» »

Macromedia-Dreamwear-Flash

Macromedia-Dreamwear-Flash

jancko ::

Me ne zanima sledeče. V photoshopu sm naredil ozadje prenesel v Flash in nato v macromedio. Ker v macromedi ni bilo čez celo stran sem raztegnil ampak potem ko sm shranil in objaviw na netu je bilo tako kot je spodaj naslov. isto zgleda v operi kot v internet explorerju kaj je narobe in če mi lahko poveste kako naj uštimam še vnaprej usem hvala.

http://jan.mortum.org/Untitled-2.htm


AJA pa še to povem moderatorjem da bi lahko to temo dali d abi bla na vrhu in bi v njo spraševali kar se tiče teh dvah ali treh programov


lp:D
jancko
  • spremenil: jancko ()

#000000 ::

Ja v flashu imaš ozadje naštimano na 550×400 povečaj ga na tolko kok si ozadje naredu ne vem kolk ampak se mi zdi da je tvoje fotošop ozadje tm od oka 1024×760 če ne večje. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

jancko ::

ma ne glej js sm use naredu in ko sm daw v macromedio ni blo cez celo stran in sem nato raztegniw cez celo ampak sedaj akze sam tm k je bla original velikost
jancko

#000000 ::

Sicer ne vem zakaj si tole hotu v flashu delat in kok zadevo poznaš, ampak vseeno, če odpreš flash in nardiš nov dokument, ti bo pokazal ozadje oz. 1 layer keri ima po defaultu ponavad 550×400 px in če daš čez eno sliko kera je lahko velika tud 10.000 ×10.000 pikslov bo vse kar bo vidno samo 550×400 pikslov, se prav da moraš povečat ozadje na recimo tolk kokr si si zamislu da nej bi bila. To pa nardiš tko da ko odpreš kar si naredu klikneš mimo v prazno in spodaj v properties boš vidu gumb na kerem zdej sigurno piše 550×400 in to spremen, pol se ti bo pokazal kej več. LP

mte ::

pa ne delaj teh stvari v flashu (kar naj bi bilo "lažje" od učenja html-ja). Najprej se nauči osnove xhtml-ja (lahko tudi tako da stvar narediš v dreamweaverju, potem pa greš gledat kodo, kaj pomeni). Potem se nauči css, in ko boš te zadeve DOBRO obvladal, se lahko začneš učit flash. Ko boš pa na tej stopnji, pa boš že vedel, zakaj se flash uporablja zgolj za animacije in ne za kompletne spletne strani. Ok pravila so zato da se jih krši ampak v vsakem momentu jih moraš najprej poznat in točno vedet ZAKAJ jih kršiš. Ampak kolikor sem videl tvoje znanje je še daleč do tega, da bi s flashom spackal kaj uporabnega.

Namreč to, kar si ti naredil, je kot da bi slike urejal v wordu, seminarsko nalogo pa v corel draw-u...:\
pa preberi sticky temo o izdelavi spletnih strani!
lp

jancko ::

hvala obem....
jancko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako začeti - Flash + Visual Studio (C#) ?

Oddelek: Programiranje
91640 (1364) avister
»

usnjarna-grcar.si

Oddelek: Izdelava spletišč
243014 (2341) Icematxyz
»

Macromedia flash 8

Oddelek: Izdelava spletišč
142288 (1975) Tody
»

Izdelava spletišča v Flashu

Oddelek: Izdelava spletišč
222234 (1908) [MYTiX]
»

Različen prikaz strani!

Oddelek: Izdelava spletišč
191623 (1474) pivmik

Več podobnih tem