» »

Kdo to ima?

Kdo to ima?

Yossarian ::

V Big bangu (gotovo imajo tudi drugje) sem videl eno čudoviti napravico, ki bi, če bi v redu delovala, pomenila rešitev mojih težav. Zamenjal sem avto, ki pa ima eno napako: ne morem predvajat mp3, radia pa si tudi ne morem vgradit. Nato pa sem opazil, da se kupi ena napravica (kako se ji reče?), katero vtakneš tja, kjer imaš drugače vžigalnik (saj veste, kaj mislim, sem namreč bolj netehničen tip), vanjo vtakneš USB ključek ali SD kartico, na radiu nastaviš pravilno frekvenco in zadeva ti predvaja vse, kar imaš gori. Zanima me, če to v praksi v redu deluje ali pa so kakšni problemi...
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

arozma ::

To kar iščeš je mp3 transmitter.
Je pa tako, da nekateri pravijo da deluje, drugi pa pravijo da je zvok popolnoma zanič. Je pa potem tu tudi problem s prostimi frekvencami.
Tukaj je par tem o tem: http://www.audio-kontakt.com/forum/view..., http://www.fiat-klub.si/forum/viewtopic...

Če boš že kupoval, potem raje poglej na bolhi ker dobiš ceneje kot pa v big bangu.

Yossarian ::

Totiga bom vzel pa bomo vidli, kaj bo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

IceIceBaby ::

Jaz sem imel v prejšnjem avtu iTrip, ki je bil eden prvih transmiterjev za iPode. Zadeva se vklopi v 12V (vžigalnik), na drugi strani priklopiš iPoda in to je to. Na 107,5mhz mi je precej solidno predvajalo glasbo po Zasavju, Ljubljani, Mariboru in še kje. Ko se pelješ na primorsko je malo več težav, ampak se da poiskat frekvenco, ki dela spodobno.

Kvaliteta glasbe je podobna kot na radiu. Občasno lahko zraven pride kak šum, ampak nasplošno se pa da normalno poslušati.

Thompic ::

Imam to zadevo. Če najdeš pravo frekvenco, deluje dobro. V ljubljani mi na 104.3 deluje OK:)

Yossarian ::

No, to sem želel slišat. V avtu ne pričakujem nekih audiofilskih užitkov ampak samo običajno uporabo; da poslušam muziko, ko vozim. Če je kdo iz Maribora, naj pove, katero frekvenco ima nastavljeno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

nobodyelse ::

Po mojih izkušnjah moraš meti to napravo max 20cm stran od radia

IceIceBaby ::

Yossarian, sem ti napisal. Meni je iTrip delal lepo na 107,5 po celi sloveniji, razen na primorskem.

Btw...je pa odvisno pomoje od moči oddajnika.

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

Mogoče ste nezahtevni, ampak jst sm zadevo raje izkopil in pospravil v omaro kot da bi to poslušal. Še slabše kot tisti kaseta adapter, pa je že tisto podn.

IceIceBaby ::

flipflop, v kakšnem smislu? Meni je čisto OK špilal, s kaseto pa tudi nisem imel problemov.

PacificBlue ::

Mogoče ste nezahtevni, ampak jst sm zadevo raje izkopil in pospravil v omaro kot da bi to poslušal. Še slabše kot tisti kaseta adapter, pa je že tisto podn.


:))

Sam sem imel namen nabavit to zadevo, pa so mi kolegi odsetovali, zato sem raje kupil mp3 radio z usb priklopom...kvaliteta zvoka je uboga, pa na trenutke moraš spreminjat frekvenco,če se voziš na daljše razdalje..itd.

