» »

Zvočniki za HiFi sistem - kateri?

Zvočniki za HiFi sistem - kateri?

Mlchk ::

Zdravo.

Po šestih letih in krasnem služenju so mi pregoreli Jamo zvočniki.
Konkretno Jamo 150 => katerih sliko vidite na dotičnem linku. Torej, odločam se za nakup novih. Ker sem bil z Jamovim produktom zelo zadovoljen, bi bil še naprej zvest tej firmi. Se pa odločam trenutno za zvočnike v cenovnem razredu => 30k do 50k. BTW, sem pa kar zahteven poslušalec. Torej, v igri so ti modeli:

Jamo E500
Jamo E530
Jamo E610
Jamo E6 SUR
Jamo E350

(klik na ime zvočnika za link z specifikacijami)

Am, če pa kdo za ta denar max. 50k pozna kaj precej boljšega, oz. ve da te Jamo produkti niso vredni denarja, naj pove. Kaj je torej najbolje, tudi razmerje cena/kakovost?

Pozdrav,
Mlchk

glinik ::

Jaz ti priporočam DALI zvočnike, sem jih slišal in za cca. 53k igrajo zelo korektno. Imajo jih v Big Bangu. Jamotov že dolgo časa nisem slišal, zato ti o njih ne morem kaj dosti povedat. Zdaj ne vem keri so bili, ali tile ali tile.

Sposodi si DALIJE in JAMOTE, stestiraj doma in se odloči. Enostavno kot pasul :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Trancedeejay ::

HI
Clovek sploh ne vem kaj hoces, govoris o stereo zvocnikih, link imas od centra v svoji izbiri pa omenjas surrounde - kaj sploh hoces?
Have a nice Day

Matt

Mlchk ::

Am, tisti surround se je prikradel tko..sploh nism opazil :(

glinik: a si lahko v BBju sposodis zvocnike, al kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mlchk ()

neres ::

Poglej še za Tannoy MX2-M.

Sicer pa imaš dosti hi-fi strani z mnjenji in testi. Audioreview.com naprimer.

glinik ::

Seveda ti jih posodijo, s kavcijo seveda :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Tomay ::

Jaz bi se odločil za B&W 601 ali še raje 602 samo mislim da so 602 okoli 100.000 SIT
B&W 600 series
Voodoo 4Ever

s56vpe ::

Pozabi na Jamo, v tem rangu lahko izbiraš med Mission, B&W, Tannoy in mogoče Focal.

Trancedeejay ::

s56vpe vidim da se spoznas na HI-FI, sam sem bolj zacetnik v audiu pa me zanima ali bi bili JAMO E825 OK v tem razredu(sem se slucajno ogrel za te pred nakupom), glede na to da pravis da JAMO ni dobra izbira oz. kaj bi mi ti priporocil, kater model. Ali mislis da bi imeli premalo basa,ker so za na polico? Kaksne kable bi mi priporocil...
Hvala za odgovor

M

s56vpe ::

Pri Jamotu je problem, ker izdejujejo zvočnike skoraj vseh cenovnih razredov, pa vsi pomislijo na tiste najbolj poceni. Konkretno za ta model ne vem kako bi se obnesel, zgledajo pa zelo lepo na sliki:) Če si omejen na zvočnike za na polico (sploh kakšne manjše) kakšnih basovskih čudežov verjetno ni pričakovati, ampak jih verjetno niti ne boš potreboval (odvisno kakšno glasbo poslušaš).
Drugač pa lahk pogledaš od manjših še mission 781 pa B&W DM601 ali 602.
Kablovje lahk pa kupiš van den Hul CS 122 (jih mam sam in sem zelčo zadovoljen) ali pa od kaj Kimber kable.
Če ti gre pa Bigbang na živce lahko greš pa v Vklop pa ti bo možakar lepo svetoval. Imajo pa tut kaj bol eksotičnega.

LP

Trancedeejay ::

