» »

Obnova starega kolesa (peskanje/barvanje)

Obnova starega kolesa (peskanje/barvanje)

Kasali ::

Pozdravljeni!

Obnavljam staro kolo. Rad bi iz okvirja popolnoma odstranil staro barvo in vse na novo lepo prefarbal. A ve mogoce, kdo v Lj peska kovino in pozna kakega poceni licarja?

Kasali ::

A res ni nobenega, ki bi znal pomagat?

Vikking ::

Peskanje se ti ne splača, ker lahko dostopaš do vseh mest brez problema. Uporabiš brusni papir, po možnosti pa še lavacol in finejšo kovinsko krtačo ki jo natakneš na kotno brusilko.

francek1 ::

Zeleni Lavacol in Karcher (Wap, Ljubljančani pa ga imenujejo štrajfix) je najboljše zdravilo za tvojo starino. Nato pa prašno barvanje (plastificiranje) in si zmagal.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

kuglvinkl ::

Kdo ponuja prašno barvanje in za koliko? Na osebne izkušnje mislim.

RejZoR ::

http://www.excenter.info

Imaš pa jih cel kup, samo v iskalnik vrži "prašno barvanje".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

K0K0 ::

Za peskanje + prašno barvanje (custom barva) alu okvirja sem dal lani 40€. Samo barvanje pa bi blo cca 30€, tko da se ti ne splača matrat z odstranjevanjem barve in pomožnosti še rje, ker boš dal več za material. Za doplačilo (mislim da je blo 10-20€), pa ti lahko naredi imitacijo marmorja, lesa...

http://www.lakiranje-cinkanje.si/prasno...

Fave ::

Jaz bi ga speskal. V Kranju pri reki Savi en tip peska. Prideš tja s kolesom in sixpekom in ti spedena zadevo takoj. Potem greš do Grašiča (cca. 2km stran) in ga daš enmu tipu čez ograjo in ti ga prašno pobarva za cca. 20 eur. Denar na roke.

Za LJ pa ne vem.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Kasali ::

kje je fora prašnega barvanja?

ZaphodBB ::

Bodite previdni s peskanjem kolesarskih okvirjev, ker imajo nekateri zelo zelo tanke cevi.

Lavacol je pravi odgovor!.

Fave ::

ZaphodBB je izjavil:

Bodite previdni s peskanjem kolesarskih okvirjev, ker imajo nekateri zelo zelo tanke cevi.

Lavacol je pravi odgovor!.


Gre za staro kolo, kot pravi avtor teme. Tam ni panike. Brat je obnavljal enega ~100 let starega dve leti nazaj. In se je obneslo.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

ZaphodBB ::

Pri tako starih je pa lahko problem, da so cevi prežrte in prerjavene.

Lahko je ok, lahko ni.

Kasali ::

Pri tako starih je pa lahko problem, da so cevi prežrte in prerjavene.

Lahko je ok, lahko ni.



Ni se za bat, peskanje ne bo poskodovalo okvirja.

energetik ::

Jaz sem na mojemu staremu Rogu uporabil navadno bormašino s kovinsko krtačo. Vse je šlo dol, 2h dela. Potem pa osnovna barva v spreju, in še 2x barva po želji. Drži še po 8 letih, razen tam, kjer sem ga spet opraskal. Cena pa - krtača + 2x sprej + 1 dan dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

francek1 ::

Kasali je izjavil:

kje je fora prašnega barvanja?

Prednost je v večji obstojnosti na udarce, zadeva je suha(hladna, če smo natančnejši) v treh urah, pa zaradi elektrostatike je nanos enakomeren.So pa ene barve tako dobrega izgleda, da dol padeš.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

;-) ::

kuglvinkl je izjavil:

Kdo ponuja prašno barvanje in za koliko? Na osebne izkušnje mislim.

V Malečniku en gospod za 17col felne mi računa tam 10€ po komadu ;)

kuglvinkl ::

;-) je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Kdo ponuja prašno barvanje in za koliko? Na osebne izkušnje mislim.

V Malečniku en gospod za 17col felne mi računa tam 10€ po komadu ;)


Za Ljubljano me zanima.

francek1 ::

Prištej še 10 €, če uporabljaš aplikacijo Prevoz...;-))

Dela pa to mojster Boris Hedl, Celestrina 1 G. tel. (031) 282 620
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

;-) ::

Ta je res vreden svojega dnarja, vse ostalo je crap za previsoke cene.

