» »

Kaj vsi z dragimi RAMi pravite na te trditve?

Kaj vsi z dragimi RAMi pravite na te trditve?

1
2
3

JIM22 ::

Lahko kar hitro nehate z debato, ker nekateri imajo dnar za zelo hude mašine in hočjo imel zelo dobre rezultate v raznih testih. Za rela life pa ubistvu nobedn ne rab take mašine in se tisti z takim mašinam sploh ne sekirajo. Zato Caligula ne bluzi neki v tri dni. Če si mogoče falil oddelk in misliš da si v KAJ KUPITI se motiš. Navij si mašino kok ti paše in ne prepričuj druge kej je prav in kaj ne, vsak se bo po svoje odločil, pa tud, če da nekdo za ram 70k in procesor 200k, jih najbrž že ma. Eni navijamo in hočemo imet kak soliden rezultat, drugi pa ne in so zadovolni z povprečnim(kar je čisto ok). Ti pa, če ti je bil prehod prehud, bi pa raje ostal na NF2 platformi. Nimaš zastojn takšnega naziva zraven nicka.:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

SrBo ::

Hehe pa se je tut tak res ! :D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

Caligula ::

Ne ne Jimcek.

Prava tema. Dejstvo je, da je lahko sistem celo bolj zmogljiv, ce so rami neclockani.
Skratka ali beri temo tako kto se spodobi ali pa v njej ne postaj.

eDDi ::

Caligula svetuje: vsi prodat dobre in solidne rame in kupit nekaj najcenejšega kar obstaja, saj je tisto boljše kot vse ostalo.

Caligula ::

Tipicen brezvezen odgovor nekoga, ki je kupil drage stvari po nepotrebnem. Saj ce nebi tko stokali taki bi vas se pustil clovek pri miru.

Razvijalec BIOSov in pa vsi, ki so to testirali to svetujejo.
Caligula je to le tudi sam opazil in delil to z drugimi.

Da ne bodo vsi debelo gledali le v ravni crti in tako kot bi bilo najbolj vsec le proizvajalcem RAMa.
Pa da taksni ne boste do konca svojih dni v zablodi.

eDDi ::

če že bereš ta test, bodi pismen in potem beri pozorno... v polovici testov je razlika!!! koliko je pa vredna ta razlika, pa naj vsak presodi sam.

Caligula ::

1-2%?
Saj je lepo napisal kaj je v real life zadevah.

Da ne omenjamo kaj se zgodi, ko temo beres dalje in vec in vec ljudi to vse testira.

Jaz pravim ,da se za 1-2% razlik v real life performance to ne splaca. Enako meni folk pri DFIju.

Ti se ne strinjas, Jim tudi ne. Argumente mata kakrsne pac imata.

eDDi ::

če navajaš en test, potem vsaj ga preberi.


Farcry 800x600 in FPS
PC2300 - 3-3-3 1T- 61.46
PC3000 - 3-3-3 1T- 66.49
PC3000 - 2-2-2 1T- 72.67
PC4700 - 3-4-3 1T- 74.97
PC3800 - 2.5-2-2-1T - 77.08

toliko znaša tud razlika med grafičnima cenovne razlike 20k. in to ni 1-2%.

UT2003 10x7 Flyby
PC2300 - 3-3-3 1T- 297
PC3000 - 3-3-3 1T- 319
PC3000 - 2-2-2 1T- 334
PC4700 - 3-4-3 1T- 341
PC3800 - 2.5-2-2-1T - 345

beriiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!


UT2003 10x7 BotMatch
PC2300 - 3-3-3 1T- 110
PC3000 - 3-3-3 1T- 118
PC3000 - 2-2-2 1T- 123
PC4700 - 3-4-3 1T- 127
PC3800 - 2.5-2-2-1T - 128

beriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii tisto kar navajaš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Caligula ::

Aha,skok iz 334 na 345 FPS je relevanten?
Toliksna je razlika ned 6600 GT in 6800 GT? :D
Da ne omenjam, da se je tu omejil samo na rezultate ob istih frekvencah in ne a posledicno boljse navitje CPUja zaradi nizjih vrednosti RAMa.Skratka bistveni del je tudi izpuscen.

Se sam napise, da se veliko bolj splaca v graficno dat denar,..

Jaz sem tudi to vs dobro prebral.

