» »

Dell Latitude D610

Dell Latitude D610

pblaz ::

Zanima me, kakšne imate izkušnje z dotičnim prenosnikom in delli nasploh. zanima me predvsem, kakšna je avtonomija baterije, kakšna je kvaliteta tipkovnice in trackpointa (touchpada ne uporabljam rad), ali je mogoča menjava optičnih pogonov za baterijo (kakor je pri IBMu to UltraBay), kakšen je zaslon ....
Za vse odgovore se že vnaprej zahvaljujem

TribesMan ::

Review 1
Review 2
Review 3

Pa veselo branje ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vrocipes ::

TribesMan dežura nad vprašanji v zvezi z prenosniki :) [fingerUP] :)

TribesMan ::

TribesMan dežura nad vprašanji v zvezi z prenosniki :) [fingerUP] :)


I hope that isn't the middle finger ;)

Jah veš kako je... sam sem kupoval prenosnik (že naročen, sam še čakam da mi ga pošljejo)... in sem prej obrnil cel internet in prebral vse možne reviewe vseh možnih konfiguracih vseh možnih laptopov vseh možnih proizvajalcev... obiskal vse možne trgovine in prešnofal vse kar so meli :> Zdej pa lahko mal pomagam iz tega kar sem se naučil... Vse za višje dobro ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vrocipes ::

Hehe, ni middle, palec je :)

Drugače pa sem jaz delal isto. No vse glih nisem prešnofal, nekaj pa že. Treba je, ker se pri prenosnikih lahko zelo (po domače povedano) za***eš.

TribesMan ::

Ja nakup prenosnika je definitivno bolj kompliciran kot nakup desktop mašine... Pri desktop mašini je tako, da če neko komponento zajebeš... pač kupiš novejšo in upgradeaš... tega pri laptopih ni... Napaka pri nakupu avtomatsko pomeni nezadovoljstvo ob uporabi...

Najbolj važne stvari pri laptopih so (pri tistih laptopih ki se prenašajo naokoli... ne desktop replacement):
- kvalitetno ohišje, tipkovnica in miška (če zajebeš tukaj si obsojen na mukotrpno delo z slabimi vhodnimi enotami ali z (pre)hitro poškodbo ohišja pri prenašanju)
- dobra avtonomija (to se sicer da načeloma popraviti z nakupom močnejše baterije... sam včasih to ni opcija... pa še baterije so drage)
- nizka teža (pri prenašanju se vsak dekagram pozna... sploh za uporabnike ki so non stop na poti)
- hladno delovanje (ni je bolj zoprne reči, kod da te pečejo noge ali roke če laptop uporabljaš v naročju, ali ko pri tipkanju nanj nasloniš zapestja)
- tiho delovanje (nihče vas ne bo gledal če boste v kako knjižnico prinesli tulečo_zverinoTM)
- kvaliteten ekran (če laptop uporabljaš na terenu so pogoji osvetlitve skoraj vedno neoptimalni... če imaš zraven še slab zaslon bodo trpele oči)
- garancija (več je je bolje je... ker če vam karkoli crkne je cena popravila ponavadi tako visoka da se ne splača popravljat... cena matične plošče je ponavadi skoraj enaka ceni novega laptopa)

Performanse so (ponavadi) sekundarnega pomena... in veliko lažje pogrešiš 200MHz manj kot pa manjek ene od zgoraj naštetih lastnosti...

Aja... pa reče se "Thumbs up" in ne "finger up" ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Vrocipes ::

OK, saj ni važno, pomen je važen :)

Mam še jaz tu eno vprašanje, da nebom odpiral nove teme. Na mojem HPju se občasno sliši brenčanje (cviljenje), sumim da je kakšen kondenzator, upor, tranzistor... Ima kdo izkušnje s tem? Zanima me če se na servisu to upošteva, ker včasih začne pošteno brenčat...

TribesMan ::

Kirga HPja maš? Kakšnega od nove generacije? nx6xx0 ali nx82x0? Ker to so znani problemi da kadar vklopiš bluetooth ali če vtakneš kaj v USB pol zadeva malo brenči... :> In tega ne upoštevajo v garancijo... ://

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vrocipes ::

nx6110 mam ja. Am nekako ne morem ugotoviti kaj je vzrok. Včasih ko vtaknem UTP kabel, največkrat pa ko ni na omrežnem napajanju. Enkrat sem ga na hitro nesel že v mb na pregled, vendar mi je reko da je kao od ventilatorja (navitja ventilatorja). Sem pa skoraj siguren da to ni to.

TribesMan ::

Ni ventilator... sigurno ne. Brenčijo tuljave v "napajalnem" delu na matični plošči... Znan problem teh novih serij pri HPju... je pa res da se ne pojavlja pogosto...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vrocipes ::

Hmmm, ko je na omrežnem napajanju ves čas se problem ne pojavi, čim preklopim na akumolator je 90%, da začne brenčat, in to tako da enostavno moti, mi je oni na servisu rekel da to naše uho ne sliši, ampak to postane tako moteče, da enostavno več ne morem normalno delat na njega, bom probal še enkrat jim pokazat pa bom videl pol... hvala.

Han ::

Poskusi z drugo baterijo - včasih tudi akumulatorji cvilijo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956580 (5287) gamaman22
»

Prenosnik - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
151577 (1360) TribesMan
»

HP NC8000 in zmogljivost baterije

Oddelek: Kaj kupiti
141457 (1354) TribesMan
»

Prenovljeni Powerbooki

Oddelek: Novice / Grafične kartice
453456 (2437) darkolord
»

powerbook ali sony

Oddelek: Kaj kupiti
191367 (1085) Keyser Soze

Več podobnih tem