» »

Deset let Windows 95

Deset let Windows 95

Slashdot - Danes me daje prav posebna nostalgija, takšna računalniška. Pred desetimi leti na današnji dan so namreč izšli Microsoftovi Windows 95. Res je, operacijski sistem, ki je star že deset let, še vedno teče na kakšnem zaprašenem mlinčku in služi svojemu namenu. Washington Post je objavil članek, s katerimi so 24. avgusta pospremili izdajo Windows 95, ki je bila tedaj pravi medijski spektal. Microsoft je samo za reklame porabil 300 milijonov dolarjev, ko so naprimer zakupili dnevno naklado britanskega Timesa, izobesili stometrski plakat v Torontu in osvetlili Empire State Building v v barvah novega sistema. Klik!

23 komentarjev

MTm2H37rqt7B ::

Vse najboljse! :D

Dr_M ::

uf, a ze 10 let je?? 8-O
matr kako gre cas hitr naprej.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

W3by ::

Dobri stari Win 95 :\ :\ :\ :\
Vse najbolše:)

webfreak ::

He he res leti tale čas.

Je tale komad kar tapravi zanj :D

Vseeno vse najboljše :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: webfreak ()

Trinitron ::

Windows 95 deset let, drugo leto pa že Windows XP pet let... Tale luknja je kar precej moteča.

Thomas ::

XP se stalno posodabljajo onfly, preko interneta. Povsem nekaj nepredstavljivega še ne tako dolgo nazaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Alexius Heristalski ::

Je tale komad kar tapravi zanj

Hehe, dobra pesmica! Weird Al je legenda in je napravil predelavo pesmi Rolling Stonesov - Start Me Up, katero je Microsoft sicer uporabil v reklamni kampanji za W95.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BigWhale ::

Hmm, BSD se posodablja preko interneta ze kar precej casa... sam in avtomatsko... ;)

upirna ::

Koliko ljufi pa je pred 10 leti imelo širokopasovno povezavo za nadgradnjo?
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Ziga Dolhar ::

"Windows 95 sucks" (parodija na "Start me up") ni, ponavljam, ni Al Yankovicevo delo.

Edu-Link.
https://dolhar.si/

Alexius Heristalski ::

Prav, a vseeno je zanimiva.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BigWhale ::

upirna,

To je nepomembno, kdo je lahko pocel tak upgrade. Gre se za to, da to kar pocnejo Win ni nic posebnega. Vsaj tako zelo ne. :)

balocom ::

Če pomislim koliko živcev semporabu s temi widovsi. :\
reset gumb je blila najbolj obremenjena zadeva(normalna uporaba je bila ene 4-5 na dan):\

Naj počiva v miru, ker vseno so bli v tistem času nekaj.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

Eh, kje je moj turbo gumb
Lahko je biti prvi, če si edini!

Azrael ::

Jaz sem Win3.1 zamenjal z Win95 šele leta 2000, ker ni šlo več brez dolgih imen datotek in neta, s prehodom sem odlašal ravno zaradi govoric in jamranja kako so zanič, požrešni in ker sem do takrat imel precej švoh računalnik.

Samo zanimivo, pri meni so delali BP, še precej hitreje kot 3.1, sesuvali se tudi niso. Enako tudi na notesniku (486), kjer so še vedno.
Nekoč je bil Slo-tech.

BigWhale ::

To, da Win95 delajo hitreje od Win 3.1 na 486 based racunalniku je crap.

Mogoce, ce bi imel 32MB rama... mogoce...

jest10 ::

Edini winsi za katere imam licenco

JamesBond ::

Same here :P (+15 disket). Drugače pa skrajni čas za nove winse.. Da so XP že 5 let na sceni me je bolj pretreslo kot to, da so 95 že 10 let ...

Microsoft ::

Windows XP so prisli ven 25. oktobra, 2001. Torej, letos bo kmalu 4 leta.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Kami ::

Ah win 95 nisem uporabljal kaj dolgo, kr sem takoj ko so prišli 98 zamenjal na 98.

GBX ::

... Start Me Up, katero je Microsoft sicer uporabil v reklamni kampanji za W95


Takrat smo govorili, da je še najbolj primeren začetek refrena pesmi: "You make a grown man cry" ...

neo81 ::

bah...a ni za OS na vsake recmo 5 - 6 let več kot preveč pogosto za novo verzijo(no ja razn za domače "mojstre" za katere mora bit brez razloga skos neki novega - in to brez razloga)

Spajky ::

Jest sem bil 4 leta na W95osr2.1 in sem zdej na oskubljeni W98seLite tudi že 4 leta (mam XP na enem dodatnem starejšem disku za probo in se "igrat" in ne vidim zame pravega razloga, zakaj bi upgrejdal!) Jest tudi ne vidim razloga skor vsako leto menjavat OS, saj prejšnjega niti ne spoznas dobro za enostavno rešit določene probleme, če se res intenzivno ne ukvarjaš s stvarmi "pod pokrovom" da ga potweakaš, da dela tipTop, kar pa je čedalje težje, glede na to da je vse čedalje bolj "bloated" in ušminkano in za enako hitro odzivnost kompa rabiš bistveno novejšo/močnejšo mašino ... sej se v bistvu zadnjih 10 let niso spomnili nič kaj strašno revolucionarno novega, razen povlečt nam šolde iz žepa ... dokler bodo driverji za hardware, ki ga mam za w98SE, ostanem, se mi pač ne da več ukvarjat z zadevami, ki jih že imam rešene ... če res rabiš kake nove "features" res nujno, pač moraš upgrade-at ... Maš pač ljudi, ki menjajo avto vsako leto za vsaki novi model ki ven pride tudi brez potrebe in pa take, ki furajo eno stvar dokler ne more več opravljat tistega za kar rabiš in se že razpada, mogoče tudi zaradi neznanja vzdrževanja ...
8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deset let Windows 95

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
234171 (3021) Spajky
»

Internet Explorer 4.0 SLO

Oddelek: Programska oprema
171711 (1484) Pentium
»

Iz Microsoftovih logov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
224541 (2884) 64202
»

Patent tedna: Skupinski gumbi v opravilni vrstici

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
373548 (3548) Jeebs
»

Microsoft Windows 2000 source code leak

Oddelek: Operacijski sistemi
444195 (2442) willson

Več podobnih tem