Ti si ocitno se vedno prepican,da je pri FPSjih nad 70 ali 300, 3-5% razlika vredna vec kot 20-50% razlika,ki jo pomeni boljsa graficna.

Da ne omenjam, da se obicajno potem se procesor bolje navije in bi bli FPSji celo visji kot pri visjih hitrostih RAMa.

BERI. Razmisljaj. Najboljse kar oboje, ce imas kapaciteto.

eDDi ::

nimaš zastonj napisano persona rudis pod nickom. a veš da to čast imajo samo posebni ljudje?

Zheegec ::

Trenutno lavfam Venice na 2.7GHz, RAM imam še tastar (512MB PC3200 @ ~220MHz CL3 single-channel) ki se res ne navija in čakam na $$$ za TCCD. Lahko rečem, da sem na 2.6GHz in 231MHz CL3 imel boljši score v SuperPI kot sedaj... res RAM dela čudeže, tudi HL2 je bolje deloval. Me pa en Pentium 4 na 3.6GHz še vedno nese z lahkoto ker ima dober RAM... potem bo pa situacija drugačna >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

eDDi, a ves, da nisem boil ful zloben do tebe, ker sem mislil, da si tisti Eddi, ki dela vodna hlajenja, ljudi, ki pa majo sposobnosti-pa cetudi jih sam ne koristim,ne marjam mrcvarit. Zdaj ko vem, da nisi tisti Eddi,...

Persona Rudis je nick za aktivne ljudi na forumih kjer so nekoc moderatorji jokali ,da je modanje DVD pekaca nelegalno :D >:D :D

Pa ne bit zenski spolni organ v pomanjsevalnici in uporabljaj konkretne argumente >:D

eDDi ::

lahko si počaščen, da si v družbi ostalih z enakim dopisom :) krem dela krem :D

pa ne mislim se na tvojem nivoju bost. meni je dovolj, da vidim razliko med 200MHz in 311 MHz v ramih tam ko jo najbolj potrebujem in to je da se winsi opazno hitrej zaženejo in da mi zadeve hitrej zapakira, odpakira OPAZNO. In pa seveda je razlika tudi v špilih, v nekaterih. In to je vredno 60 čukov za mene.

kar se mene tiče sem opravil s tabo :) ostani v smetani slotecha :)

Caligula ::

Smetana si s svojimi RAMi sam. Sploh med celodnevnim raranjem. Jz sm prav cude, ker ne raram cele dneve :D
Se zdaj pa ocitno ne razumes najboljse, da se ti winsi nalagajo predvsem po tempu, ki ga narekuje trdi disk.

Ce pa bi bilo drugace, bi bil najpomembnejsi CPU clock, ki pa po ugotovitvah lahko doseze visje stopnje z neclockanim ramom. :D

Ti si definitivno opravil :D

Primoz78 ::

Po vracilu mojih Geil ONE W sem prelozil 5V jumper na DFI plati na OFF in dosegel 270mhz 2,5-4-3-7 1T na 2,6V pri mojih APACERJIH...in sem kar zadovoljen. Ce mi uspe dobit dnar nazaj (15-dnevni rok vracila blaga) si bom za tale dnar (in se nekaj bo ostalo) omislil vodno...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

RC14 ::

Piz..... ste glupi res.;((
Še enkrat napišem.
Za superPI-je, podiranje rekordov na lestvicah itd.... se splača met hud ram (oz je nujno) in v tem primeru če ti pač pomeni npr 27s v superPI-ju vse na svetu boš pač mel takšen ram za 70k. Vse lepo in prav. Nimam nič proti,sploh ne, pač vam to veliko pomeni tako kot pa nekaterim avto, obleke itd.

ampak,

Za večina ljudi ki radi igrajo igre, srfajo po netu, u glavnem nekak vsakdanja opravila pa ne rabijo in ni potrebe po nekem dragem ramu, ker so razlike pri teh stvareh majhne in ne opraviči nakup dragega rama se vam ne zdi ??
Caligula je lepo napisal da se bolj splača dat tisto razliko glede rama torej recimo 30k za boljšo grafično in boš imel dosti dosti in še enkrar dosti več od tega, to je dejstvo.(ne vem zakaj se tako slepite hudiča).
Naj mi nekdo od vas pokaže da bo npr z ramom ki dela na 2-2-2-5 pri 260Mhz namesto en povprečen ram ki dela na 220Mhz na 2.5-3-3-7 več pridobil kot pa z boljšo grafično npr 6600GT->6800GT (razlika recimo 30K). No da vidimo junaka. Ga ni. Itak večina folka ki kupijo dober procesor in grafično imajo večinoma za igre, saj so le te gonilna sila v rač. industriji.
Edini uporabni program je winrar kjer se res lepo pozna razlika v ramu npr med 200 in 270Mhz pri ramu oz latence al so nizke oz visoke. Pa tud ni tako strašanske razlike da bi dajal 30k več za ram zato da se mi bo nek film odpakiral 5s hitreje.

