» »

Kvaliteta zvoka pri kaseti -adapterju za cd player

Kvaliteta zvoka pri kaseti -adapterju za cd player

Herr Flick ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje z uporabo kasete, ki prenaša zvok preko priključka za slušalke (ki ga daš v cd player ali karkoli podobnega) na kasetofon. Ali je občutno kakršnokoli poslabšanje zvoka (na avtoradiu recimo)? Hvala za odgovore.

Damjan Jagar ::

Seveda je. Rezultat je kvaliteta audio kasete in ne CDja.
http://jagar.si

Herr Flick ::

In kakšna je kaj kvaliteta tiste kasete-adapterja, ki jo prodajajo v big bangu? Se glede kvalitete bolj splača kupit fm oddajnik?

Zgodovina sprememb…

Damjan Jagar ::

Glede FM oddajnika ne vem točno, samo po mojem mnenju gre za isto sranje. Nimaš možnosti zamenjave avtoradia?
http://jagar.si

ReBi ::

no, mejhn bolš pa je k kaseta... šumi ne. ni cd in ni kaseta. nekje vmes..

Damjan Jagar ::

Kako bo boljše, če gre zvok prek traku?
http://jagar.si

hitcher ::

Jaz sem do pred nekaj dnevi uporabljal to rešitev, tisto "kaseto" - zvok je bil čisto v redu, zadeva ni nič šumela, kot pišejo nekateri,
sicer pa zvok ni bil čisto 100% enak cd-ju, je pa vsekakor boljši od kasete. Če pač nimaš (še) možnosti nabave cd-avtoradia je to čisto v
redu rešitev. Uporabljal sem jo v povezavi z usb mp3 playerjem. Motil me je edinole tisti kabel od kasete, ki se je nekaj zapletal, to je pa bilo tudi vse.


lp

bzp ::

v bistvu ne gre preko traku ampak preko, hja, glave ... z glave na glavo

Caligula ::

FM vmesnik je boljsi in se bolj prakticen.

TribesMan ::

Prodaja FM vmesnikov je v EU že eno leto prepovedana...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bzp ::

TribesMan: ziher? glede na to da so trgovine se vedno precej zalozene s temi vmesniki ...

TribesMan ::

Ziher. Povej kje imajo FM oddajnike. Ker me prav zanima... mi je kolega neki cajta nazaj rekel da bi rad kupil to, pa ga ni našel...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bzp ::

tukej, je pa res da nic ne pise o zalogi. Jaz sem predvideval da stvar se vedno obstaja.

V tem clanku avtor pise o iTripu, ki naj bi bil prepovedan, hkrati pa priporoca za priklop, kaj drugega kot FM oddajnik. Sem mu pisal, pa je rekel da je iTrip premocan, in je zato prepovedan. Ostali oddajniki na nasem trgu naj bi bili sibkejsi in zato dovoljeni (nekaj v tem smislu).

Nevem, zadeve nisem (se) poskusal kupit, tako da verjamem, ce pravis da ga kolega ni nikjer dobil ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzp ()

Herr Flick ::

Skratka, bolj se splača kupit adapter kaseto, čeprav je kvaliteta nekoliko slabša, kot pa fm oddajnik, ki naj bi šumel in bil nezanesljiv?

bm0267 ::

Jaz sem včeraj kupil ta oddajnik v Comtronu v Mb in super špila...boljše kot kaseta...ko te policaj vstavi tak ne bo znal kaj je to in mu reCeS da je to polnilec za telefon, ker zgleda isto....
BoSko

Spartak ::

Sem že kar nekaj časa zadovoljen uporabnik kasetnega adapterja. Niti enkrat mi ni požrlo traku!>:D
Aja, za zvok pa se mi ni zdelo ta se je tako zelo drastično poslabšal, čisto ok je slišat.
I got my mind made I gotta be that rich mothafucka Set it up so my grandkids don't suffer

nokia6310 ::

Tale fm oddajnik bi pa še mene zanimal. Mi lahko kdo razloži kako stvar deluje kako se jo priklopi?
Tole s kaseto razumem čeprav nisem še videl niti enega niti drugega samo vseeno a to se vklopi v line out na avtoradiju in potem?
Kako gre naprej?
kako se signal iz mp3 playerja dobi na avtoradiju?
So oddajniki prepovedani zato ker motijo radiodifuzijo?

Zgodovina sprememb…

Damjan Jagar ::

To je primerno za kasetofone. Vklopiš kabel v CD/MP3 player, na drugi strani kabla pa je kaseta, ki jo vstaviš v kasetofon.
http://jagar.si

bm0267 ::

Oddajnik simulira na izbrani frekvenci (tri možne frekvence) radijsko postajo...tako kot bi lovil neko drugo radijsko postajo ampak špila pač muzika ki jo FM oddajnik dobi od M3 playerja...FM oddajnik se vklopi v oni vključek ki je za cigarete prižigat, je pa velikosti vžigalične škatle....
BoSko

bobby ::

Edino kar,poleg premočnega signala, je pri iTripu še narobe to,da oddaja v mono signalu in ne stereo,.. tist pa k loč mono pa stereo pa itak ve,kakšna je razlika,.. kupi cd/mp3 player,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

OldSkul ::

Samo mono. Bad :(

Stepni Volk ::

Glede nato, da je avto bolj izvor žumov in vsega ostalega, je adapter v obliki kasete zadovoljiv kompromis in tudi enden najcenejših. Kvaliteta ni presunljiva, saj kasetofoni v avtoradijih niso ravno vrhunski. Poleg tega so prirejeni magnetnemu traku, glava na glavo daje slabše rezultate.
Sam posedujem Digisette MP3 predvajalnik, ki je že sam v obliki kasete. Torej o stvari ne govorim "na pamet" :)
Pred 5 leti je bil smiseln nakup, danes niti ne več.

Več o priklapljanju MP3 predvajlnikov smo že povedali v novici Apple iPod tudi v avtomobilih

ynos ::

Kdo ve kje se da ugodno kupit to kaseto?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svoja glasba na avtoradiju na kaseto, kako?

Oddelek: Zvok in slika
243776 (3305) Hayabusa
»

Kdo to ima?

Oddelek: Kaj kupiti
181643 (959) IceIceBaby
»

radijski oddajnik za v avto

Oddelek: Zvok in slika
132158 (1869) Trancedeejay
»

MP3 player s prenosom na frekvence FM radia

Oddelek: Zvok in slika
104099 (3955) blue
»

Apple iPod tudi v avtomobilih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
316144 (5005) velikiB

Več podobnih tem