Ali pa tole:

http://www.xcarlink.si/

Thompic ::

Dobro neke vrhunske kvalitete zvoka res ne boš dobil, ampak je čisto zadovoljivo za običajno uporabo. V avtomobilu mi ni nikoli več dolgčas, odkar imam to zadevo:)

Yossarian ::

Jutri ga dobim, pa bomo videli.

kst, upam, da bo vleklo na tej frekvenci tudi na Štajerskem; bom sprobal
flipflop, jaz sem nezahteven uporabnik (blizu mi je razmišljanje Thompica), bom pa poročal, kako deluje
PacificBlue, tudi jaz sem 8 let imel mp3 radio, zdaj pa sem avto menjal in ga nisem mogel vgraditi v novega (rabljenega)
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Damiani ::

jest imam zadevo na telefonu, punca pa je imela oddajnik za iPod. Na telefonu občasno uporabljam, ker mi ne delajo CDji v avtoradiju. FM oddajniki so bolj za silo, za dolge razdalje ni uporaben oz. je nevaren ker se lahko zgodi da boš stalno iskal frekvence in ogrožal sebe in okolico.

glede legalnosti in zlorabe frekvence pa ne vem točno kako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Damiani ()

SPEEEED ::

USB izmenjevalec preverjeno odlična zadeva ;) Če te je kaj do odličnega zvoka, fm transmittor odvsetujem!

Yossarian ::

Danes dobil in že preiskusil. Res je, da malce šumi, vendar to slišiš le takrat, ko se ena muzika neha in druga začne in pod pogojem, da imaš res zelo naglas. Prav tako še nisem ugotovil, kako se preklaplja med mapami. Za normalno uporabo pa je zelo primeren, zato ga bom obdržal, saj se lahko losam vseh teh CD-jev. Aja, zaenkrat imam nastavljeno na 107,5 in deluje dobro.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

flipflop ::

flipflop, v kakšnem smislu? Meni je čisto OK špilal, s kaseto pa tudi nisem imel problemov.


Ni čistega zvoka, šumi in brenči, včasih se zasliši glasen pok, stalno je treba menjat frekvenco, že če se pelješ samo kakih 100km. Vsaj pri tem ki ga imam jaz je bilo tako, lahko da so drugi kaj boljši, ampak vseeno mislim da neke kvalitete ni za pričakovat.

Gregor P ::

Sam imam to na Garminu in deluje povsem zadovoljivo, ko poslušam mp3-je. Drži pa vse kar ste rekli dosedaj, torej da moraš najti "čisto" postajo, kar morda ni težava, če se voziš samo na enem koncu, ampak ko pa potuješ na daljše razdalje, moraš pa na vsake toliko vedno zamenjati frekvenco; to je pa že nevaren podvig za katerega je najbolje ustaviti vozilo na počivališču.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IceIceBaby ::

Jaz sem imel na iTripu 5 frekvenc. Samo pritisneš gumb pa ti premakne na drugo, prednastavljeno frekvenco. Ampak kot sem rekel, po Sloveniji praktično nikjer nisem menjal frekvence, razen na primorskem.

Ni čistega zvoka, šumi in brenči, včasih se zasliši glasen pok, stalno je treba menjat frekvenco, že če se pelješ samo kakih 100km. Vsaj pri tem ki ga imam jaz je bilo tako, lahko da so drugi kaj boljši, ampak vseeno mislim da neke kvalitete ni za pričakovat.


Kvaliteto zvoka bi jaz najlažje opisal kot primerljivo z radijskimi postajami. Tam tudi občasno kaj zašumi, sploh če imaš bolj naglas. Ampak se da poslušati.

Jaz imam zdaj sicer bose ozvočenje pa original ipod adapter in je kvaliteta sicer boljša. Ampak v avtu, kjer je polno drugih šumov in motenj itak ne moreš pričakovati ne vem kakšnih audiofilskih užitkov. Ta ipod adapter mi je všeč predvsem zato, ker lahko skačeš med tracki z gumbi na volanu, kar se kvalitete tiče mi je pa vseeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svoja glasba na avtoradiju na kaseto, kako?

Oddelek: Zvok in slika
243776 (3305) Hayabusa
»

iPod

Oddelek: Kaj kupiti
241895 (1124) __Devil__
»

iFM dodatek za iPode

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
53848 (3788) Matek
»

Apple iPod tudi v avtomobilih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
316145 (5006) velikiB
»

Kvaliteta zvoka pri kaseti -adapterju za cd player

Oddelek: Zvok in slika
223318 (2996) ynos

Več podobnih tem