Tisti ki imajo rame za 60-70k naj jih imajo in uživajo v izboljšavanju desetink sekund v superpiju oz kjerkoli, pač jim je to hobi, še enkrat poudarjam, dam temu čist prav (še enkrat preberite ta stavek , da ne bo kdo mislil da kogarkoli žalim!), sam ni pa treba govorit da je upravičen nakup takšnih dragih ramov (in da je full razlika v real life programih in igrah) za nekega povprečnega gamerja oz uporabnika compa. Sam sem tud naredil dosti testov in največ pridobim v navitju procesorja in grafične, vse ostalo je bolj švoh. Pa brez zamere.


eDDI: Zaradi ramov se ti pa res ne bo toliko poznala hitrost pri zaganjanju windowsow da boš ti to opazil oz ni omembe vredno,razen če štopaš in gledaš stotinke.:D
kolikor vem imaš dva diska v RAID ane?? Tu pa se pozna razlika pri nalaganju.;)


Lp

eDDi ::

RC14, glede winsov.. boš dal denar tam ko maš gobec?

RC14 ::

Ne vem zakaj te je to ujezilo. Zdej pa reč da nimam prav glede ramov in nalaganja win.

Lp

JIM22 ::

Vidim da smo z debato pri koncu.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Caligula ::

Se pravi da si dojel, da imamo skupaj s folkom uz DFIja prav? >:D

JIM22 ::

Ti imaš prav! Tako kot zmeraj.>:D Iz te teme ne bo nič več kot samo kreganje. Vsak naj ima tak sistem kot mu odgovarja, pa tud če da za rame 70k al pa tud več. Men ni problem dat dost denarja za hud ram, ker mi je v zadovolstvo da so dobri rezultati. Če ti pa še to povem, da bi jest za normalno uporabi imel čisto dost en kompjuter, ki bi tiktakal na 1ghz in imel 512mb rama, nekaj GB diska in eno čist povprečno grafo. Sicer ne igram iger, tako da komp uporablam za internet pa kak film si pogledam. Zdej pa če teb ne paše da imam tako mašino kot jo imam, se mi pa kratko malo žvižga za tebe.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Caligula ::

Pa ti si skoraj dojel bistvo. Da delaj kar hoces. Samo si pri tem lahko tako takten ,da poskrbis, da folk nima vtisa, da je tako tudi najboljse in da noobi zaradi tega ne mislijo zmotno, da je nujno metat denar v to.

Logicen sklep vsega je, da se bolj splaca dat denar v boljso graficno.

Seveda, ce si z sredstvi neomejen ali jih za racunalnik ne omejujes je to drugace.

Jaz vedno napisem ,da folk, ki jim je navijanje hobi, ni folk, ki bi se moral ozirat na take poste.
Pa se vseeno vedno najde kak uzaljencek.

Da ne omenjam, da je tu zanimivo, da je lahko sistem celo pocasnejsi, ce folk kupi drage rame in jih pol hoce furat 1:1, ker s tem obicajno lahko manj navijejo CPU.

RC14 ::

JIM22:
Vsak naj ima tak sistem kot mu odgovarja, pa tud če da za rame 70k al pa tud več. Men ni problem dat dost denarja za hud ram, ker mi je v zadovolstvo da so dobri rezultati.

