» »

Trdi disk

Trdi disk

boy001 ::

Pozdravljeni


V prenosnem racunalniku imam 60 gb hdd, 2 particiji, 10 in 45 (zaokrozeno), na particiji z 10 gb imam insataliran win. Problem je sledec: zmanjkuje mi prostora na disku ( tam kjer je 10 gb), ce oznacim vse mape ( oznaceno imam da prikaze tudi skrite datoteke) ki so na disku in velikost znasa 6 gb, ce pa pogledam zasedenost diska (na moj racunalnik) pa kaze 9 gb, v bistvu prostora imam se 0.5 gb, kje je ostali prostor, na to particijo nisem instaliral nicesar ker je bila namenjena samo za operacijski sistem. Vsak nasvet dobrodosel.

Sami ::

Izklopi System Restore v winsih in pa če imaš inštaliranega Norton System Works zbriši Norton Protected Files.

Izbriši tudi vse Temp fajle, ki se nahajajo v C:Windows/Temp in C:Documents and Settings/User/Local Settings/Temp in pa poženi Disk Cleanup.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

boy001 ::

No v glavnem pregledal vse temp file (pod vsakim uporabniskim imenom) pocistil 1gb, obnovitvene tocke pa so ravno tako zavzemale 1 gb, 1gb bom pa poskusal se nekje najti, v glavnem rac. ze lazje diha. Tako da hvala za ucinkovit nasvet.
Lp

Sami ::

Tako da hvala za ucinkovit nasvet.

Ni za kej, sej zato pa smo tu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Nande ::

Ni za kej, sej zato pa smo tu.

Da ne bom odpiral nove teme in ker mi je zgornji stavek zelo všeč, vas prosim za nasvet.
V trenutno konfiguracijo želim vključiti SATA trdi disk. Ker se stari disk čudno oglaša, se mi dozdeva, da "ne bo do Božiča". Zanima me, kako bi lahko celoten sistem (popolnoma vse?) prenesel na novi disk - če je sploh možno? In smiselno...?
Hvala.

Nande ::

Lepo prosim...vsaj namig...

R33D3M33R ::

Hja, mogoče bi bilo najbolje, če bi dal oba diska v računalnik in zagnal računalnik preko tretjega diska ali pa kakega CD linuxa, ter kopiral. vPrašanje je če ti bo sistem to preživel, možno je da se ti sesujejo windowsi.
Druga možnost je da s norton ghostom narediš image diska in zadevo tako spraviš na drugi disk. Pa je spet vprašanje če bo delovalo.

Morda ima kdo kak boljši nasvet.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Sami ::

Meni je z norton ghostom tole enkrat delovalo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poln c-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
143870 (3650) opeter
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311876 (1437) alum
»

Kam je zginilo 10 GB na disku?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151004 (785) joeblack
»

NTFS dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
462246 (1749) ToniT
»

Particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
191456 (1260) Wolverine

Več podobnih tem