» »

Težave pri namestitvi MediaWiki

Težave pri namestitvi MediaWiki

7of9 ::

Odločil sem se, da malo pogledam to zadevo, ki poganja Wikipedijo.

Naredil sem tole:
1. Snel datoteko (1.4.7) iz mediawiki-ja jo razpakiral in naložil v novo mapo na strežniku
2. Spremenil permission za mapo config (po navodilih)
3. Pripravil MySql bazo
4. Zagnal stran, ki javi, da moram prvo nastavit MediaWiki. Ko kliknem na povezavo pa dobim napako 500 (Internal server error).
Error log ima zapisano: Premature end of script headers... za datoteko : config/index.php

Podatki o strežniku:
OS: Linux
PHP version: 4.3.10
MySQL version: 4.0.22-standard
Apache version: 1.3.33 (Unix)

Ima kdo kakšno idejo kaj napaka pomeni in kako jo odpraviti?
We are the Borg. You will be assimilated. Resistance is futile.

7of9 ::

Poskusil sem tudi z beta verzijo - 1.5beta4 ver2. Tudi ni šlo. Napaka je bila drugačna. Nekaj v stilu da datoteka (php datoteka) ne obstaja. Seveda je bila v tisti mapi.

No, potem pa se ugotovil tole. Total commander, ki ga uporabljam za ftp je pri kopiranju datotek na strežnik vse velike črkhe v imenu datotek spremenil v male. LocalSettings.php je postal localsettings.php.
(mimogrede - ali kdo ve kako to rešiti v Total Commanderju? Ftp trandfer mode imam nastavljeno na Automatic, med datotekami, ki se prenašajo kot tekst je tudi *.php)

Potem sem uporabil drugi ftp program - FileZilla. Ime datoteke je ostalo takšno kot mora biti. Inštalacija je potem bila uspešna (1.5beta4 ver2). Predvidevam, da je tudi pri 1.4.7 bil vzrok napake enak.

Kaj na rečem? 'Nije žvaka za seljaka!'.
We are the Borg. You will be assimilated. Resistance is futile.

McAjvar ::

:) ce bo zadostikrat probal zvako, bo tudi zanj. zivimo, da se ucimo. prva lekcija: beri dnevniske datoteke :)
glede totalcmdja pa mislim, da ima nekje eno moznost, kjer ti pretvori imena datotek v male crke. mislim, da je ta moznost na voljo kot en checkbox, ko pritisnes f5 za prenos datotek. pa v slovenscini mislim, da je doticni prevod mal foo.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322250978 (25643) miko22
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6514073 (9927) betmen
»

Privat "Dropbox" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11218804 (11067) orescek
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292618 (2223) la_mer
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315698 (11180) mmorph

Več podobnih tem