HI
Me je zelo zanimalo kaj bos odgovoril.
No, model E800 oz. novejsi E825 z novimi enotami je zanimivo eden boljsih v svojem razredu, basa ne primanjkuje - bi kvecjemu rekel da ga je prevec, tako kot pri B&W 601 in 602, sicer pa to ne pomeni da je zato dober zvocnik. Vglavnem zadeva spila spodobno in je vreden svojega denarja. Seveda je pa tu ogromno firm,ki imajo modele zvocnikov v tem cenovnem rangu, ki spilajo ok. Jamo ima nekatere nizje modele,ki jih sam ne bi kupil in bi raje pogledal po drugih zvocnikih - tako kot vecina firm s toliko modeli. Recimo KEF Cresta 30 ne spila tako dobro kot omenjeni Jamoti pa so drazji in samostojeci - zato preden se kupuje zvocnike se zadeve sproba.No, vsi ste nekaj navalili na tale Van Den Hul....me prav zanima koliko kablov ste prej sprobali - mogoce pa folk gleda samo izolacijo. Sam imam trenutno interkonekcijske Nordost super flatline in sem z njimi zadovoljen - malo pa me basejo zvocniski AudioQuest FF-8 kabli - bom ze postimal. Torej kabel v enem sistemu ne pomeni da bo dober tudi v drugem. Glinik vem da si rekel da med interkonekti ni velike razlike - mi lahko poves potem zakaj bi bila velika pri zvocniskih. Razlika je saj gre preko tega kabla signal,ki se potem ojaca - to je 1krat1. Bigbang mi ne gre na zivce - pac prodajalci ponavadi ne vedo kaj prodajajo. V vklopu pa pretirano ne bom kupoval - imam kar soliden sistem in bi za vrednost vsega skupaj dobil kar soliden avto - kar bom menjal bo mogoce frsterkarija - zvocnike imam dovolj dobre. Trenutno se ukvarjam z izdelavo zvocnikov in pa audiofilskimi posnetki - mogoce pa bo kaj iz mene. Vglavnem folk raje poglejte za kaksne rabljene zvocnike - edino pri elektroniki bi bolj merkal kar se tega tice.
Model 610 od Jamo je se kar zvocnik , vendar je 825 veliko boljsi za majhno doplacilo, nizji modeli so plastik fantastik - 210 pa spila se kar ok. V Audioclubu se trenutno za 9.990 sit dobi en paket 5ih zvocnikov in pasivnim subom - spila pa ceni primerno.
Have a nice Day

Matt




Pri Jamotu je problem, ker izdejujejo zvočnike skoraj vseh cenovnih razredov, pa vsi pomislijo na tiste najbolj poceni. Konkretno za ta model ne vem kako bi se obnesel, zgledajo pa zelo lepo na sliki:) Če si omejen na zvočnike za na polico (sploh kakšne manjše) kakšnih basovskih čudežov verjetno ni pričakovati, ampak jih verjetno niti ne boš potreboval (odvisno kakšno glasbo poslušaš).
Drugač pa lahk pogledaš od manjših še mission 781 pa B&W DM601 ali 602.
Kablovje lahk pa kupiš van den Hul CS 122 (jih mam sam in sem zelčo zadovoljen) ali pa od kaj Kimber kable.
Če ti gre pa Bigbang na živce lahko greš pa v Vklop pa ti bo možakar lepo svetoval. Imajo pa tut kaj bol eksotičnega.

LP

s56vpe ::

Pol je pa problem rešen:)

zile ::

Mlchk: Kako so ti lahko pregoreli po samo 6 letih ?
Ziher maš prešvoh ojačevalec...8-)

glinik ::

Hmm ... nisem glih mislil, da se razlika med interkonekcijskimi kabli ne pozna. Čisto odvisno kakšen sistem imaš :) . Slabši kot imaš sistem, manj se pozna. Je pa dejstvo, da se bol pozna zvočniški kabel (če bi moral izbirat).

Pred kratkim sem bil pri kolegu, ki ima vrhunski sistem. Če bi tam zamenjal interkonekcijski kabel, bi še gluhi opazil razliko :D .

Mlchk: Kot je že zile omenil. Noben zvočnik ti NE SME po 6-ih spustit dušo. Sigurno si malo pretiraval in namučil ojačevalec. Posledica => papa zvočniki ;( . Jaz sem tut že ena skuril. Na srečo so bili neki poceni JBL-i. Bas tuljavo je čisto razneslo. Posledica => za 5000 sit lažja denarnica ;( . Seveda sem pretiraval in nabijal Pink Floyde, ki so znani po raznoraznih efektih. Takrat sem imel en DENON-ov ojačevalec in imel sem max. base in še loudnes nastavitev :D :D :D . Užitek je trajal par sekund, nato pa puf ... >:D

Dečki Mlchk išče zvočnike do max. 50k sit in ne do 100 - 150k sit. Drugače bi mu svetoval, da kupi PMC zvočnike.

Trancedeejay: Na Van Den Hul kable so navalili vsi, ker so bol ali manj edini kabli na trgu, ki stanejo malenkost več in tudi korektno špilajo. Pred nekaj leti sem imel doma na testu zvočniške kable Taralabs. Cena 100k sit. Takega sranja še nisem videl, noben parameter ni bil niti zadovoljiv, kajšele dober ali odličen. Z mirno vestjo lahko rečem, da tisti kabel ne bi pasal v noben sistem!Van Den Hul, je pač korekten kabel za svoj denar. Saj je to konec koncev najvažnejše. Praviš, da si delaš zvočnike? Kaj naj rečem ... maš muda, ni kaj. Jaz si kaj takega ne bi upal. Preveč svari je, ki lahko gredo narobe. Kaj pa če jih nikakor ne boš uspel tonsko uravnovesit? Boš jih lahko prodal, kolko bi dobil za njih? Saj pravim, kapa dol. Upam, da ti bo uspelo.

O Big Bangu smo že marsikaj povedali. Vseh težav se boš rešil, če boš že v naprej vedel kaj si boš izposodil ali kupil. Vklop je razred zase. Tako kot ste napisali, tam imajo eksotiko in ultraeksotične cene :D .