Lepo si to napisal. Tebi je pač to v zadovoljstvo kar je super in ti dam prav. Sam eni govorite oz da te ne bom osebno užalil drugače napisal- govorijo da tak ram za 70k full izboljša performanse v igrah in teh stvareh, to pa ne drži in to mi je najbolj bedno ko kdo to reče. Izboljša ja, ampak malo oz premalo, zato se ne splača.
V superPi-ju, v winraru pa še recimo kje, je to zmaga če imaš dober ram, nizke latence in te stvari kar spada zraven, sam za ljudi ki igrajo igre, surfajo po netu, jim ni mar za rezultat v superPI-ju, gledajo filme in ripajo filme,uporabljajo photoshop... itd... pa tega resnično folk ne rabi in je brezveze stran metat denar ker so razlike premajhne.Tist ko to reče da ni res, sam sebe slepi.
Čist enostavno:
1. Folk ki se poteguje za mesta na lestvicah, sintetičnih programov, imajo dovolj denarja, jim je to hobi pač naj kupujejo najboljše in najdražje stvari.
2. Folk ki dosti igra igre in ostale osnovne stvari (gledanje filmov, poslušanje glasbe itd. bo tisto razliko 30k raje investiral v boljši procesor, boljšo grafično, mogoče več rama. Bo dosti več pridobil.
3. Tisti ki na veliko obdelujejo video, ripajo... jim je spet v prvi vrsti pomembno velika količina rama in zmogljiv procesor. Mogoče tudi soliden ram, ni pa potrebe po vrhunskemu.
Vsak sam ve kam spada ane??

Najbolj idealno za vsakega posameznika bi bilo , da bi imeli vse stvari najboljše, če ne druga zaradi osebnega zadovoljstva, vendar tukaj igra na žalost največjo vlogo denar. Zato tisti ki kupuje rač, pač sam ve za kaj ga bo uporabljal in k temu primerno kupil rač.

Ne bo pa nekdo govoril (oz lahko govori, vendar laže) da se v igrah in nalaganju win. in vsakdanjih osnovnih opravilih fuuullll pozna v hitrosti v prid dragemu ramu. NI RES. Škoda $$$.

Lp

Caligula ::

Tocno tako. Meni gre na jetra zavajanje, ki ga folk mogoce cisto nenamerno izvaja kadar skusa opraviciti svoje nakupe kadar so ti dragi.
Tolazite se na druge nacine.

Jaz sam napisem, da je to nekaj kar velja za vecino uporabnikov. In vecina jih navija, da dobi cimvec za cimmanj. Totalna manjsina so tisti, ki tukaj ne varcujejo s sredstvi in se jim gre samo za cimvisji score z neomejenimi sredstvi.

Skratka ne zavajat folka pa bo. Kaj sele, da vsi uzaljeni jokate kadar vas kdo na to opozori. Saj nisi ti pomemben. Pomemben je folk, ki pride na forum po koristne informacije za katere verjame, da so premisljene in tocne pa to niso.

Na jetra mi gre ideja, da nek novinec pride na forum in dobi cisto skrivljeno podobo tega kaj je pomembno.
Manj na jetra, a se vedno mi gre pa na jetra, ce se folk, ki naj bi bil sposoben dobro navijat zacne vlect ven obupane poskuse racionalizacije svojih nakupov.

Cist preprost sklep folka, ki dela na tem cipsetu je:

clockanje RAMa lahko celo skoduje vrhunskim rezultatom pri navijanju edinega kar res steje-CPUja.

eDDi ::

ok, po vajinem mnenju je bolje da ram teče na 200 3-4-4-10 kot pa 311 2,5-3-3-7. in vse dela v obeh primerih enako hitro. bravo, čestitke.

velik nimam več za povedat. razlika je lahko tudi 1% ampak vedno je razlika..

Caligula ::

Ti nekak ne razumes napisanega. Ne gre in ne gre? Pa je tebi mozgan cisto odpovedal? Saj si gledal in bral tiste teste. A zdaj si bos zezmisljeval kaj da smo rekli, da si bos tako lepos sliko narisal?

Boljse je met RAM clockan nizko in met nizke timinge.

Se pravi boljse je met RAM na 200 pri 2,2,2 5 ali pac cim nizje in na teh sistemih pri tej frekvenci take timinge dosega ze totalnio cheapo ram, kot pa na 311 pri 2.5,3,3,7

In pri tem das prisparan denar od teh cenejsih ramov v graficno.
JA TO SE PRECEJ BOLJ SPLACA.

Si predstavljas razlike v testih, ce bi recimo v igrah dodali se razliko, da bi bil test s cheapo rami izpeljan z 6800 GT, pri dragih pa z 6600 GT?

Get it?
Ni prekompleksno?
Ker mam obcutek, da smo spet par korakov nazaj.
Pa tako dobro je ze kazalo.