Me pa zanima kje se da zadeve ugodno speskat ? Namreč peskanje je v naši okolici dražje od prašnega barvanja, razmišljam o nakupu pištole ki se ti povrne že ob prvem peskanju...žal pa nimam nekega pametnega prostora.

francek1 ::

Za pravo peskanje(z jeklenimi zrnci) rabiš velik kompresor, da glava peče....je imel Hofer pred kratkim pištolco za kremenčev pesek, ampak to je le za manjše zadeve, kjer res ne prideš z drugim poleg.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

;-) ::

Kremenčev nebi bil dost za kake felne ?

Kompresor imam dovolj velik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

francek1 ::

Velik kompresor pomeni 3000 l/ min pod obremenitvijo in več....
Za domača dela in špilanje pa rabiš okoli 400 litrov in tole pištolco. Z njo boš feltne popedenal...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

speljak ::

francek1 je izjavil:

Za pravo peskanje(z jeklenimi zrnci) rabiš velik kompresor, da glava peče....je imel Hofer pred kratkim pištolco za kremenčev pesek, ampak to je le za manjše zadeve, kjer res ne prideš z drugim poleg.


Da te malo popravim, ni res, da potrebuješ velik kompresor če peskaš z jeklenim abrazivom. Vse je odvisno kakšno velikost šobe imaš! Razlika je če imaš 3mm ali 12mm šobo. Za felge je naprimernejši material jekleni sekanec, ki pa je tudi drag, 1kg = min 1 eur.

Zelo dobro pa gre tudi z črnim gritom, ki je zelo poceni: http://tesi.si/katalog_izdelkov/materia...

maticm ::

Fave je izjavil:

Jaz bi ga speskal. V Kranju pri reki Savi en tip peska. Prideš tja s kolesom in sixpekom in ti spedena zadevo takoj. Potem greš do Grašiča (cca. 2km stran) in ga daš enmu tipu čez ograjo in ti ga prašno pobarva za cca. 20 eur. Denar na roke.

Za LJ pa ne vem.


Fave, kje tocno se nahaja ta, ki peska v KR?

Highlag ::

Če se ne motim je v Vodicah nekdo, ki se ukvarja z barvanjem in peskanjem koles. Videl reklamo na steni hiše. Verjetno je tole: SEBASTIJAN JERAJ S.P., SERVIS KOLES
Never trust a computer you can't throw out a window

maticm ::

Fave je omenjal nekoga za Savo, ki dela za male pare... Sem namreč vsak dan na tej relaciji in bi ga blo fajn najdt

Unknown_001 ::

Kasali je izjavil:

kje je fora prašnega barvanja?


Enakomeren in kvaliteten nanos.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Highlag ::

Prašna barva je drugačne kemične strukture kot ostale barve, ki vsebujejo takšna ali drugačna topila.
V osnovi je material poliester, sigurno pa imajo tudi že kaj novega. Torej izredno obstojna in žilava barva v primerjavi s kakšno, ki temelji na topilih.
Never trust a computer you can't throw out a window

okn ::

Ali kdo ve kje se, da dobiti stare pony nalepke oziroma,če ima kdo kakšen jpg/pdf, da bi se jih dalo natisnit.
Rabu bi pa take kot na sliki samo da še pod ROG piše Ljubljana.
 http://www.bicikel.com/uploads/uploaded_file/naljepnica_rog_bicikl_2_slika_61607403.jpg

http://www.bicikel.com/uploads/uploaded_file/naljepnica_rog_bicikl_2_slika_61607403.jpg

Unknown_001 ::

Rabiš v vektorski obliki. To bi ti lahko nekdo, ki ima CorelDraw repliciral. Potem pa se obrneš na najbližjega izdelovalca nalepk.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Valvoline ::

Platisca z zimskimi gumami so precej zarjavela, kaksna barva bi bila najbolj primerna za hitro barvanje s copicem, brez nekega predhodnega brusenja struganja in podobno, pa da bo dokaj trajno. Le malenkost bom potegnil z b.pairjem cez. Je res kar reklamirajo te barve ki se kao vezejo na kovino in preprecijo nadaljne rjavenje. Npr:
https://mtehnika.mercator.si/izdelek/11...

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Valvoline je izjavil:

Platisca z zimskimi gumami so precej zarjavela, kaksna barva bi bila najbolj primerna za hitro barvanje s copicem, brez nekega predhodnega brusenja struganja in podobno, pa da bo dokaj trajno. Le malenkost bom potegnil z b.pairjem cez. Je res kar reklamirajo te barve ki se kao vezejo na kovino in preprecijo nadaljne rjavenje. Npr:
https://mtehnika.mercator.si/izdelek/11...


Peskanje je smešno poceni, če je malo več rje bi sam dal prej speskati

https://peskanje-platisc.si/cenik/
#hooldthedoor

Valvoline ::

Matevz96 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Platisca z zimskimi gumami so precej zarjavela, kaksna barva bi bila najbolj primerna za hitro barvanje s copicem, brez nekega predhodnega brusenja struganja in podobno, pa da bo dokaj trajno. Le malenkost bom potegnil z b.pairjem cez. Je res kar reklamirajo te barve ki se kao vezejo na kovino in preprecijo nadaljne rjavenje. Npr:
https://mtehnika.mercator.si/izdelek/11...


