» »

Okrnjen operacijski sistem

Okrnjen operacijski sistem

20sdfj093f ::

Pozdravljeni,

za potrebe Home Theater PCja bi rad uporabil okrnjen operacijski sistem, ki bo namenjen samo za svoje potrebe - torej SAMO za poganjanje front-end softwareja. Nameščen bo na PCju, ki bo priklopljen na štrom, TV out in brezžično miško, torej rabim nekaj zelo integriranega.

Ena izmed variant, ki ni slaba, je KnoppMyth, distribucija Linuxa, ki poenostavi instalacijo MythTVja, vendar mi ni všeč... prvič ker se zaganja kar dosti časa, drugič ker nima boot screena (kako se to v linuxu doda?), tretjič pa ker MythTV ni dovolj prilagodljiv, je okorn ter včasih zamrzne sceno.

Za Windowse pa je malo morje takih programov - MCE2005, ShowShifter, MediaControl, Meedio, PowerCinema... skratka, rad bi uredil Winse XP, da jim dodam svoj boot screen (ni problema glede izvedbe), skrajšam boot čas s tem ko odstranim šaro, ko pa se zbootajo, naj samo zaženejo tale program, brez da laufa explorer, start menu, ikone na namizju, nepotrebni servici....

Bi šlo z Windows XP Embedded? Kaj točno so tile "Embedded"? V okviru MSDNAA sem jih downloadal, vendar so mi neznani, tudi po branju tutorialov.

Še ena varianta se mi zdi XPLite (litepc), vendar nikjer ne najdem full verzije (no warez, ampak študenterija je bolj no money).

Predlogi? Zanimajo me predvsem nove možnosti, alternative zgornjim.

LP in hvala,
F.

frenk ::

ko pa se zbootajo, naj samo zaženejo tale program, brez da laufa explorer, start menu, ikone na namizju, nepotrebni servici....


msconfig mislm da bi mogu vse uredit...že če explorer skenslaš v task managerju velik nardiš:)

20sdfj093f ::

Kaj pa tisto, da rabim XPLite Full Version pa je nekako ne bi kupil...? :O

LP, F.

veteran ::

Kaj zdaj, bi rad sam zrihtal ali iščeš gusarske variante? ;) Odloči se.

Boot screen zamenjaš s programom BootSkin.

Če hočeš ukiniti explorer, start menu, ikone; zamenjaš shell, uporabi Litestep (dol potegni LS Core Binaries, če si bolj lene sorte, pa še installer). Ker taskbara in šare ne rabiš, v step.rc naložiš samo desktop2.dll, mogoče še popup2.dll. Program, ki ga hočeš poganjat, daš v startup group.

Za odvečne servise: Start - Run - services.msc
Če ne veš, katere, preberi tole.

iration ::

to kar ti rabiš je nLite. moji winxp 150mb veliki delajo ko urca, uptime je pa 2 tedna average.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

veteran ::

Zanimiv link. Ampak tole mi smrdi:

You need at least .NET Framework 1.1 in order to run it...

Očitno avtor pričakuje, da bom šel popackat en delujoč XP sistem z inštalacijo .NET, da mi bo nLite pridelal nov očiščen sistem za drug stroj? Potem naj pa še ročno čistim dol .NET jajca. No way. :\

crusader ::

Mavrik ::

veteran, boš se počasi mogel sprijaznit da bo vedno več takega stoftvera rabilo .NET framework za laufanje. Saj ne da bi te res toliko stalo meti to inštalirano :\
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predelava windowsa xp

Oddelek: Operacijski sistemi
363166 (2180) zee
»

kako izklopit log on screen

Oddelek: Operacijski sistemi
81457 (1206) iskra
»

Problem ob zagonu windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
6887 (826) shany
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246243 (19920) R33D3M33R
»

nLite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
566323 (6279) OmegaBlue

Več podobnih tem