Si predstavljas razlike v testih, ce bi recimo v igrah dodali se razliko, da bi bil test s cheapo rami izpeljan z 6800 GT, pri dragih pa z 6600 GT?

RC14 ::

ok, po vajinem mnenju je bolje da ram teče na 200 3-4-4-10 kot pa 311 2,5-3-3-7. in vse dela v obeh primerih enako hitro. bravo, čestitke.

Raje še enkrat preberi kar sem oz sva napisala zgoraj. Sploh za kaj se gre.-Bistvo vsega.Očitno eni samo preberete en stavek pa že nabijate da to ni res.
Mimogrede skoraj vsak ram na tržišču dela na 220 na 2.5-3-3-7. in ne 200 3-4-4-10.

velik nimam več za povedat. razlika je lahko tudi 1% ampak vedno je razlika..

Za 1% dat 30k več, hehehhe eni pa imate denarja kot dreka oz ne veste kdaj oz kje oz zakaj je pametno kaj kupiti.


Lp

eDDi ::

RC14: kaj te koji k boli, kolko ima kdo denarja. sam medena še fali pa boste zmagovalni trio.

Caligula ::

Trio?
Medena je klasa zase. Tako kot ti na nek nacin.
Medena je rukjnen na nacin, ko gre za sitnarjenje drugim kaj delat z svojim denarjem.

Ti si ruknjen s tem brezupnim tolazenjem, da denarja nisi zabrisal stran in si to pripravljen se delat na racun folka, ki pa bi rad tocne informacije.

Ti meci denar za karkoli ti pase samo pri tem ne zavajaj folka, ki bi rad vedel kaj se res splaca.
Samo ne zavajat folka pa se bomo dobro razumeli.

kar se mene tice ti mirno uzivaj v raranju in Super Piju. Dokler ne delas skode drugim. Z zavajanjem pocnes tocno to.
Pa nehaj spet bit zensko spolovilce kakor vsakic, ko je treba na kake konkretne stevilke odgovarjat.

Persona Rudis, Medena,... vse to si ze skusal uporabit namesto argumentov.

Kaj je naslednje? Jok? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

eDDi ::

trio ja.. vsi te vi isti, sam RC še mora postati persona rudis... pa mu menda ne manjka dosti :)

mimogrede (vsi ostali razen personov rudis in RC-ja): a je sploh kdo opazil, da so v testu sami neki kilavi rami?? sej ni čudn da so potem tako salbi rezultati. TCCD 290 3-4-3?? fuck, sem mislil da so apacerji najslabši TCCDji.. pa zgleda obstajajo še slabši. pa sploh nobenih pametnih BH5 z 260++MHz. čorav test.

Caligula ::

Pa nasploh so tud inzenirji pr DFIju retardi pa bi tud mogli met persona rudis pa tko...

Zensko spolovilce all over again :D

Kaksni retardi so sele, ker res niso s cheapo rami potem boljse graficne zaradi prisparanega denarja furali. Pol bi bli sele zanimivi rezultati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

eDDi ::

jst ne trdim da je ogromna razlika.. sam v vsakem primeru je skor kkšen odstotek. glede splovilca... se bova že kdaj v živo srečala, pa ti bom pokazal splovilce od blizu. >:D

Caligula ::

Sem videl ze mnogo zenskih spolovilc. Dvomim, da je tvoje kaj posebnega.

Kar se tice rezultatov:

Hoces rect, da je tvoja masina bolj zmogljiva zdaj kot ce bi mel obicajen ram in namesto Nvidie 6600 GT Nvidio 6800 GT.

Hoces rect, da bi mel z obstojeco konfiguracijo boljse FPSje? Ko si se ze ravno na FPSje pri tistih testih obesal >:D

eDDi ::

tudi ti ne bereš kaj pišem... sem napisal, da v nekaterih primerih dobiš kkšen odstotek, včasih tudi mogoče 10, kot je primer farcry.... če ne idi nazaj brat. je minimalna razlika, ampak vseeno je.

Caligula ::

Ti ne beres. Je razlika. Vedno je nekje med primerjanimi stvarmi razlika ne?
Bistveno je, da je smesno majhna.

Kar je se bolj smesno je, da gre tu za primerjavo ob enakih frekvencah.
Obicajno se pa procesor bolj navije in bi dejansko lako z neclockanimi timingi dosegel boljse rezultate.

Ce pa se ob VSEM TEM dodas se prisparan denar.... je pa ze sploh smesno vse.

