» »

Kako začeti - Flash + Visual Studio (C#) ?

Kako začeti - Flash + Visual Studio (C#) ?

aljaz33 ::

Pozdravljeni!

Rad bi začel programirati v okolju Visual studio, v programskem jeziku C#. Osnove programiranja imam, le v tem okolju imam precej malo izkušenj. Rad bi naredil preprost program (loto), ki bi imel uporabniški vmesnik narejen v Flashu, v ozadju pa bi tekla aplikacija, narejena v Visual studiu.

Kje naj se zadeve lotim? Katere knjige, tutoriale priporočate za začetek?

Mr.B ::

Bledn & design (Expression studio silverlight) + visual studio
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

techfreak :) ::

Silverlight != Flash

In Flash nima nikakršne povezave z ASP.Net, razen komunikacije do njega.

Mr.B ::

Ja in.
Če začenja z nule, ima s silverightom sicer prednsot. Pa bo nekdo rekel, flash ima manjšo kodo, silveright pa vsak robot najde.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gost ::

Silverlight je zaenkrat premalo popularen med uporabniki.

Ericssony ::

Še ena možnost je: WPF (Windows Presentation Foundation).

aljaz33 ::

Fantje, najlepša hvala za odgovore!

avister ::

Predlagam da zamenjaš Flash za Flex, ozadje pa napišeš s pomočjo blazeDS-a.

noraguta ::

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

avister ::

Moja zgodovina skozi flash / flex za frontend in XYZ za backend.


Mogoče ti pomaga "moja pot" (alternativa Visual Studiu, ki ga želiš za backend)

Pred leti še za časa AS 2.0 je nastala prva igrica za Austrian airlines, s frontendom v Macromedia Flashu in backendom v PHP-ju. Tehnologija deluje in je preizkušena. A se mi je že takrat pojavilo vprašanje kako bi v igre potegnil realno-časovno komponento, za katero pa žal ni bilo ne tehnologije ne znanja, da bi jo lahko udejanjil. Zato sem nadaljeval postopoma, pilil znanje v preverjenem kompletu AS2+PHP in kar nekaj let kasneje nastane druga igrica: http://renaultnewyear.publicis.si/ (zgoraj levo klikni na slovensko). To igro so spremljale velike težave z različnimi fps-ji v različnih browserjih. Počasi spoznam, da se bo treba poglobiti v AS3. Ob prvem naročilu zgrabim priložnost in se zakopljem v novo verzijo Flash-a. Kmalu nastaneta dve igri: http://www.argeta.si/sl/junior/igrice/j... (projektor) in http://www.mercator.si/lumpi/igrajmo_se...

Nobena od zgoraj naštetih še nima backedna, ker enostavno nisem vedel kakšna bi bila "prava pot".

PHP ne ponuja dovolj; AS3 je veliko močnejši. Zato iščem, gledam, študiram (ruby/phyton/amf-php :) in na koncu ugotovim, da od backenda pričakujem:

1. Remoting
2. Messaging
3. Services
4. Opensource
5. RTMP (opcijsko)

Vse kar sem zgoraj naštel, podpira edino blazeDS, ki je zelo okrnjena različica velikega brata lifecycle. Oba produkta sta pod okriljem podjetja Adobe in zagotovo najbolje govorita z AS3 klienti. Seveda so na voljo tudi ostali aplikacijski strežniki, ki počnejo podobne stvari (wowza, coldfusion, red5).

Verjetno se sprašuješ zakaj sploh tak strežnik, saj lahko vse narediš s post/get. Do neke mere to drži vendar, če želiš v svoje flash/flex aplikacije vgraditi video konference/realno-časovno izmenjavo podatkov, če želiš logiko programiranja iz post/get preseliti v pravi RPC, potem potrebuješ tak strežnik.

Evo to je moje mnenje, če želiš kaj bolj podrobno ...

lp
Aljoša

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avister ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje se kaj učite online?

Oddelek: Programiranje
485998 (3911) scipascapa
»

Učenje programiranja (Front-end) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5212840 (9936) matjash
»

Windows 8 omejuje podporo za Flash

Oddelek: Novice / Ostale najave
317858 (6013) Bistri007
»

GameDev v Silverlightu

Oddelek: Programiranje
71142 (884) r_DTgl
»

V katerem jeziku se lahko naredijo najzahtevnejše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7011149 (8661) gamemen

Več podobnih tem