» »

Kam je zginilo 10 GB na disku?

Kam je zginilo 10 GB na disku?

joeblack ::

Particija z WinXP je velika 15GB, od tega je dejansko zasedenih malomanj kot 5GB(windowsi, office in ostala krama), men pa piše da imam še samo 145 MB prostora na disku.Kje je ostalih 10GB?Ni nobene "nove mape" pa tudi v mojih ni nikjer toliko nametanega?
Kakšna ideja?Pomoč dobrodošla.

Hvala
Talking on flat is easy!

gkovac ::

Preglej kompjulo za viruse... po moje si enega ujel :D

Druge razlage po moje skor ni! 8-O
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Matej_ ::

Seveda so tudi druge razlage.

Prva: Imaš napake na disku (skoraj gotovo ne fizične, preprosto poženi scandisk in preglej vse particije, verjetno je problem v strukturi, ali morda nepravilnem zapisu kakšne zadeve)

Druga: Manj verjetna - imaš NTFS particijo in nastavljene kvote, a to bi verjetno že opazil, ker gotovo nisi začetnik.

Matej_ ::

Tretja: Imaš kak skrit fajl (hiden, system), kdove kakšen, morda celo temp za virtual mem. (čeprav to bi res bil temp in pol - 10 giga:)), preglej disk (find) za velike fajle, naj išče tudi system, hiden

joeblack ::

10 G za virus?
nortona imam redno updejtanga pa mi pri tedenskem skenu ni nič javil za kak virus bom pa še enkrat ročno pognal da vidim

matej : ja imam ntfs particijo sam nisem imel nastavljene nobene kvote ker do prejšnjega tedna je bilo vse normalno
Talking on flat is easy!

Matej_ ::

Joeblack: Si preveril vse tri opcije?

DMouse ::

Poleg zgoraj omenjenih (no ja... virus verjetno res ni) bi omenil še Norton Undelete ali kak podoben program... če ga imaš, ti vse zbrisane fajle nekam shrani, tako da še vedno odžirajo prostor.

joeblack ::

nisem še preveril ker sem zdaj v službi, bom popoldan pa javim
Talking on flat is easy!

|CyGNUS-x ::

Mogoče pa si se igral in delal kakšne particije in po pomoti nastimal za unlocated size 10 Gb?
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

joeblack ::

ziher ne
Talking on flat is easy!

|CyGNUS-x ::

Aha...
Sm mislu da si kaj tazga delal, ker se to zelo rado zgodi, če nisi vajen delati tega
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

||_^_|| ::

izklopi sistem restore

mescaline9 ::

Pomoje maš system restore naštiman jako veliko in pagefile prav tako, poglej si te nastavitve.

pingo76 ::

Kaj pa javi disk cleanup?

CaqKa ::

pomojem pa je norton unerase všaltan.. vsaj v večini prierov je bil.. system restore na zavzame tolko placa.
pa z desnim klikom preveri vse mape na cju kolko zasedajo.

joeblack ::

najdo sem jih!
no, ja niti ne ampak ko sem danes slučajno zalaufal win2000 na C particiji in šel na my computer mi je za D pokazalo normalno koliko je zasedeno in koliko prosto???
Zakaj mi tega ne kaže v Xpjih?
Talking on flat is easy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181476 (1105) bukev
»

Kam gre 1gb diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311864 (1425) alum
»

NTFS dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
462229 (1732) ToniT
»

Brišem stvari iz diska, placa pa ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
191631 (1315) refosk
»

WinXP in zasedanje diska.

Oddelek: Operacijski sistemi
141044 (814) andrej

Več podobnih tem