» »

Datoteke s končnico *.BIN v LInuxu Kubuntu

Datoteke s končnico *.BIN v LInuxu Kubuntu

bochow89 ::

Zdravo,
uporabljam LInux (K)ubuntu pa sem naletel na datoteko s končnico bin in ne vem kako jo naj odprem (downloadal sem plugine za Mozilla Firefox na URL: https://pfs.mozilla.org/plugins/ -za Real Player). Zanima me še kako je s temi paketi RPM In DEB, ali se lahko obojo zažene v Kubuntuju? Hvala LP!
Let's get computin'

karafeka ::

cdemu

Edino ta program poznam, s katerim lahko direktno mountaš (dej naj en pove, kak je slovenski izraz za to). Samo rabiš cue datoteko zraven.

Drugače pa bin2iso, ti konvertira bin v iso, iso pa mountaš s opcijo -t iso9660 -o loop. Samo rabiš dovolj prostora za pretvorbo.

christooss ::

Ubuntu je Debian based distribucija. Zato ima paketke deb. Ampak vseeno lahko inštaliraš paketke s končnico rpm tako da jih prej spremeniš v deb

To storiš z ukazom

alien ime_paketka.rpm

potem pa

dpkg -i ime_paketka.deb

Poiskušaj pa vse programe dobivat s apt-getam
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

bochow89 ::

karafeka:
pa sj to ja ni kopija cd-ja (bin/iso/cue/) če to je program realplayer.bin, a ni to inštalacijska datoteka?
Slovenski izraz za mountanje=priklaplanje, priklop se mi zdi...


cHRü$tooß:
hvala za info, pa še to:
kk naj dobim z ukazom apt-get npr. pakete od real playerja, jave (sun), quicktima, mplayerja in druge?
a slučajn veš za kako stran, kjer bi bli vsi napisani?

Pa ko smo že glih pr Linuxu, mam še parvprašanj:
A lahk napišeš program v Linuxu npr. v C++ za sistem Windows? (v katerem prog. pa naj pišem v c++)
V kerem programu se delajo spletne strani v Linuxu največ, je kak podoben Dreamweaverju, FrontPagu?
Ali lahko, ko narediš neko aplikacijo v Linuxu, (ki je v celoti odprtokoden/brezplačen) prodajaš ali moraš vse devat zastonj?
Kako disablam enojni klik v Kubuntuju (da bom moral 2x kliknit na ikono)?
Kako dobim znaka, ki je na levi strani Y, ki ga nr. uporabljam za HTML Tage?
Na katerem Linuxu temeljita SuSE in Mandrake/Mandriva ?
Ka je SUDO In zaka ga morm uporabit pri APT-GET?
Kmal bom dobu eno staro kišto s Pentium MMX 166 MHz, 32MB RAMA, diskom 4GB, grafiko 2 MB in ne vem ker Linux bi dal gor. More delat v grafičnem načinu (KDE), imel bi za pisanje (OpenOffice) pa mogoč še za internet. Če mi prosim lahk pripočate ka bi dal gor (sam NE kakega RdečgaKlobuka) hm... kk bi kj delu kubuntu... pa a se mi splača pol bios nadgradit ko je nek grd star gor... Hvala še enkrat, pa odgovorte čimprej če lahk...:))
Let's get computin'

Sumo ::

Ta .bin je najbrz kar navadna executable datoteka. Pozenes jo v konzoli z ukazom ./imedatoteke
Ce pa ne deluje, ji moras se nastimati executable flag z ukazom chmod +x imedatoteke.

bochow89 ::

zozi@cpe-[moj ip]:~$ ./real.bin
bash: ./real.bin: No such file or directory
zozi@cpe-[moj ip]:~$ ./home/zozi/Desktop/real.bin
bash: ./home/zozi/Desktop/real.bin: No such file or directory
zozi@[moj ip]:~$
zozi@[moj ip]:~$

SUmo
Ne znam še tk delat v konzoli, a mi lahk mal razložiš
kot vidiš gor je file real.bin in je na namizju, ko si prej reku da morm flagat sn šou pod real.bin desni klik properties-permissions in sn tam označu Is executable, a je to enako?
Let's get computin'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bochow89 ()

Sumo ::

cd /home/zozi/Desktop
ls -l

Ce ne vidis fajla, si v narobnem direktoriju.

bochow89 ::

ej hvala ti SUmo!!! Zdj pa dela!
Let's get computin'

christooss ::

Ubuntuguide!! Biblija ubuntuja :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

miha_0003 ::

Mandriva je (bila) red-hat based distribucija. Preberi knjigo Linux z namizjem kde: http://www.pingo.org/knjiga/tex-public-...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335295 (5079) matijaz74
»

ActivIdentity in Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
728103 (5416) aigmt
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960116858 (32532) RedDrake
»

Pomoč pri prehodu na linux (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
96343568 (20870) Anteus
»

Kako inštalirati program v linuxih ??

Oddelek: Programska oprema
91421 (1287) Gandalfar

Več podobnih tem