» »

Ali res lahko uporabljas racunalnik in internet brez znanja angleščine?

Ali res lahko uporabljas racunalnik in internet brez znanja angleščine?

Tero ::

Z prijateljem sva se danes pogovarjala nekaj in ko je iskal neke gonilnike na internetu sem mu povedal naj pogleda na neko stran. Rekel je da to noče ker ne zna angleško. Pa mi je prišlo na pamet da danes pravzaprav je večina interneta v angleščini in tudi večina uporabniških programov je v angleščini. Ko sva se z prijateljem dalje pogovarjala je rekel da drugač sploh ne rabi angleščine. Uporablja poslovenjenje windowse in poslovenjenje office. Tu pa tam pa pogleda kak film ... ampak samo s podnapisi....
Kljub temu si sam nebi znal predstavljat uporabljat računalnik brez znanja angleščine.


Kako vi gledate na to? In ali poznate koga ki ima precejšno znanje iz kateregakoli področja računalništva in ne zna angleško?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Goodspeed ::

In ali poznate koga ki ima precejšno znanje iz kateregakoli področja računalništva in ne zna angleško?

NE!

mtosev ::

Kako vi gledate na to? In ali poznate koga ki ima precejšno znanje iz kateregakoli področja računalništva in ne zna angleško?

Nope.

Čudno kak pol japonci lahko PC in net uporabljajo če samo 2% japoncev ve angleško?????? 8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Microsoft ::

Bi prej verjel, da 2% ne zna anglesko.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

bmen ::

Fancozi?
Rusi*
Kitajci?

Vsi se precej radi držijo svojega jezika (sploh francozi)
... B ...

hitcher ::

Veliki narodi imajo vse strani v svojem materinem jeziku, kar
to proizvajalci programske opreme dobro vedo, saj če
gledaš npr. instalacijske programe in ostalo "šavje" vključno z spletnimi stranmi microsofta so najpogostejši jeziki:
- ruski
- španski
- ruski
- kitajski

in podobno.
Mali narodi se pa pač morajo sami potruditi, da imajo lokalizirano
programsko opremo (Microsoft Slovenija, Lugos/Agenda), posamezniki, ki
tudi prevajajo ..

Mali narodi na žalost nimajo vsega 100% v svojem jeziku in posledično
morajo znati enega od mednarodnih jezikov.., razen bivših kolonij, kjer jih veliko zna oba jezika :)

Kami ::

Yep, danes je brez angleščeni težko bit dober v računalništvo in obvladat kako stvar :)

64202 ::

> Bi prej verjel, da 2% ne zna anglesko.

Japonci baje nasploh ful nimajo pojma o anglescini. Mogoce je pa nekako povezano s tem, da tudi softvera nimajo nic pametnega, so pa dobri v elektroniki.
I am NaN, I am a free man!

PROTOTIP ::

Ti to resno 8-O ? Japonci še kako dobro znajo angleško, saj se angleščino učijo že v nižji stopnji njihove OŠ. Tudi njihov standard je dokaj višji od našega, za kar je seveda potrebna splošna inteligenca, kamor spada tudi znanje tujih jezikov. Je pa res, da je ta narod precej bolj ponosen na svojo tradicijo in svoj jezik, tako večina uporablja angleščino samo če je to absolutno nujno, ne pa v vsakdanjem jeziku, tako kot in our county.

64202 ::

Hja, jaz nisem bil na japonskem, poznam pa ljudi, ki so tam bili (poslovno). So cist X, mozno, da samo skrivajo svojo anglescino :)
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

para! ::

Verjetno pri Japoncih ne smeš bit pozoren na izgovorjavo, ki majo res čudno.

IMO
Death before dishonor!

BigWhale ::

Japonci se morda sedaj ucijo anglesko v osnovnih solah. Prej se niso, zato jih malo zna anglesko. Vsaj tako so trdili ljudje, ki so sodelovali z nami na TurboLinuxu. :)

SodVina ::

A kdo ve, priblizno koliko Italijanov zna anglesko? po mojih izkusnjah se precej manj kot tista 2%. Enkrat me je vstavila njihova obmejna policija, od katerih nihce ni znal nobenega drugega jezika kot italijansko.

Sicer pa se da uporabljat racunalnik(za domaco/druzinsko rabo) brez znanja tujega jezika. Iger in programov se itak naucis na pamet, internet pa pac uporabljas le slovenske strani (najdi.si, 24ur, vijavaja, itd..). Za strokovno rabo pa ... no way..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali sinhronizacija vsebin vpliva na znanje in učenje tujega jezika?

Oddelek: Problemi človeštva
283107 (2471) Daliborg
»

Dva tuja jezika v osnovni šoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
699946 (8132) Scaramouche
»

Ukinimo slovenščino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10115069 (12465) perlica
»

Imamo prve nelatinične vrhnje domene

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3913232 (11747) Poldi112
»

Priseljenci in SŽ (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
656291 (4491) Ziga Dolhar

Več podobnih tem