» »

Broadband za vsakogar

Broadband za vsakogar

Triera - Ponudnik kabelskega interneta Triera bo 1. septembra začel s trženjem novih naročniških paketov.

Vzpodbudne so predvsem nove cene, ki so po nedavni podražitvi SiOL ADSL paketov sedaj povsem konkurenčne, najbolj pa veseli dejstvo, da so se pri Trieri odločili ponuditi paket Lite. Slednji za slabe tri tisočake mesečno ponuja hitrost 128/64 kbit/s, kar bo gotovo prepričalo še zadnje uporabnike klicne povezave.

Ob vezavi za 24 mesecev pa ponujajo še akcijsko ceno priklopa 900 SIT, v katero sta všteti tudi prvi dve naročnini.
Povezava na izvorno novico.

46 komentarjev

nicjasno ::

U, ja... Spomladi, ko se selim na svoje grem namesto na siol na triero. Bom prisparal precej, pa manj problemov bom imel :)
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Kami ::

ah lepo, nekdo celo novico napisal :D

Dami ::

nicjasno: zakaj bi mel manj problemov? a pri trieri vse laufa 100% fajn pa ziher?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Brilko ::

U to je pa ql če rabiš na drugem emstu poceni varianto, ker maš že doma ADSL. Kul...

nicjasno ::

Reku sem "manj", ne nic. Velika razlika.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Brilko ::

Kuk je pa pol cena priklopa za ne 24 mesečno naročnino, čes e da za manj sploh? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

bf4ed ::

Zaradi mene je lahko 30 ponudnikov adsl-a pa mi nič ne pomaga.

Naj se eden zmiga pa napravi brezžično, jaz sem 10km od Lendave in lahko se y€€€€bem pa ne morem met adsl.;((

Ajde zmigajte se ponudniki.

MrStein ::

"... kar bo gotovo prepričalo še zadnje uporabnike klicne povezave"

Misliš "prepričalo bo tistih 10% uporabnikov klicne povezave, ki imajo možnost priklopa na Triero", a ne ? :(
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomi ::

Jaz sem doma v Rozni dolini (recimo 1,5 km od centra Lj), pa prav tako ne morem imeti ADSL-ja. Je pa res, da ga lahko imajo po najbolj zakotnih koncih, kjer clovek tega ne bi pricakoval.
metrodusa.blogspot.com

Microsoft ::

In kaj ti preprcuje, da bi tam imel ADSL? Ce je kaka banalna zadeva, bi jst cele dneve tezil ponudnikom.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr Evil ::

ADSL je popularen samo zaradi monopola TELEKOMA.Telekom pa druge tehnologija kot xdsl ni mogel ponudit,zaradi infrastrukture.

jerry2000 ::

Hm, kakšen butast naslov, Broadband za vsakogar. Nekdo bi lahko povedal, da je to samo za Štajersko.
Jerry and Tom

bond007 ::

Mišljeno je bilo, da si ga lahko vsak privošči (finančno). Res pa je, da ni pokrita cela slovenija...

jELKO ::

Kaj je mogoče kdo zasledu, kakšni so pogoji priklopa? Če moraš imet kabeljski TV priključek ali podobno?

Highlag ::

Kolega stanuje na lokaciji v šiški, kjer iz vhodnih vrat vidi poslopje Telemacha in Telekoma, pa ne more imeti ne kabla ne adsl-a. (Manj kot 1Km zračne razdalje) Kaj pa pravite na to?:\
Never trust a computer you can't throw out a window

Brilko ::

Pol si pa nej WLAN zrihta, pa se prklop na WLAN k ga majo v bajti Telemaha... >:D

Daedalus ::

Kolega stanuje na lokaciji v šiški, kjer iz vhodnih vrat vidi poslopje Telemacha in Telekoma, pa ne more imeti ne kabla ne adsl-a. (Manj kot 1Km zračne razdalje) Kaj pa pravite na to?:\

