» »

Kateri prog za mixanje mp3-jev?

Kateri prog za mixanje mp3-jev?

kisser ::

Svetujte mmi prosim, kateri programcek je dober za mixanje mp3-jev... A tale nasa kista sploh lahko funkcionira kot mixer - tako da lahko hkrati predvaja 2 mp3-ja...

CaqKa ::

fora ni v tem ce ti je kista sposobna, ampak ce ti je soundblaster sposoben.... druga stvar pa je ta: kak boš pa predposlusal pesem?... potreboval boš še drugo kartico...
razen če je že kdo napisal kakšne drivere za SBlive s katerim koristiš oba linijska izhoda... ve kdo kaj? to bi tudi mene zanimalo

AIDS ::

AIDS ::

Tr0n ::

Native Instruments Traktor.

jRk0 ::

Jaz mam doma nekega hm, Mixer, v katerem lahko miksas med dvema winampoma, pa še slušalke lahko fklopiš pa neke fore. Na sb live! bi naj delovalo, ceprav meni se ni uspelo najbolje. Za tocen naslov programa pa, ko bom doma.
You fuck up once, you loose two teeth.

nojus ::

al pa inštaliraj še en winamp d drug direktorij in oba zalajfaj!

Vexto ::

Traktor od navive instruments.
Vse ostalo je zanič.
Smeh je pol zdravja, nasmešek pa pol smeha

BlackHole ::

Traktor je prava stvar.

tejo ::

Traktor se mi zdi še najboljši...

egi ::

za začetniško mixsanje je najbolši
Atomixmp3
za profesialno pa Discosoft in seveda tudi traktor,
bpm-studio,.....
to je moje mnenje,za zo brez zamere !!!
če rabi kdo kaj od tega v full in org. verziji pisi
gvihter@email.si

Mr.-Viko ::

Glede WinAmpa, samo stisneš ctrl+alt+n in se ti zažene še en WinAmp pa lahk poslušaš muzko na obeh hkrati.
Glede programa za mixanje, je dobr BPM Studio, MJ Studio, pa še kaj bi se našlo.
No comment, really

Jinxy ::

Vsi programi, ki jih vi nastevate, imajo notri sicer veliko stvari, ampak glih v tem je catch....vec kot polovice tege ne boš nikol rabu!
BPM Studio, Visual Discomix, Traktor...vsi ti programi so ze rahlo preveč načičkani, na žalost :(

Moj nasvet: Probi dobit PCDJ Red, podpira dvojni stereo izhod iz SB Live!, je pa res da boš rabil še eksterno mešalko, ampak to bi jo tako ali tako, ne glede na to ker program boš upoorabljal.
Če nimaš mešalke, se da pa za silo uporabljat VTT (Virtual Turntables), po mojem mnenju še vedno eden najboljših programov za mixat musko na PC-ju, res je, da je za kvalitetno miksanje v njem potrebne PRECEJ prakse in vaje, ampak se splača.

VTT v akciji lahko slišiš v klubu Papillon v LJ.

jack ::

Ce pa ubistvu ne rabis mixanja, ampak bi rad samo poslusal glasbo tako, da se konec komada prelije v drugega (pac par sekund prekrivanja), potem pa si poberi dol najnovejso beto WinAmpa, ki to ze zna. Dela kar ok, in je za domace parteeye cisto ok :)
-Jack

Tr0n ::

Heh, nic niso "nacickani". To vse dejansko rabis, ko miksas, vsaj ce si ze malce bolj izkusen in rabis kvaliteten mix.

egi ::

hai
spet sem tu !!! vsi tisti ki bi radi probali program
pcdj-red,ki vam ga svetuje Jinxy,sem vam ga noložo
T U
seveda je namenjen le za preizkus !!!!!!!!

Wox ::

Za večino ostalih, pa poglejte sem: MP3mix
Samo za sprobat, seveda>:D
Commodore 64

Jinxy ::

Za kvalitetno mikasnje so v programu potrebne samo 4 stvari:
1. moznost spreminjanja pitcha
2. pitch bend
3. nastavljanje cue pointa
4. izhod na 2 zvocni kartici, oz. podpora vec kanalom na eni zvocni kartici

...pa seveda KVALITETEN DJ...

vse ostale stvari, ki so jih nametali v te programe, so namenjene zgolj kompenzaciji pomanjkanja znanja osebka, ki stoji za tipkovnico in miksa (wannabe DJ-a).

Čar DJ-janja je glih v tem, da TI zmiksaš 2 komada, ne pa računalnik...Odpreš nov komad, nastaviš cue point(e), ujameš ritem s komadom, ki trenutno špila (pitch), na koncu narediš pa še prehod z zunanjo mešalko, to je tisto pravo DJ-janje...tisti, ki jim program izračuna BPM, sam nastavi pitch in vse ostalo, zame niso pravi DJ-i!

To je tko, kot da bi nekdo reku, da je ful dober voznik avtomobila, v bistvu bi pa samo na začetku poti v računalnik vnesel končno destinacijo, avto bi te pa potem sam odpeljal tja.

BlackHole ::

Čez dve leti boš pa lahko rekel, da tisti ki sam ne izbere naslednjega komada, ni pravi DJ, ker bo vse ostalo računalnik sam naredil. Je pač tako, da tehnologija napreduje in mi jo izkoriščamo.

Jinxy ::

No, to je samo moje mnenje, v končni fazi je važno, da folk dobi kvaliteten miks, pa naj bo to iz gramofonov, VTT-ja, Traktorja, al pa kasetarja :)

Tistim, ki se mislite ukvarjat z miksanjem na PC-ju, predlagam, da preizkusijo ČIMVEČ tovrstnih programov in se potem odločijo za tistega, ki jim najbolj sede.

Tr0n ::

Pozabil si se na EQ, kjer oblazis prehode in loop-er. Brez tega na racunalniku ni dobrih mixov. Spet drugo je vinyl.

Jinxy ::

To je res, brez EQ-ja se ne da miksat, razen če vam je všeč 50% clipping, pa uničeni boksi :)
Je pa res, da je z EQ na računalniku težko delat ker ni feelinga, pa tudi ne moreš premikat dveh stvari naenkrat, ne moreš npr. v istem trenutko odrezat base enmu komadu in jih navit pri drugem. Miška na zalost ni multitsking compatible :D

Za bolj resno miksanje je še vedno treba kupit eno kvalitetno zunanjo mešalko, 2-3 kanale, za vsak kanal EQ kontrola za nizke, srednje in visoke tone. Za 30-40 kSIT se dobi že kar v redu stvar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kje je kaka dobra trgovina z DJ opremo

Oddelek: Loža
173149 (2166) Tr0n
»

S katerim program mixate musko?

Oddelek: Programska oprema
155397 (3768) dj bridy
»

Kdo na slo-techu razen mene je dj?

Oddelek: Sedem umetnosti
403561 (2138) Fatboyslim
»

Zabave/žurke/...kateri program za predvajanje mp3-jev?

Oddelek: Zvok in slika
203449 (2968) 5er-->
»

MP3 player/mixer/whatever

Oddelek: Zvok in slika
192112 (1750) DrSergioDJ

Več podobnih tem