» »

Apple iPod tudi v avtomobilih

Apple iPod tudi v avtomobilih

PC World - Apple je dosegel, da bodo trije japonski proizvajalci avtomobilov - Nissan, Mazda in Daihatsu v svoje avtomobile letnik 2006 pričeli vgrajevati povezovalna mesta za priključitev iPoda. Steve Jobs je izjavil: "We work very closely with automobile manufacturers because your car is a great place to listen to your IPod."

Sistemi bodo narejeni tako, da se bo iPod direktno povezal na zvočni sistem avtomobila. Tudi BMW, Smart, Alfa in Mini delajo na podobnih sistemih.

iCar je na pohodu [:D]

31 komentarjev

Doman ::

Zelo velik korak za Apple!

|Webko| ::

Jeeeee!
No neki tazga mi bo pa finoo fajn pršlo!

...sam kaj k takle nov "avtoček" najbrž ne bo poceni...
..vsaj ne za študentski žep:)

LP
Delphi rules!

Z-lot ::

iCar? iCare!

Road Runner ::

kdor ima pioneer avtoradio si za ~20k lahko kupi vmesnik, na kterga prklop ipod in pol prek avtoradia upravla ipoda.

Caligula ::

Kdor ni ruknjen, dobi za 3.600 SIT vmesnik, ki na doloceno radio frekvenco preko izhoda za slusalke npr. oddaja zvok s katerekoli naprave na radio sprejemnik-tudi z iPoda,..

Skratka spet samo nekaj za leve uporabnike. Clovek+iPod+to sranje za par jurjev je na kateremkoli radiu ze popolna kombinacija. Ali pa s katerimkoli drugim MP3 playerjem.

Zheegec ::

Za avto je en MP3 CD-player za 20K + najljubši MP3ji zelo cenejša in enako kakovostna varijanta. Samo nisi "in".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Matek ::

Kdor ni ruknjen, dobi za 3.600 SIT vmesnik, ki na doloceno radio frekvenco preko izhoda za slusalke npr. oddaja zvok s katerekoli naprave na radio sprejemnik-tudi z iPoda,..

Skratka spet samo nekaj za leve uporabnike. Clovek+iPod+to sranje za par jurjev je na kateremkoli radiu ze popolna kombinacija. Ali pa s katerimkoli drugim MP3 playerjem.


Caligula, tu se gre predvsem za popolno integracijo z avtom - s tem ti delujejo recimo različne tipke za kontrolo radia, ki jih ima avto na volanu in podobno. Sam prenos golega zvoka ni največji problem. Poleg tega pa s temi FM vmesniki izgubiš na kvaliteti, kar je za zahtevnejše ljudi, ki opremijo avto s kvalitetno avtoakustuko, nesprejemljivo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gemm ::

Tole z FM vmesnikom smo probali :).

Kvaliteta je malo slabša, ampak se preživi.

Ko pa prideš v doseg italijanskih FM postaj (Primorska, Istra npr.) pa lahko pozabiš, da boš kje našel kako frekvenco, da te ne bo motilo zraven še deset postaj.

Sergio ::

Lahko pa naredite tako kot jaz. Bom pofotkal, pa zvecer posljem slike gor. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Microsoft ::

Pred tem pa daj vsaj opis, no. Da vidmo, kaj si za eno umetnijo naredil.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

strictom ::

A ni v avtu kao prepovedano poslušat muzike? Al neki takega?:\
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kopernik ::

V ZDA so iPodi v avtih kar pogosti. Pa jih nihče ne jemlje iz avtov, ko parkirajo ... pri nas se vse živo jemlje ven, da ja ne bi zamikali tatov :-)

|Webko| ::

Mislim da je v zakonu nekako tako, da glasbo imaš lahko, če glasnost le-te ne presega glasnoti motorja avtomobila.
Zdj to v bolhci še gre, kaj pa kšni bmw-ji - kaj poslušaš tu?

;)
Delphi rules!

G-man ::

B-D_ ::

Cela znanost... itaq ma vsak predvajalnik not vgrajeno 3,5 vtičnico za slušalke (če ni nevemkakšen šrot katerega te je lahko sram da imaš jo ma ziher) in preko te vtičnice in ene navadne kasete s kabelčkom lahko lepo zadevo povežeš z najbolj cheap kasetarjem.

Problem rešen, pa še na iPodEN nisi omejen. :P pa še na pir (oz 20 gajb pira) lahko greš, ker toliko prihraniš s to rešitvijo

Stepni Volk ::

AlfaRomeo 147 že ima po želji mesto za iPod.

Trojčki Toyota Aygo, Pegueot 107, Citroen C1 imajo sprednji stani avtoradia že AUIDO IN vhod v obliki "mini jack-a" (mini banane, kot jo imajo slušalke za prenosnike). TO so naredili prav z namenom, da lahko priklopite svoj MP3 predvajalnik, tudi IPod.

Vsak soliden avtoradio ima AUDIO IN, tako, da sam priklop že sedaj ni bil problematičen.

iTrip in iTrip mini sta v Nemčiji in marsikateri drugi državi prepovedani (oddajanje na FM frekvencah).


