» »

Zaščita pločevine - kako oz. s čim in kje?

Zaščita pločevine - kako oz. s čim in kje?

Keyser Soze ::

Imam par kosov pločevine, ki bi jo bilo potrebno zaščiti proti koroziji. Ker bodo občasno izpostavljeni obrabi, barvanje ne pride v poštev, saj kot prvo sloj barve doda preveč k debelini in kot drugo brava ni dovolj obstojna(krušenje).

Zanima me kakšen (kemičen) postopek bi prišel v poštev, da bi bila zadeva primerno zaščitena, zaščita obstojna in vsaj približno estetska. Primer bi bil kromanje. Ampak meni se gre bolj za nekaj v stilu črne barve(bruniranje recimo).

Kje v Ljubljani se da opraviti kakšen tak postopek?

Caligula ::

Kaj pa kaksna folija?

mirkuma ::

Elektrolizno cinkanje, barvo lahko izbiras z ustreznimi dodatki barvil...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Keyser Soze ::

Folija ne gre, ker je dodobra perforirana pločevina. Skratka polna lukenj, izsekov, 100 zapigana, itd.

Me pa zanima tole elektrolizno cinkanje. Kje delajo to in kako zapleten je postopek in s tem stroški?

mirkuma ::

Povprasaj tule za info:
DOGA D.O.O. POVRŠINSKA ZAŠČITA
TELEFON: (07) 8185706
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

dimitrijus ::

Možnost;
cinkanje in naknadno črno kromatiranje. Lahko je tudi nanos Zn-Fe legure (boljša korozijska zaščita; v nanosu Zn je do 5% Fe-ja) in naknadno črno kromatiranje z možnostjo nanosa organskega laka. Običajni nanosi so nekako 5 do 12 mikronov(mikro metrov=tisočink milimetra) na steno. Korozijska zaščita je zadovoljiva, paziti pa moraš, da so kosi čim bolj očiščeni (brez barve, laka...), ostale nečistoče, kot so škaja, površinski oksid odpravijo v postopku predobdelave.
Morda bi v bodoče "plehovje" delal iz aluminija, ki se ga da eloksirati (anodna oksidacija) in z dodatki barvil spraviti v praktično katero koli barvo in ostane "večen"....

Za cinkanje in črno kromatiranje poglej www.iskra-isd.si.

Dimitrij

Highlag ::

Ena varianta je mogoče tudi potapljanje v vročo plastiko. Samo ni za kakšne drobne zadeve.
S tem so ponavadi zaščitene kakšne košare v skrinjah in podobnih napravah.

Druga varianta je tudi prašno lakiranje. Nebi verjel kako trda in neobčutljiva je takšna barva.
Never trust a computer you can't throw out a window

Keyser Soze ::

Saj je praktično skoraj vsako navadno računalniško ohišje prašno barvano. Ampak je spet predebel nanos.

Sem iz okolice Ljubljane in mi zaradi par kosov pločevine ni, da bi letal v kakšne bolj odročne kraje. Če kdo pozna kakšnega privatnika v Ljubljani, ki omogoča površinsko zaščito pločevine oz. to dela in se ni problem zmenit za manjše kose oz. manjše naročilo.

Gre se mi predvsem zato, da pridem kar se dobro skozi glede stroškov. Pločevina tako ali tako ne bo izpostavljena vremenskim vplivom ali akkšni slani vodi(agresivnem okolju).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkrusen delcek barve na avtomobilu

Oddelek: Na cesti
428981 (307) MIHAc27
»

Obnova starega kolesa (peskanje/barvanje)

Oddelek: Šport
4216902 (1523) fikus_
»

Rjavenje podvozja - Mazda 6 letnik 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8112420 (9553) bambam20
»

Praske po pranju avtomobila

Oddelek: Na cesti
2414183 (13319) black ice
»

odstranitev cestninskih postaj - 600.000 €

Oddelek: Problemi človeštva
132603 (2398) Zheegec

Več podobnih tem