» »

miniDV kasete

miniDV kasete

cvetko666 ::

Zanima me katera znamka miniDV kaset je najboljša in v kateri trgovini naj jih kupim?
Mam pa kamero Panasonic NV-GS15.

lp
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

tec ::

Jest dobim vecinoma sony dv premium, eno urne....fotr jih stalno presnemuje, pa je cist fajn. Ubistvu se niti ne razumem na to, ker jest sam film dol poberem....ampak majo pa vecinoma sam te.

cvetko666 ::

Kolikor jaz vem so Sony kasete ene njslabših zaradi nekega premaza na traku! Sedaj sem zasledil da bi naj bile najboljše kasete TDK, samo ne vem kje se jih da dobiti!
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

Witboy ::

v harvey-u jih majo po 3 pack :)

Tomay ::

Maš dvojne TDK, rebrne in zlate. Imajo jih v big bangu. Imam isto kamero in uporabljam samo te. Nobenih drugih! Do sedaj še nisem imel težav niti dropanega frame-a.
Voodoo 4Ever

cvetko666 ::

Imaš mogoče TE v mislih? Kaj pa v Shopolini tiste 2. po vrsti so verjetno enake kot v big bangu kakšne pa so tiste 3. po vsti? Katere naj vzamem?
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

Tomay ::

Mislim, da je vseeno, samo da so od iste firme. Te v bigbangu so zlate, srebrne pa so 1300 če se ne motim.
Voodoo 4Ever

cvetko666 ::

Hvala lepa za odgovore vsem!
Nema burek, peč pokvarjen, dođi sutra!!!

BCSman ::

a pol naj vržem dve DV kaseti sony skoz okno? ena je premium za 990sit in druga je bla pa 2500sit. Kaka je sploh razlika med tema dvema?

Tomay ::

Ni nujno. Lahko jih prodaš :D

Bistvo je to, da ne mešaš kaset od različnih firm, ker uporabljajo različna maziva in se zaradi tega glava zapaca. Če uporabljaš samo sony je stvar tudi v redu.
Voodoo 4Ever

Caligula ::

e si uporabljal Sonyeve jih daj se naprej. Samo mesat ne razlicnih firm. Ce mas novo kamero vzami TDKjeve. Sonyeve imajo mokro mazivo in niso bogve kaj in so predrage.

TDKjeve so dobre in poceni in nimajo morega maziva.

BCSman ::

in če bom te dve sony lepo uporabil in ko ju bom odprabil bom dosmrtno preskočil na tdk-jeve? bo kaj posledic na kameri, razen zapacane glave? :))

robbe ::

Čez koliko česa se pa glava zapaca? Ker jaz kar redno menjavam proizvajalce kaset :D. Kakšne so posledice zapacane glave, poleg dropanih frameov? A potem moraš glavo s čistilno kaseto spucat?

Caligula ::

Ce uporabljas do zdaj Sony kasete jih daj se naprej oz se odloci za ene ali druge in med saltanjem iz enih na druge uporabi kaseto za ciscenje glav.

Problem pri konstantnem menjavanju med enimi in drugimi je to, da pocasi tudi kaseta ni vec dovolj in pol pride drag servis...
Skratka ne bit sklerozni in se pac postavte na eno stran in tam ostanite.

BCSman ::

kaj pa čistilna kaseta je lahko od sony? ker ta je edina ki jo majo v bližnjem mercatorju, samo se mi zdi sumljiva cena 600sit?

Phoebus ::

600 je malo malo za čistilno kasetko... ampak ja, bo sony v redu, samo da ni sonI ali pa s0ny >:D

Caligula ::

Cistilna bo pa cisto vredu. To je edina "nevtralna" :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini DV kasete

Oddelek: Zvok in slika
102212 (1984) 5er-->
»

Panasonic NV-GS15 (best buy!) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
918631 (5683) pivmik
»

NV-GS11 frame dropi???

Oddelek: Zvok in slika
171301 (1145) Caligula
»

Digitalna videokamera Panasonic PV-GS200 da ali ne? Kaj svetujete?

Oddelek: Kaj kupiti
171438 (1308) Caligula
»

Sony mini dv kamera in FIREWIRE

Oddelek: Zvok in slika
271640 (1441) Caligula

Več podobnih tem