RC14 ::

eDDi: katera je zate boljša gamer mašina.
1. 1Gb rama ki stane 70k+ recimo X700Pro oz 6600GT (50K),
2. 1Gb rama ki stane 30k (recimo twinmosi) in X800XL oz 6800GT (70-90k) proc. isti


Prosim za odgovor.


Lp

Caligula ::

Jaz bi se raje dal kar 1 Giga rama za 20.000 SIT. Noname.

Lex ::

a je sploh kdo opazil, da so v testu sami neki kilavi rami?? sej ni čudn da so potem tako salbi rezultati.

eDDi: to je edini test kjer so dejansko šli testirat različne range ramov hkrati. Seveda, če misliš da se je TCCDjem in BH5kam naredila krivica lahko izvoliš narediti veliko bolj natančen test. In ko smo že pr tem bi si želel vidit razliko v špilih pri value ramu in 6800gt/x800xl rangu in fancy ramu ter mainstream grafah. Pa še sedlo bi, če bi bil vključen ddr2. za primerjavo tajmingi/prepustnost.

Razlika, kot lahko vsi opazimo res je. Za par %. Cena za tistih par % je pa kr več k sam istih par %.

pa ne mislim se kregat, če se ti zdi tista sekunda ali celo 2 tak pomembna vredu. Mam pa raje utemeljene odgovore. večina folka je bolj ali manj prisiljena gledat na razmerje performanse/cena in odrara glih tu pa tam kak muvi al pa album.

pinx ::

Caligula in RC14, se popolnoma strinjam... Sam sem pred cca. tremi meseci kupil Super Talent DIMM Kit 1GB (CL 2,5-3-3-8), ki sem ga dobil za borih 20 jurjev. Čez čas sem se spravil navijat in po napotkih enega slotechovca, češ ram je slab ker ma že original visoke latence, ram nastavil na CL 3-3-3-11 in navil. Ram ni šel niti do 215MHz. Dobro, sem si mislil... malo dnarja malo muzike. Supertalentirane rame sem mel namen prodat in kupit kake boljše za 40-50 jurjev. Potem sem še pač parkrat probal navit in brez uspeha, dokler nisem CL enkrat pustil po nesreči na 2,5. Zdaj sem ugotovil, da rami grejo na timingih 2,5-3-3-11 (11 je baje najbolše za NF2?) vse do 235MHz @ 2,7V. Po moje bi šli še višje, če me nebi oviral pasivno hlajeni NB na moji plati... 235MHzje že kar visok FSB za NF2, ne? In jaz sem razmišljal, da bi tele ramčke prodal in jih menjal za 2-3x dražje?! Hvala lepa, bi se zdaj po glavi vdarjal.

popravek: Lex-a sem pozabil omenit na začetku... Tud s tabo se strinjam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pinx ()

para-site ::

235 ni nič, to vsak ram zmore...

Caligula, meni se zdi, da ti v vsakem postu žališ...zakaj že?
Probi se zadržat in spravi debato na kulturen nivo, al si res tko nervozen in ne gre:\

Moje mnenje je da ko govorimo o smiselnosti nakupa dragih ramov je zelo odvisno zakaj se računalnik rabi.
Eno je običajni uporabnik, ki bere mail in sprinta ljubezensko pismo iz worda, eno pa navijalci...
Ker si predstavljam, da običajni uporabnik, ki kupi računalo v Šparu(v katerem je točno tak šit ram, katerega opisuješ ti), ne bere postov na Slotechu, še posebej v kategoriji navijanje:D , se mi zdi, da tukaj bolj zavajaš ti kot eDDi. To pa zato, ker to berejo navijalci.
Zavajanje bi bilo, če bi nekdo v Šparu prepričeval ljudi, da bo njihovo ljubezensko pismo boljše, če kupijo dražji ram.
Sicer pa ne vem, zakaj večina, ki se ukvarja z navijanjem, poseže po dražjih ramih... aha, verjetno so vsi čudni in neumni:D

para-site ::

sicer se pa tudi strinjam z gamerji, da je smiselno kupiti recimo X800XL kartico, če je že dnar za dober ram...
ampak to je spet drugačen uporabnik...