Upam, da ona firma z wimaxom misli resno... Ker glede na komentarje tule večina ponudnikov ni preveč resnih. Ajde, razumem da v nekem selu na Gorenjskem ni možen kabl/adsl, samo v glavnem mestu? Tragikomedija, obenem pa IMO tudi posledica monopolnega položaja Telekoma na področju telekomunikacij. Skrajni čas, da se nabavi konkurenca pa se zadeve uredijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

frudi ::

kake nove cene? te so ostale enake, le da so zvišali hitrost obstoječih paketov in ponudili nekaj novih, ki lepo zapolnijo vrzeli v prejšnji ponudbi. sploh LITE paket je ubijalski - sicer nizka hitrost, ampak je praktično zastonj :). sedaj nihče, ki ima možnost dostopa preko Triere, več nima izgovora, da tega ne stori...

sicer so pa cene pri Trieri od nekdaj bile povsem konkurenčne siolovim, ob nedavnih dogodkih (siolova podražitev in Trierina pospešitev) pa itak več ni primerjave. tudi zanesljivost ni problem (vsaj nič večji kot pri siolu), prenosi in pingi so konstantno v redu, izpadi zadnja leta zelo redki.

way to go Triera :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Highlag ::

Ja sej išče koga z laptopom in mrežno kartico :D
Never trust a computer you can't throw out a window

Hardstyle ::

Slednji za slabe tri tisočake mesečno ponuja hitrost 128/64 kbit/s, kar bo gotovo prepričalo še zadnje uporabnike klicne povezave.


Ja. Samo more met uporabnik kablski priključek, kar pa ni povsod možno! Mislim, da večina folka, ki ima klicno povezavo uporablja zaradi tega, ker kablska ni možna! Drugač bi itak vsi na kabl preklopli :\

PrimozR ::

Mater, nej se Triera zmiga na Gorenjsko. Kle mamo 512/128 za 7100SIT ;((

paglavec ::

Jst kot uporabnik tako Siol-ovih storitev kot Trierinih lahko rečem, da s slednjimi v zadnjih 2 letih težav ni bilo. In to niti 1x, razen če je padlo ven celotno kabelsko omrežje (kaka huda nevihta), pa še to je bilo navadno zelo zelo hitro popravljeno. Kar se pa siola tiče pa... Več kot pol leta, je metalo modem vn. Serviser je redno hodil resetirat modem. Fajn biznis kajne? No in ko mi je enkrat dokončno dopizdilo sem, zahteval menjavo modema. Vas zanima komentar telekomovega serviserja? "drugič me zaradi takšnih neumnosti ne kličite več", je odgovoril ko je zamenjal modem in šel. Od takrat tudi tu ni več problemov...

ps. Da ne bo kakih nesporazumov. Modem se je nahajal (se še) v zaklenjeni sobi študentskega doma, da ne bo spet kdo preveč pameten! :)

kriko1 ::

mmmm... jaz bi tudi. Mi sploh ne moremo imeti ničesar kar je nad 54kbps. Pa še teh 54 kbps je teoretičnih... Upad da bo WiMax kaj razrešu.

lambda ::

Torej, če recimo sedaj Siol s svojim ADSL seže do moje bajte, naj bi tudi Triera?

NoUse4AName ::

Torej, če recimo sedaj Siol s svojim ADSL seže do moje bajte, naj bi tudi Triera?

Si sploh prebral novico ali bilokater komentar?

lambda ::

:) ups

Tko evforičen da kar res ni. Skratka misel na to, da si lahk poceni omislim stalen dostop za tiste 2 dni v tednu kot sem doma mi je čist zmešala glavo. Jah ... očitno si bom kar siol študent paket vzel pomoje.

cekr ::

..... ki so po nedavni podražitvi SiOL ADSL paketov ....

