» »

Odpre se v točno velkem oknu! Kako?

Odpre se v točno velkem oknu! Kako?

*pety* ::

Zagotov ste že vidl kakšno stran, kjer se npr. samo za primer ko klikneš zemljevid, odpre zemljevid v posameznem oknu. Vendar je to okno posebno. Zakaj? ker je veliko točno in samo toliko kot je velik ta zemljevid! Se razumemo?
Sedaj pa me zanima, kako je to narejeno? Npr. pri povezavi lahko dam da se odprpe v drugem oknu (_blank) samo to okno je večje oz. manjše kot je (vzemim za priemr spet zemljevid) zemljevid....:(

Če se komu svita, kaj me muči, naj pomaga:\
Simply The Best and Uniqe!

Spartak ::

Če se ne motim, lahko nastavljaš velikost novega okna, ko ga odpiraš:
target="blank" width="300" height="500"
probaj tako, če ne dela pa malo pobrskaj po W3, tam boš našel vse o html-ju
Upam, da je to prava rešitev.
I got my mind made I gotta be that rich mothafucka Set it up so my grandkids don't suffer

nodrim ::

ena možnost delujoča je javascript .. tale primer je za link na thumbnailu oz. sliki ...

< img onmouseover="this.style.cursor='pointer';" onClick="Javascript: window.open('index.php', '', 'width=600, height=750, top=50, left=300');nic();" src="22_m.jpg" border="2">

samo tamle pazi na tisti klic funkcije nic(); ... pred tem das med kodo na zacetek datoteke ..

function nic()
{
void();
}

neki tazga .. v glavnem ti mora vrnit false funkcija ...

nism se še šel učit javascripta zares, tak da zaenkrat samo pobiram rešitve od drugod ... drugač maš pa zgoraj še dva argumenta top in left, ki ti določata pozicijo novega okna ...

tec ::

ce hoces okna odpirat v posebnih velikostih uporabi googla in isci pod window.open

Ce pa bi rad odpiral slike, pa si poglej tole temo, kjer smo lepo predebatirali to temo

AndrejS ::

@nodrim zakaj pa uporabljaš funkcijo nic(); ???

nodrim ::

he he .. pojma nimam :D

so mi samo povedali, da tam mora bit nekaj (kar vrne false) ... zaenkrat mi je glavno, da deluje ... zdej sm v php-ju, JS se bom pol enkrat spravu naučit ..

Bob Rock ::

ce mas slike razlicnih velikosti

function openWindowForImage()
{
var tmpWidth
var tmpHeight
Image = new Image();

tmpWidth = Image.width;
tmpHeight = Image.height;
window.open(URL_naslov_slike,'width='+tmpWidth+', height='+tmpHeight+', status=no, toolbar=no, menubar=no, resizable=yes, location=no, scrollbars=no');
}
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odpreti link v novem oknu določenih dimenzij?

Oddelek: Izdelava spletišč
61454 (1370) Gost
»

JavaScript popup

Oddelek: Izdelava spletišč
92082 (1903) *pety*
»

[JavaScript]window.open()

Oddelek: Izdelava spletišč
171736 (1527) Ziga Dolhar
»

Javascript/PHP vprasanje

Oddelek: Izdelava spletišč
52284 (2170) rasta
»

mysql help

Oddelek: Izdelava spletišč
81978 (1774) poweroff

Več podobnih tem