» »

Jamo zvočniki

Jamo zvočniki

Nazgul ::

Imam namen kupiti sistem zvočnikov za domači kino. Moja odločitev je padla na zvočnike podjetja Jamo, ker očitno uživajo velik ugled v Sloveniji in tudi po Evropi. Izbral sem si model E610 (cca 43.000 SIT za par) za spredaj in zadaj levo/desno ter E6CEN (cca 33.000 SIT) za center. Je kdo že imel priložnost prisluhniti tem zvočnikom ali nasploh zvočnikom podjetja Jamo? So vredni denarja? Ali ima morda nekdo boljšo varianto za isto ceno, morda zvočnike od kake druge firme? Prosim za vaša priporočila.

MadMax ::

..."ker očitno uživajo velik ugled v Sloveniji in tudi po Evropi"...:'(

Ugled ali so samo overreklamirani?

Ko bos kakega razdrl, se bos zjokal...

Pocheckiraj malo po B&W, JBL, za manj denarja tut Quadral (ne vem ce delajo center-spikere).

Vsekakor pa si vzemi cas, pojdi po trgovinah z kakim svojim CDjem v roki in poslusaj vse zvocnike, ki si jih financno lahko privoscis. Poslusaj pa tut tiste 30-40% drazje, ki jih nato lahko rabljene kupis prek oglasov.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Nazgul ::

"Ko bos kakega razdrl, se bos zjokal..." - kaj s tem misliš? Ali so tako slabi?!

Tr0n ::

pramarko ::

Glede Jamo: AHA!
Mogoce je MadMax pozabil omeniti se Mission :)

krucymucy ::

Ja Jamo so res za, da ne recem kaj! Skratka ne tega kupovat!

Res pa malo poglej za mission, jbl, carvin vega... poglej malo!
Priporacam trgovino corrado oz. uvoznika...tuki

OrlyTM ::

hmm ... jest sm lih včeri poslušov ene Jamo zvočnike, pa so se mi zdel kr vredi.

Kok ste pa kej seznanjeni z pro opremo. Kupujem namreč zvočnike za nočni lokal.
Zdej mam v igri ene Visaton zvočnike. Se mi zdi, da bodo služil namenu. Kdo kaj pozna ?

Rabim tud light show.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

krucymucy ::

Kaj pa martin? Si ze kje zasledil kaj od te firme? Kolikor je men znano ni boljsga! Pa se celotno ponudbo majo, od lightshowa, raznih res robustnih zvocnikov, in ostale audio-visualne opreme!!!
Ne vem pa homepage-a!

krucymucy ::

Celo page sem najdu!

kuzifix ::

Kar se Jamo-ta tice so ze vse povedal ... Jz bi pa priporocu se acoustic research, ceprov so baje zdej tele tanove serije mal drazje.
In kot je bilo ze receno: Pejt po trgovinah pa poslusi ... Pa tud ce bojo prodajalci z ocmi zavijal >:D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Nazgul ::

Najprej hvala za odzive!

Samo mislim da malo pretiravate s to kampanjo proti Jamo. Enostavno ne morem verjeti, da so tako zelo zanič, saj so npr. najbolj prodajani zvočniki v Sloveniji - tako vsaj piše v neki publikaciji (cca drugi ali tretji po svetu) - ja, ja, vem, reklama pa tko, ampak ljudi tolk neumni pa tudi niso, prav tako so določeni modeli že dobili oznako zvočniki leta (EISA award). Pozanimal sem se še za cene zvočnikov B&W ter JBL, ampak so ti zame trenutno predragi.

In glede poslušanja v trgovinah: ne živim ravno v Ljubljani, tako da ta možnost skorajda odpade, kajti pri nas so samo take majhne trgovinice z malo robe. Po celi Sloveniji se mi pa tudi ne ljubi voziti (pa še drago te pride).

Dajte no, povejte še kaj pozitivnega o Jamo, da ne bom imel občutek da bom storil napako.

krucymucy ::

Jest sem skuru studio 190 (cena je bla okol 50K sit za oba) v prvem dnevu! Pol ko sem zvedu zakaj, sem jih pa se tolk casa pazu, dokler jih nisem pod ceno prodal!

Ce bos lepo ravnal z njimi, tako kot jest z Mirage, ti bodo lepo delali kar nekaj casa!

OrlyTM ::

Krucymucy ... hvala za link, sam mislm da je to pa vseen mal prehuda :) Bojo kr Visatoni prvezani na Yamaho pel.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

krucymucy ::

Ne sorry sem mislu, da kej ornk profi rihtas... Tko sam mal za druzbo v kaksni stari bajti oz. v prostoru za enih 30 ljudi pa tud una jajca s conrada dober sekajo pa se poceni so..