Poanta serijske podpore za iPod je bila že razložena zgoraj: konfort upravljanja (ob volanske komande delajo tui za iPod), ter predvsem priznavanje iPod-a kot standarda na tem področju.

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Microsoft: iPod dock, prikljucen preko line-ina na avtoradio, pa preko PowerPoda na polnilec. Tako se mi ipod polni med uporabo v avtomobilu, pa se FM oddajnika nimam (low.quality.crap.press). Stvar je zakon, se posebej odkar sem svoj avtoradio oplemenitil s 4 kvalitetnimi zvocniki :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

PARTyZAN ::

Jaz bi raje imel ze serijsko povezave za iRiverja....tale Apple je vedno bolj podoben M$-u. ;)

G-man ::

Mislim, da bi v avtu moral biti usmerjen zvok, tako, da ne moti voznika. Nisem velik pristaš muzike v avtu, sicer pa se ukvarjam z glasbo.

Skrat ::

Je kdo pomislil, kaj pravzaprav pomeni, da je Apple preprical 8 avtomobilskih tovarn da ponujajo serijsko opremo za njihov gadget? In zakaj ravno iPod? In zakaj tega prej se ni storil noben drug proizvajalec gadgetov? Niti recimo ponudniki mobilnih telefonov, ki jih upoablja bistveno vec ljudi in je v veliko drzavah celo zakonsko doloceno, da ce hoces uporabljati mobilni telefon v avtomobilu, moras uporabljati sistem za prostorocno telefoniranje. Ali pa kaksnemu izmed drugih proizvajalcev predvajalnikov glasbe ki je ze dalj casa in mocneje povezan s samo avtomobilsko industirjo?

In vi se greste skregat na kaksen nacin vse je mozno priklopit neko elektronsko napravo za poslusanje glasbe na avtoradio?
Free software is a matter of liberty, not price.

Lex ::

ql tole. Sam upam, da bojo res izpopolnili standarde. Ker BMW še zj nima lih vseh reči okol ipod integracije poštimane. Še najbolš ma MB zaenkrat.

s temi FM vmesniki izgubiš na kvaliteti, kar je za zahtevnejše ljudi, ki opremijo avto s kvalitetno avtoakustuko, nesprejemljivo.

mislim, da se tako zahtevni ljudje ne brigajo kaj preveč za mp3je.

Matek ::

Lex, ni res, en 320 kbps je dosti dosti bolj kvaliteten kot zvok FM radijske postaje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Road Runner ::

že 160kbps mp3 je bolj kvaliteten kot radio

tec ::

jest se vedno prisegam na moj zvesti ipaq 4150, ki mi prav lepo predvaja vse mp3je preko vmesnika za kasetar. Pa lahko poslusam mp3je ali pa gledam divxe :-)

BluPhenix ::

B-D_ in kako lahko to kaseto vtaknem v avtoradijo z CD playerjem? Pa pustmo ob strani, da je kvaliteta na nuli.

Skratka, človek sledi malo dogajanju okoli tebe, ker si očitno malo za cajtom.

B-D_ ::

preberi post od Stepni Volk in vse ti bo jasno :\

sicer pa lahko tudi posnameš mp3 kot audiocd, toda za to bi že moral biti v teku s časom in vedeti, da ni bingbong edini, kjer lahk dobiš mjuzikzidije

Lex ::

V mislih sem imel bol mp3 vs CD. Pa me zanima, kolk folka ma 320 kbps mp3je, glede na to da jih večina itak potegne z neta (na kakšen bolj nelegalen način). Mislim da bolj malo. Po drugi strani pa, večina k si ureja avtoakustiko gleda bolj na dB pa spl pa te zadeve pred kvaliteto (pravilno uravnovešenostjo) zvoka. Če se motim me popravte.

Road Runner ::

to je res ja, folk prbija musko v avtu in jim vse hrešči. samo mislim da kdor res da denar za avtoakustiko v avtu mu če ne drugega ni problem povezati line in kabla iz prenosne naprave na avtoradio

Nerdor ::

Malce offtopic: nekdo (Matt Turner) si je vgradil cel Mac Mini v svoj VW Golf:) Zgleda bolj impresivno, kot če bi si vgradil samo iPod. Ubistvu, si je že postavil iPod rig da poveže iPod in mini mac. link do bloga s slikcami
... for lifetime!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nerdor ()

Stepni Volk ::

Za morebitne Hi-Fi debate, naj opozorim, da že obstajajo sledeče zanimivie teme:
[Hi-Fi] - Kako kompresirate svojo glasbo?
[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik
[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R

velikiB ::

Zanima me če bi se dalo Nokio 6680 priključit na Peugeotov tovarniški radio Clarion
VelikiB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple vložil patent za iPhone

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
384957 (2969) Mavrik
»

100 milijonov prodanih iPod-ov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
707730 (5769) frikec()
»

iPod Nano hack in ostali dodatki za iPode (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6211264 (8832) J4CK16
»

iPod Nano dovzeten za praske

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
346740 (5137) Nejc Pintar
»

Apple iPod tudi v avtomobilih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
316125 (4986) velikiB

Več podobnih tem