MEDENA ::

erm in kaj jaz pašem tukaj :\

Kdo pravi,da je treba dat 70k, ko mate/maš dobre TWINMOS SPEED PREMIUM 3500 za 33k 8-O ....

ne me omenjat če ni treba......jaz sem nevtralen :D

Soulja ::

No da še jst prstavm svoj piskr zravn. Men se zdi da je hotu s to temo sam informirat ljudi sam je pa zgrešu s tem da je že naslov mal provokativen naredu. No jst sem se te dni ravno lotil navijanja mojga Athlona 64 3000+ socket 754 z 512 apacer rama. Prišel sem do sklepa, da če sem sinhrono naviju ram in proc mi je procesor za stabilno delovanje na 2.4 10x240 rabu 1.7v ram je lavfu pr 2.3.3.8 2T, če pa sem ram naštimu, da mi gre 166mhz pa je pol k sm proc dvignu na 240 ram pršu na 200 sm na procu za isto frekvenco kot prej rabu 1.65 za stabilno delovanje, ram sm lohka naštimu pa na 2.2.2.5 T1. V benchmarkih sm v obeh primerih dobu podobne rezultate npr v sandri pa 3d marku 01 tm okol 21300 pa doom timedemo obakrat 56 pa še neki sam v everestu za memory read pa write sm dobu pa rezultate na nivoju pc3200 rama kar je tut jasno. Tko da za praktično rabo špili, net, muska, filmi pa to mam raj stabilnost pa nižjo temperaturo pa skor iste performanse. Pa lep pozdrav ;-)

Caligula ::

Parasite je slabo bral temo, ce ne razume zakaj je v sobici navijanje.

Ker se A64 sistemi z neclockanimi RAMi boljse navijajo.
Nikoli ne zalim prvi.

Najprej zacnejo vedno uzaljencki sekat.
Jz jih pol samo pokosim 0:)

Pa Parasite tudi ni opazil, da u gre Supertalent ram na 235 na Nforce 2 plati.

To pa je ze ful. Ker kaj pol sele na A64 sistemu zmore.

Moj ram je sel na NF2 plati do 210 rock stable.
Na A64 gre do 258Mhz pri 2.5 v oz pri 200 mhz zmore timinge 1.5,2,2,2,2 pri 2.5v z lahkoto.

Skratka Parasite-sedi 1 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

para-site ::

mogoče sem slabo prebral temo, ampak hočem slišat samo to, ali ti praviš, da so neumni vsi navijalci, ki kupujejo drage rame.
dej, izjavi to, če si upaš. boš še lepše izpadu...
aja, pa ti meni ne moreš ne po starosti ne po ostalih stvareh dajat sedi 1. mislim, da te bom kmalu poslal kupit čike.:D

para-site ::

aja, pa supertalent rami so res da best:D :D :D

Caligula ::

Para-site, preberi temo, ce zelis vedet, ce si upam rect, da so navijalci bedaki.
Lepo beri in se potem oglasaj.

Do takrat pa sedi 1 :D
Kar se cikov tice-ni lepo, da imas navade, ki so mocnejse od tebe in tudi diktirajo kaj bos na 5 minut pocel in te verjetno silijo v smesne izjave, da lahko nehas kadarkoli hoces ceprav temu niti priblizno ni tako 8-)

pinx ::

nihče ni rekel da so "da best", ampak za svoj denar niso ravno slabi... ob nakupu sem gledal da bom kupo neke DDR400 rame da bom lahko BP fural 2500+ @ 3200+ (200*11), zdaj pa še tolko bolše če sem jih spravo na 235 MHz. zdaj jih burnam na 238 MHz in kaže dobro.

igor0203 ::

Caligula, keri Patriot rami majo TCCD čipe pa kje bi jih dubu? PA cena je???

Caligula ::

V ZDA so po 170 usd v Evropi pa niso tako zelo poceni spet. So po mojem Apacerji cenejsi.
Imajo pa oznako Patriot XBLK.

Kaksen Newegg.com v ZDA
www.geizhals.at za Evropo.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiSoft Sandra 2004 Memory Bandwith Benchmark rezultati (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10310722 (6631) GaS
»

OCZ VX 3200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1468134 (5088) PrimozR
»

Ram za AMD Venice

Oddelek: Kaj kupiti
191238 (1032) Jaffa
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134382 (18800) Tilen
»

So tile poceni Apacer RAMi pri PC-DOMu za kaj? Se kaj navijajo?

Oddelek: Kaj kupiti
261632 (976) OZZY

Več podobnih tem