» »

notebook monitor na pc

notebook monitor na pc

Kaboom ::

kako prilkjučiti notebookov monitor na PC ? kakšne so povezave ? je kje na netu že opisano ? osebne izkušnje ?

Vrvy ::

hja, s tem je tezava.

Ce posedujes samo LCD ekran, brez compa, je potrebno kar precej elektrotehniskega znanja, kajti narest je potrebno vmesnik med analognim VGA izhodom in digitalnim vhodom ekrana (u bistvu to ni digitalni vhod, ampak so samo zicke, ki vodijo k cipom (matrix drivers)) . Pri tem pa ta digitalni vhod ni nikakrsen standard, ampak je odvisen od proizvajalca ekrana (res pa je da prevladujejo Sharpovi ekrani s Toshibinim cipovjem).
Ce pa imas delujoc notebook (oziroma delujoc graficni vmesnik), pa lahko z nekaj modifikacijami izhod VGA na notebooku pretvoris v VGA vhod. Ampak tudi za ta poseg je potrebno precejsnje elektrotehnisko znanje.
Na netu pa nisem nasel kaksne uporabne strani (in iskal sem precej :)).

lp, Vrvy
*** time is the fire in which we burn ***

Kaboom ::

hja, sem že vprašal znanca o tem (uporabiti vga izhod kot vga vhod (se pravi kontra poslati skozi A/D konverter) "je tako kot tebi v rit poriniti drek in pričakovati da bo čez usta prišla čokolada..."

tako da glede na to da je on univ.dipl.ing. elektrotehnike me je kar prizadelo kar se tiče mojega novega podviga...

ampak vseeno poskušam dalje... ve kdo za kako databazo priključkov vseh LCD monitorjev na internetu ?

aja, imam pa tudi cel laptop, ampak bi prenesel na velko kišto...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927537 (14533) KTr1sk
»

Pretvornik HDMI to VGA + audio

Oddelek: Pomoč in nasveti
134242 (3863) Kron
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219654 (9167) kozorog
»

Notebook na zunanji LCD (VGA) - slika skače

Oddelek: Strojna oprema
101482 (1361) Karen
»

Iz prenosnika na TV

Oddelek: Zvok in slika
255041 (4463) All

Več podobnih tem