» »

menjava procesorja, kaj narobe?

menjava procesorja, kaj narobe?

toni16 ::

Doma imam računalnik Celeron 667 in sem dobil en procesor Celeron 1000 oba sta na Socket 370. Matična plošča je MSi. Ko sem prebral navodila za matično ni pisalo o nikakršni prestavitvi jumperov če hočeš menjat procesor, zato sem se kar lotil. A ko sem dal not novi procesor se računalnik sploh ne odzove več(tudi če nazaj dam star procesor). Ja računalnik samo prižge lučke cpufan se tudi vrti samo nadaljni postopki ne delujejo. pri menjavi sem pazil da se nisem dotaknil nogic na procesorju obrnil sem ga tudi pravilno glede na lego puščic. v navodilih sem pa prečital da samo vstaviš procesor pa mora delovat. prosim za odgovore.
Vnaprej se vam zahvaljujem

postar_si ::

Prestavi jamperje nazaj na prvotna mesta in probaj s starim procesorjem. Kaj mama plata ti podpira tako hitre procesorje? Mogoče bi moral bios flešat.
LP, M

toni16 ::

Ja v navodilih piše da podpira tako hitrost procesorjev plata pa je sicer MS- 6315. jumperjev nisem nikakršnih prestavljal tako da če daš starega not bi moglo delat pa vseeno ne dela. opiši malo kako flešaš bios.
hvala
lp

toni16 ::

malo več o tej moji matični plošči :
MS - 6315

lp

SavoS ::

Resetiraj bios na plošči, in potem nastavi jumperje točno ta tvoj novi procesor in mora, da dela.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

toni16 ::

resetiram bios na plosci lahko samo pol ne znam kako in katere jumpere nastavit ker nikjer v navodilih ni pisalo kako nastavljat jumperje in katere. ce mogoce gdo zna naj napise

lp toni

dxx ::

V navodilih nič ne piše da bi moral kaj jumperje prestavljat, tako da daj noter novi procesor in probaj s resetom biosa, mogoče bo pomagal ampak ne obljubim.

SavoS ::

Kolker sem pogledal na manualih od plate nisem našel nobenih jumperjev za nastavljat kakšen proc lahko izbereš...se pravi ima samodejno prepoznavanje procesorja....
Ti resetiraj bios, vstavi nov proc in pržgi plato in zadeva mora delat... razen če imaš resnično slab napajalnik, da tega nebi več prenesel.....

EDIT: dokler sem brskal po manualih je dxx že napisal kako in kaj :P
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Azrael ::

Ti imaš verjetno Celeron z 256KB L2 cache => Tualatin. (To bi tudi jaz rad imel...)

Tvoja plošča očitno podpira samo Celerone z 128KB L2 na jedru Copermine (0.5 -1 GHz) in zato ti novi procesor ne dela. Problem je v tem, da obstaja 1GHz verzija obeh procesorjev.

Mogoče obstaja možnost modifikacije za tvojo matično ploščo, uporabi iskanje po forumu z naslednjimi besedami: tualatin, tulac in tulc.
Nekoč je bil Slo-tech.

postar_si ::

Tudi če je poizkusil tualatin procesor, kar pa zaradi nožic ne vem če je možno, bi s starim procesorjem moralo delovat. Probi narest tko kot ti je savoS predlagal, resitiraj bios.
Lpm

jurre ::

glede nogic paseta..vem, ker sem imel celerona 633, pa je pasal celeron 1300 not...sam je bil tualatin

Azrael ::

Ja, socket isti (Socket370), samo pomen pinov ni povsem enak, zato Tualatin ne dela na ploščah, ki so grajene za Mendocino in Coppermine procesorje. Ampak so brihtne buče pogruntale Tualatin hack ali mod in potem Tualatin dela tudi na takih ploščah (vendar ne na vseh), brez te predelave pa ne, ker je procesor ves čas v fazi reseta.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

toni16 ::

zgleda da res deluje samo tako kot je napisal SavoS moraš prej resetirat bios kot vstaviš procesor, ker sem vzel ven nov procesor pa resetiral bios dal not starega pa je blo vredu računalnik se je prižgal. z novim še nisem sprobal ker ni blo časa včeraj mam pa neke številke katere so na procesorjih če mogoče kdo razloži kaj pomenijo.
stari procesor:776/128/66/1.7v
novi procesor:1000A/256/100/1.475 ne vem pa kje bi pogledal če je Tualatin.

vsem se vam zahvaljujem za odgovore in lep dan vam želim:))

SavoS ::

Serbus!! Mislim, da je resnično tvoj proc TUALATIN.......sicer pa si poglej če je takšen kot kaže slika TUKAJ

No pri tualatinu pa je potrebno narediti en mod, da bo procesor pravilno deloval....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

toni16 ::

to je to je! točno tak je kot na sliki:)
Kak mod pa? upam da ni pretežko in da bo šlo naredit.
Še enkrat hvala SavoS :D

toni16 ::

gledal sem malo o tej moji plati zaj pa je z biosom kaj če namestim tega ver 8.3 bios če bo podpiralo kot piše ta procesor. Kako pa naj vidim če je ta bios za mojo ploščo This BIOS is only for PCB 5.X with 815E?
ja videl sem da na plošči piše 6315 ver 1 tako da vendar to pomeni da ni pcb 5.x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toni16 ()

Azrael ::

Ne BIOS ni za tvojo ploščo! Če boš namestil ta BIOS potem, boš mogoče iskal drugo ploščo.

Z BIOSom tukaj ne moreš narediti nič, ker so pini na socketu spojeni napačno za Tualatina.

Kot sem že rekel, uporabi iskanje ali vsaj klikni sem. Oglej si post: "A b mi Tualatin laufou na moji stari plati?"
Nekoč je bil Slo-tech.

toni16 ::

hvala vam za odgovore! ko bom zrihtal bom sporočil kako!
lepe pozdrave
:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator na procu trzne - BIOS pa se zažene, a ne do konca

Oddelek: Pomoč in nasveti
161496 (1211) Azrael
»

Matična za intel celeron 1200

Oddelek: Pomoč in nasveti
221478 (1297) ali3n
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703641 (2970) Pyr0Beast
»

pomoč: upgrade: p6bat-a+ in PIII celeron fc-pga

Oddelek: Strojna oprema
131917 (1814) BoBi
»

Zamenjava procesorja

Oddelek: Strojna oprema
321283 (882) kuglvinkl

Več podobnih tem