka83 ::

Izi: Če vzameš isto navit procesor in ostalo periferijo, ter v eno kišto daš vodno, v drugo pa zračno hlajenje, katera bo glasnejša? :\

Potem je pa seveda tu še dejstvo, da pri vodnem hlajenju imaš ponavadi vente nekje med 5v in 7v, ter 120mm, kar je skoraj neslišno (vsaj v moji kišti). Vsega skupaj imam v kišti 4×120mm vente (dva na radiatorju od Lade, dva pa za napajalnik) in enega 92mm za diske. Vse skupaj pa je tišje od katerekoli zračno halejne kište, ki sem jo do zdaj videl.

BaRtMaN ::

Potem nisi videl BladeRunnerjevega sistema. Je pa res, da vključuje rezervoar, zakopan nekje na vrtu in nindustrijsko črpalko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava vodnih blokov CPU-NB-VGA

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252843 (2439) Blup
»

Vodno hlajenje brez hladilnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322379 (1736) Kaboom
»

"direct die cooling"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241724 (1439) Vesoljc
»

Dvojni obtok za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71202 (991) morphling1
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252240 (1667) VASkO

Več podobnih tem