Kaboom ::

hmmm, berem in berem vsi mate nekaj proti Jamo-tu... zakaj pa ste proti pa ni povedal noben, kaj ste na kmetih doma, pa sosed reče da ga Đamo zajebavle, pa vsi mislite na firmo Jamo ?

namreč imam Jamo Studio 180, stare kot hudič, špilajo pa za mojo malo sobo (3.5m x 2,5m) odlično, tako takrat ko so na tiho, kot glasno...

in res edino kar me moti na njih je pomanjkanje kretnice ;( (slaba ideja), zato nameravam (ko se mi bo dalo) naredit svojo kretnico za njih... drugače so pa vredu...

Marko007 ::

Ne vem sicer zakaj imajo vsi tolko proti Jamovim zvočnikom, saj so v redu. Mogoče bi lahko bli za kak tolar cenejši... Sam imam Jamov aktivni subwoofer. Kar se špilanja tiče, sn z njim zadovoljen, je pa res, da mi je po 5 mesecih uporabe crknil. Poslal sem ga na servis z dostavno službo, v enem tednu so mi ga vrnili, stroške prevoza pa plačali oni. Bil je pa še v garanciji. :D

Maximus ::

Kolikor jz poznam Jamo so kr vredu. Sm delu u eni trgovinci k z zabavno elektronko in sm jih mal stestiru in so bli o.k., (nevem točn keri modeli) sam nekateri so mogoče meli za malenkost preveč pudarjene visoke tone. Pa mogoče so mal precenjeni.
Sicer pa je vse odvisn kva misls poslusat.
Sicer pa tistmu k je nevem kateri že sistem crknu takoj, je pa stvar taka, da nove stvarce ne smeš takoj preveč navijat, ker se kabli, zvočniki in ostale stvari še niso ulaufale (tko k čist nov avto) in jih lahk mal skurš.

Marko007 ::

No jaz nisn mojega subwooferčka nič preveč gnal, sn ga lepo "uvajal" v delovanje. Crkno mu je pa senzor, ki ga ob dovolj močnem audio signalu vklopi, oz. ko signala nekaj časa ni, ga izklopi. Saj se to najverjetneje ne dogaja prav pogosto. Jaz sem kljub temu z zvočnikom zadovoljn.:D

Ja še to. Jamo ima na pasivne zvočnike garancijo 7 let.8-O Kak majo ostali pa žal ne vem.

Maximus ::

Nisem mislu glih tebe Marko0007, sam se neki morte vedt. pri taki masovni proizvodnji je skoraj nemogoče vse kakor je treba stestirat in brezhibno okol po svetu pošitljat. Stvar se lahk tud med transportom mal poškoduje in še mal navije pa smo tam.

Malecky ::

Jamo je sam skomercializiran SHIT! Lahko dobiš dosti boljše

Najbolje, da greš poslušat sam Jamo pa sploh poslušat ni treba da bi črtal!

Pomisli malo na Mission, Tannoy... To so prave audio firme, je pa res da domači kino ni glih audiofilska zadeva tudi Denon ojačevalec nima dosti prave moči da bi poganjal 6 zvočnikov brezhibno sam če si zadovoljen z tretjo klaso pa kr jest sn že na 5.1 pozabu vse kar rabiš je dva Mission samostoječa pa ne boš dolgo nobenih drugih zvočnikov kupoval!

Cosmo ::

Priporocam Heco Mythos 300 ali 500 oz kaksne Magnate (npr. Vector ali Vintage serija). Najboljse pa jih je kupit v Nemciji pa da ti jih posljejo dol. Poglej malo www.guenstiger.de Tu dobis zvocnike znizane tud do 60%. Glede Jamo zvocnikov - hmm v glavnem to ni to :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

krucymucy ::

Ja to vem, da majo Jamo 7 let garancije - sam problem je v tem ker tega nocejo upostevat!
Majo pa moji 12 let garancije!!!! pa tud ornk ceno...

Marko007 ::

Glede garancije na pasivne zvočnike je pa tak, da pr pasivnem zvočniki če kaj crkne je to največkrat zaradi prevelike oz. premale moči ojačevalca, ko le tega navijemo tam okoli polne moči. Za to pa seveda nihče ne bo upošteval garancije.>:D

beli_ninja ::

JAMO JE ZAKON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IMAM DVA JAMO ZVOČNIKA STUDI 14 (EDEN JE 105 W) IN ŠE ZDAJ SUPER DELATA ....JAMO JE ZAKON. TOU DELA. MOJI SO MALO STAREJŠI ALI VSEENO MOGOČE SO ŠE BOLJŠI OD TA NOVIH..(OGRODJE MORA BITI MUS IZ IVERICE). ZAKON!!!
8-)8-)8-)
beli_ninja !!!!!!!!!!!!!!

krucymucy ::

Ogrodje more bit iz mediapana - zelo fina iverka - je pa tud 10x ali vec drazja!
Jest mam debele stene 32mm - kar ustreza debelini iverke 100mm +

AngelStar ::

Hey!