To si zelo lepo napisal:
Recimo KEF Cresta 30 ne spila tako dobro kot omenjeni Jamoti pa so drazji in samostojeci - zato preden se kupuje zvocnike se zadeve sproba.
Kaj ni ligično? Če imaš recimo samostoječi in monitorski zvočnik za 100k sit. Kaj mislite, kateri bo igral bol kvalitetno?

Monitor seveda.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Lucas ::

Zvok je verjeli ali ne zelo subjektivna stvar.

Kot prvo, postavite si zgornjo mejo za nakup stvari ki jih mislite kupiti. Ko je to urejeno preglejte čim več testov na netu, v revijah in si ustvarite svoje mnenje. Preglejte na policah kaj od tega se da dobit in za koliko keša. in kot zadnje, zadevo prizkusite doma. Če se le da.

Vsak, ki ve nekaj o HI-FI ve da stvari zvenijo v trgovini, pri kolegu in doma popolnoma različno. zaradi akustike prostora namreč. Pri tem ne pomaga niti Van der Hul, Taralabs, Klipsch, B&W, Infinity, NAD, Onkyo ...skratka zadevo sprobaj. Še posebej če gre za zneske višje od 200K SIT po kosu, ker pogosto ugotoviš da se da dobit boljši ali vsaj enako dober zvok tudi z nekoliko cenejšo zadevo. Seveda samo če nisi obremenjen s tem kaj MORA biti v sobi.

Moti me tudi stališče mnogih, ki se spravijo kritizirat določeno firmo le zato, ker imajo oni doma (kao) boljšo. Seveda vsak hvali tisto kar ima sam...le redki se zavedajo pomankljivosti lasnega sistema.
Čeprav imajo mnogi toliko povedat npr. čez SONY, menim da imajo določene stvari v svojem rangu popolnoma upravičeno svoje mesto.

Enako velja za JAMO...kaj je narobe s tem da izdelujejo zvočnike tako za low, kot za high end? Ko so izdelali ORIEL-e so imeli mnogi ocenjevalci polna usta hvale, drugi so hvalili Nautilus-e pri B&W. Komu naj verjamem jaz, ki si zvočnikov za nekaj milijonov po kosu ne bom nikoli privoščil?

Ko sem sam kupoval sem vzel kombinacijo Infinity - Onkyo - Yamaha - Taralabs - Omnigold in sem precej zadovoljen s tem kar imam. Ampak, zakaj bi verjel meni, da je to dobro tudi zate?

Če si zahteven poslušalec se gotovo ne boš posmehoval temu kar imam jaz ali ima nekdo drug, sestavil boš kombinacijo ki ustreza tebi.

Je tako?;)
I was here...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucas ()

s56vpe ::

Vse lepo in prav, ampak za neki se bo treba odločit:D

Trancedeejay ::

Glinik - ce bi zastonj dobil kar kvalitetne enote(in se celo eno kretnico:) bi se zagotovo spravil delat zvocnike samo da spila in da enote ne stojijo v kotu, se bom pa pomatral da bo cimbolje - moram mal faks izkoristit. Enot imam kar nekaj(za cel hisni kino, samo kaksen par visokotoncev mi manjka, pa maske, kontakte.....nordostov super flatline kabel sem dobil za 1500 sit..itd, mater se mi serje:)
Je ze kdo slisal za omnigold? Si mislil Profigold?
Have a nice Day

Matt

Lucas ::

Hvala za opozorilo...seveda sem mislil Profigold. :8)
I was here...

glinik ::

Tranc... Če pa je tako, potem pa res nimaš kaj mislit :D . Čimprej nalotaj in porihtaj zadevo, da malo pokomentiraš ... :) Upam, da ti bo res pomagal faks. Od predavateljev ne pričakuj neke velike pomoči. Vsaj pri meni je bilo tako. Vse je odvisno od tvoje samoinicijatrive :) .

Jaz pa si moram naredit stojala. Kaj ve mogoče kdo, koliko bi me stalo 10 kg kremenčevega peska. Dal ga bom namreč v stojala :D . Ima kdo kakšne lepe slike stojal?

lukatom je omenil, da Sony-ja vsi šimfamo. Ne ne, to ne bo držalo. Imajo čist ok komponente za primeren denar. V mojem podpisu se lepo vidi, da imam sam Sony-jev CD player :D . Pa še modificiran je.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

gregy ::

sam sem nabavil DALI omenjene cisto na vrhu .. za cca. 50K .. sem zelo zadovoljen .. seveda je zraven se priklopljen aktivni woofer ki ga ne smem "spustiti" cez polovico ker prevec razrahlja zemljo rozam po sobi od vibracij :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

izbira televizorja

Oddelek: Zvok in slika
51659 (1375) bond007
»

aktivni subwoofer - potrebujem še ojačevalec ali ne?

Oddelek: Zvok in slika
51633 (1569) iration
»

kateri woofer?

Oddelek: Kaj kupiti
81449 (1287) Orchestra
»

zvočniki 5.1 za hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
71668 (1590) gregor
»

Kateri receive kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
111600 (1421) jack

Več podobnih tem