» »

Ventilator na procu trzne - BIOS pa se zažene, a ne do konca

Ventilator na procu trzne - BIOS pa se zažene, a ne do konca

G-man ::

Vse dela normalno, le ventilator na procesorju ne dela, kar mi je čudno (pravzaprav le trzne, kadar zaženem comp). Enkrat sem razstavil kompjuter na komponente in zdaj nazaj (celeron 433, acorp matična). Napajalnik ima še tisti ta dvodelni priklop za napajanje na matični plošči. Verjetno sem enkrat zamešal vmes, zdaj pa očitno proc noče reagirat, grafična kartica pa očitno funkcionira, vsaj ventilator je laufal. Saj vem, da neposredne povezave med ventilatorjem in procom ni, ampak v čem je problem?

Pyr0Beast ::

Če maš tak napajalc, morjo biti tisti konektorji obrnjeni tako, da so črne žice skupaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AndrejS ::

Vse dela normalno, le ventilator na procesorju ne dela...

Zamenjaj ventilator!

zdaj pa očitno proc noče reagirat ??? Zdaj se pa zjasni kaj ne dela pa kaj dela

Pyr0Beast ::

Si kej dol jemal hladilnik s proca ? S čim si pa čistil?

[ popravil slovnico :) | moderator ]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

G-man ::

Uf, nisem imel prilike prej pogledat. Procesor je na žive in mrtve prilepljen na hladilnik (po defaultu). Enkrat sem ga vrgel ven, potem nazaj not, nič ne pomaga.

Mogoče je matična kaj kriva ali pa napajalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Azrael ::

Nič ne razumem, v naslovu pišeš: Ventilator na procu trzne - BIOS pa se zažene, a ne do konca, potem pa: Vse dela normalno, le ventilator na procesorju ne dela.

Kaj sedaj?

Torej se pojavi slika na monitorju ali ne?
Je problem samo nedelujoč ventilator ali sploh nič ne dela?
Ali mlinček nekaj časa dela, potem pa zmrzne/ se resetira/ ugasne?
Ali mlinček zmrzne, ko bi moral detektirat diske in CD/DVD enote?

Vsaj to razčistimo, potem bo mnogo lažje svetovati.

BTW: Če prav razumem napajalnikova kabla, ki gresta v matično izgledata nekako tako:
Če je odgovor ja, potem ti je Pyr0Beast že dobro svetoval, kako je pravilno priklopljeno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

G-man ::

Napajalni kabel za matično je pravilno vstavljen.

Slika na monitorju se ne prikaže.

Magnetni in optični pogoni se zaženejo.

Ventilator za procesor trzne (sem sprobal še enega drugega pa je isto naredilo).

BIOS ne psikne niti enkrat.

Na tipkovnici LED diode ne delujejo.

Azrael ::

>Na tipkovnici LED diode ne delujejo.

Defektna matična plošča.
Nekoč je bil Slo-tech.

karafeka ::

Če si slučajn narobe priklopo tist kabl od napajalca na plato (tako da črna kabla nista skupaj) si uničo plato.

G-man ::

Če si slučajn narobe priklopo tist kabl od napajalca na plato (tako da črna kabla nista skupaj) si uničo plato.


:'( :'( Ajme, še ena bridka izkušnja več...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Pyr0Beast ::

Če greš kej na nest ti bomo probal zrihtat. :D
Drugač pa vzem multimeter, pa mal poglej okol konektorja. Išči npr. F1, F2 pa tako. (male kovinske ploščice). Nato pišči še uporom podobne elemente (črn valjček, na vsaki strani imajo pa eno nogco) našu jih boš okol prključkov za tipkovnico in miša. Preden pa greš karkoli delat, poslikaj pa ti bomo pomagali.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

G-man ::

Hm, sem zamenjal plato pa računalnik se samo prižge in lahko slišim le zvok ventilatorjev. Speaker se tudi noče oglasit (imam dva konektorčka, ki pa očitno priklopljena nimata efekta). Matična plošča je Acorp 6lx97:


Sprobal sem dve grafični kartici na vseh PCI vhodih, pa nič. Bi bil mogoče proc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Azrael ::

Preglej manual od plate in preveri:

- če so res vsi jumperji postavljeni prav,
- vsi kabli, tipke in LED diode priklopljene na prave kontakte,
- resetiraj BIOS, če še nis.
- baterija OK?
- preveri ali ta tvoja plošča podpira procesor, ki ga imaš v njej,
. preveri zvočnik če dela,
- plošča zmontirana tako, da se ne dotika pladnja, oz. kovinski podstavki samo tam kjer so luknje?

Če vse štima in je plata 100% v redu, je tudi procesor fuč.

Aja, še to napajalnik dela, se za trenutek prižgejo ledike na tipkovnici?
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

G-man ::

Hm, po vsem nasvetovanem je velika možnost da je tudi proc šel v franže... ;((

G-man ::

Bi bilo možno da bi zadegal Celerona 1200 not v matično ki deklarirano podpira le 466MHz? Socket je Socket370, FSB plošče je 83 MHz max in Celeron 1200 ima FSB, če se ne motim 100 MHz. Ampak je vseeno kakšna šansa, da bi bila zadeva kompatibilna, ali bom skuril vse skupaj?

chief ::

Hej!
Lihkar sem se z istim problemom ukvarjal. In kaj je blo narobe?......No sm probal prklopit drug napajalc gor pa je vse delal kot je treba. Tako da ti svetujem da sprobas en drug napajalc gor prklopt pa vidis. Sicer sem pa 98% da je napajalc kriv 2% pa vpliv visjih sil ;P
ajt, srecno

Azrael ::

>Bi bilo možno da bi zadegal Celerona 1200 not v matično ki deklarirano podpira le 466MHz? Socket je Socket370

NE!

Tvoja plošča podpira samo procesorje na jedru Mendocino (2V), Celeron1200MHz je jedro Tualatin (1.5V). Da bi imel kaj upanja, mora plošča podpirati vsaj procesorje z jedrom Coppermine (1.75V), pa še tam je potrebna manjša predelava plošče, išči Tualatin mod ali hack.

Če postaviš Tualatina na to tvojo ploščo ne bo delal (razpored pinov ni pravi, čeprav procesor fizično paše v socket), obstaja tudi možnost, da ga skuriš, kar bi bilo zelo škoda, Tualatini so najboljši Celeron procesorji, kar jih obstaja, zlahka se lahko kosa s P4.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764715 (3554) mihamedo
»

Matična za intel celeron 1200

Oddelek: Pomoč in nasveti
221474 (1293) ali3n
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401428 (1030) damchy
»

kateri procesor ????

Oddelek: Kaj kupiti
7838 (643) jenrej
»

Stara plata + nov procesor = ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111235 (1065) suse80

Več podobnih tem