Nič ne vem, da bi SiOL kaj podražil. Samo študentski paket je prilagodil novi ponudbi.
Vsaj z mojega stališča; bom pa z novimi paketi privarčeval 1560 sit na mesec.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BuDi79 ::

Telemach zniža cene Interneta za 10% in uvede 5 mega link:

http://www.finance-on.net/show.php?id=129293

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

boštjan ::

lepo so to naredli,samo ne konkurirajo neposredno trieri,ampak ADSLu
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

upam da bo tut za nas , ki smo prek arnesa kaj bolje, če ne pa skenslat arnes pa na standard paket, faktor 3 za 1800sit več se splača>:D

BlazP ::

Uau! Ne morem verjet, da se noben ni omenu kak ma Svedska fajni internet in da smo uzadi za celim Svetom zarad tega.

Ej Dr Evil...ka lahka razlozis, kaj je to XDSL?

KoKi ::

samo tako da opozorim :-) ... na strani pise da prvi 2 mesecni narocnini nista zastonj za paket lite.

BlazP: verjetno je mislo "x" kot pac en drug DSL.
# hackable

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoKi ()

sss ::

za 10.520 kolikor plačujem pri SiOLu za 4Mbit/s-512kbit/s bi lahko pri Trieri imel 6 Mbit/s - 768 kbit/s :\

2 mbit-a VEČ !!!! ;(( Naj pride TRIERA v LJ :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sss ()

fRiK0 ::

sss: Ko bos mel pa 6Mbit bos pa hotu met 10Mbit...:\
Hvala

LP Tadej

SleepLess ::

In kaj je narobe s tem, ce hoce met visjo hitrost?

CaqKa ::

jao ste gorenjci pa ljubljančani čudni..
pej ko smo pravli kak je triera zanesljiva je nihče ni omenil.. zdaj pa bi jo vsi imeli v ljubljani ko ima nižje cene, a?
mah. ostanite v kameni dobi.

PrimozR ::

Ah tut učas sm si mal želu Triero ko so pravl kašne pakete ma...

ganzi ::

jao ste gorenjci pa ljubljančani čudni..


hm to pa je posploševanje..:\

farko ::

V kolikor imam isdn in adsl je možno potem tudi to da se prestavim na drugega ponudnika ali sem prisiljen ostat pri siolu?:\
farko

Dami ::

Če nisi zavezan s pogodbo pri siolu lahk greš takoj drugam.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

G-man ::

Če kdo rezidira v zgornji in srednji Vipavski dolini in ima brezžično kabelsko televizijo pri GEOSS-u ima možnost tudi brezžičnega interneta (tehnologija MMDS). Moja soseda si ga je ravnokar nabavila in laufa super (en teden). Cene/hitrosti so primerljive z Siolovimi. Drugo leto pa sta na vrsti Gora in Braniška dolina.

Kami ::

Uf, upam stran ni glih najbolj pro :)

Drugače pa je dokaj drgao, če gledaš, da je še omejitev prometa...

G-man ::

Ja, stran je bolj švoh :D :D Bom še kaj povprašal sosede kako jim laufa tekom mesecev.

monster-x ::

Tomi, zanimivo. Imam kolege iz tistega konca, pa imajo ADSL bp. Kaj pa so ti navedli kot razlog, da ne moreš dobiti ADSL priključka?
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

G-man ::

Moji sošolki iz Izole so rekli, da ne morejo instalirat ADSL-ja ker, da je že tam polno zasedeno :\

Tomi ::

monster-x; inštalacija je preslaba (kar je res), ker imajo en kup neprimernih napeljav (ojačevalci, ipd) in ne bi preneslo signala ADSL-ja. Sicer pa se itak selim, takoj ko bo možno.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trera ali Arnes

Oddelek: Omrežja in internet
141784 (1412) Tilen
»

Siolov ADSL2+

Oddelek: Omrežja in internet
202651 (1857) Vanquish
»

Triera.net in Kablski internet

Oddelek: Omrežja in internet
102293 (1946) AngelOfDeath
»

Kabelski internet??

Oddelek: Omrežja in internet
231452 (1025) punisher16
»

kks kabel

Oddelek: Omrežja in internet
91052 (866) kenz76

Več podobnih tem