Mene zanima če bi kdo vedel kje so kakšni servisi za Jamo zvočnike in kje bi se dobila igla za gramofon JVC.


Hvala:D

Poldi112 ::

obujanje 9 let stare teme - to bo pa že kar rekord.

Drugače je bil pa včasih corrado, ne vem pa če še obstaja. Lahko pa enostavno pokličeš enega trgovca in ga vprašaš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mile10 ::

za ves une ku so deset let nazaj kritizirali jamo: jamo je zakon, mam classic 8, 900dem takrat, špilajo še zdej ku morjo. res ne vem zakaj jih tulk kritizirate. sm meu tud studio 180, sm produ prjatli, in tud ti še zdej deljo ku morjo. drgač pa: kašn suraund, če maš dva prava zvočnika, en dobr ojačevauc, tu je tu, ne rabš več. sam mam NAD c352 in sm zelo zadovoljen z njim. ma kašn suraund!

toplakd ::

Še s podnapisi prosim :)

september ::

Prav imaš mile10. Sam si lastim iste, kupil pred dobrimi 7 leti. Ženem jih z Technicsom (predojačevalec SU-C800UM2 in končna stopnja SE-A900SM2), star
že tudi kakšnih 8 let. Mi sploh na misel ne pride, da kupujem kakšen 5.1 ali več sistem. Ko odprem kanale piha da je hudo, basi globoki, čisti, zvok napolni cel prostor. Rabiš kaj druga! Kabli morajo biti pa dobri, drugače lahko pozabiš, da ti bodo dali tisto kar od njih pričakuješ. Dokler bo tole špilal nimam kaj. Klasičen stereo je klasičen stereo, za audiofile je še vedno to No1.

Key Quest ::

mile10 je izjavil:

za ves une ku so deset let nazaj kritizirali jamo: jamo je zakon, mam classic 8, 900dem takrat, špilajo še zdej ku morjo. res ne vem zakaj jih tulk kritizirate. sm meu tud studio 180, sm produ prjatli, in tud ti še zdej deljo ku morjo. drgač pa: kašn suraund, če maš dva prava zvočnika, en dobr ojačevauc, tu je tu, ne rabš več. sam mam NAD c352 in sm zelo zadovoljen z njim. ma kašn suraund!



Katerekoli zvocnike bos kupil za tak denar, ti bodo delali se toliko cajta, a ves. Dejansko karkoli kar nosi oznako 'Hi-Fi', bi moralo ob primernem vzdrzevanju, BP zdrzati vsaj nekaj desetletij.

Matija2 ::

Prijatelj Key Quest, kupil sem avto, crknil nov in zdaj pljuvam po celi firmi ne samo po modelu ali tem avtu,
sem pa kupil komplet JAMO E850 serijo, katere ženem z ONKYO TX-SR508 in mislim da po desetih letih uporabe
še vedno ne slišim dotrajanosti zvoka v primerjavi z novimi modeli. STVAR ŠPILA U NULO!!
Zanima me kako to da še nihče ni omenil NUBERT, KLIPSCH, ki so rangirani popolnoma enako kot JAMO...
Pa da še vprašam, ali je že kdo gledal SAVING PRIVATE RYAN na JAMO THX CINEMA sistemu na 55dB na razdalji 4 m ??

Hmm...

einstein :P ::

@Nazgul

jamo niso čisto nič slabši od ostalih, samo tukaj na forumu je pač tako, da vsak podpira kakšno svojo znamko, jaz prvič slišim za tale jamo ampak slab ziher ne more biti, drugače so meni dobri jbl, b&w - ki znajo biti dragi, sony, pioneer, onkyo... nobeni niso slabi, tudi noname niso slabi ampak, ko na forumu poveš, da bi kupil ene noname "čing-tong" zvočnike, se vsi takoj obrnejo proti tej znamki in jo kritizirajo, čeprav še nikoli niso ne videli ne poslušali omenjenih zvočnikov. ne skrbi, nimaš kaj faliti, vzami tiste, ki so ti všeč in malo poslušaj v trgovini, pa je.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

sandmat ::

hvala matija2, ker si se registriral posebej za ta prispevek. Že morajo bit dobri zvočniki, če se registriraš samo zato, da jih pohvališ ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvocniki do 100-200 evrov max?

Oddelek: Kaj kupiti
132303 (1897) Jst
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187490 (52633) Janac
»

Zvočniki za HiFi sistem - kateri?

Oddelek: Zvok in slika
194051 (3727) gregy
»

V čem se razlikuje prosotrski zvok 7.1 od 5.1?

Oddelek: Zvok in slika
282207 (1506) BlackHole
»

zvočniki

Oddelek: Zvok in slika
151549 (1389) kuzifix

Več podobnih tem