Peskanje je smešno poceni, če je malo več rje bi sam dal prej speskati

https://peskanje-platisc.si/cenik/

Poceni? Kje je se barvanje, plus demontaza,ponovna montaza,centriranje. LOL. Za 50e pa dobis komplet 4x rabljena alu platisca. :D
Cimbolj simpl, prebarvat z copicem, gum se ne dotikat. Iscem torej kakoostno in trajno crno (ali sivo) barvo, k se tudi kemijsko veze na rjo.

Zgodovina sprememb…

NoFear85 ::

Karkoli razen peskanja in prasnega barvanja je polovicarstvo in na dolgi rok drazje.

Valvoline ::

NoFear85 je izjavil:

Karkoli razen peskanja in prasnega barvanja je polovicarstvo in na dolgi rok drazje.

V primeru ce profi obnavljas nekega oldija. Drgac pa je peskanje+barvanje brezvezno zapravljanje denarja, sploh ce upostevas se strosek za demontazo/montazo/centriranje. Za kovinska platisca pac kupis crno barvo, pobarvas na hitro tolk da je, cez 2-3 leta leto vajo ponovis ce bo treba.

Zgodovina sprememb…

mailer ::

Staro kolo je skoraj že razstavljeno in zdaj me čaka odstranjevanje barve. Sem spraševal že okoli, potrebujem pa nekaj podobnega, kot je na spodnjem videu:


Okvir je jeklen in bo po končani pripravi prašno barvan potem pa počasi sledi čiščenje starih menjalnikov in zavor ter sestava.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

shark_nm ::

mailer je izjavil:

Staro kolo je skoraj že razstavljeno in zdaj me čaka odstranjevanje barve. Sem spraševal že okoli, potrebujem pa nekaj podobnega, kot je na spodnjem videu:


Okvir je jeklen in bo po končani pripravi prašno barvan potem pa počasi sledi čiščenje starih menjalnikov in zavor ter sestava.


Imaš v vsaki avtolaki trgovini. Odstranjevalec barve se reče, namažeš pustiš in obrišeš dol. Kolo bo brez barve 100 rib v reki pa manj.

Sparkxl ::

To ne bo držalo po mojih izkušnjah. Vsi ti odstranjevalci so zdaj eko. To pomeni nič mrtvih rib, barva pa ostane na svojem mestu. Sem ravno imel 3 tedne to izkušnjo. Odstrani samo barve v spreju. Tisto tovarniško na peciklu ni teorije da dol dobi. Sem na koncu vzel kotno brusilko in brusilno šajbo gor. Neostopna mesta pa bormašina in jeklena krtača.

mailer ::

Obstajajo še vedno močnejše zadeve v spreju, tiste klasične "želejaste" slabo delujejo kot je že zgoraj napisal zaradi "eko" sranja. Ker imam tudi kar nekaj rje na določenih mestih sem se odločil za peskanje, sledi galvanizacija oz cinkanje in nato še prašno barvanje. Ko bo zadeva v teku mogoče še kaj poslikam.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Klamzi ::

Če boš res dal cinkat, računaj da boš imel nekaj dela z brušenjem, da odpraviš pikice na površini oziroma nesnago v cinku. In pa na varih, četudi v nulo pobrušenih, se grdo nabere cink. Sicer se da pobrusit, ampak na okroglinah zna bit tečno.

shark_nm ::

Ne vem kolik oje ravno pametno cestno kolo narediti težje zaradi cinkanja.

Invictus ::

;-) je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Kdo ponuja prašno barvanje in za koliko? Na osebne izkušnje mislim.

V Malečniku en gospod za 17col felne mi računa tam 10€ po komadu ;)

Mi daš kontakt?

Imam neko popraskano feltno za popravit. Lahko za ZS...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Kolesa ne rabiš cinkat. Samo dobro očisti, odstrani barvo, če je precej rje, se uporabi Ferosan ali kaj podobnega, površine gladko na roke pobrusi in prašno barvanje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barvanje mopeda

Oddelek: Loža
94297 (4067) zajovic
»

Barvanje platišč?!

Oddelek: Na cesti
74008 (3613) Olórin
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276438 (5941) SkIDiver
»

Barvno lakiranje radijatorja

Oddelek: Loža
135220 (4976) Vice
»

PRAŠNO BARVANJE-PESKANJE ...LJUBLJANA ?

Oddelek: Loža
512592 (12487) Ales22LJ

Več podobnih tem