» »

Prenosnik - pomoč

Prenosnik - pomoč

luzerka ::

Pozdravljeni, še enkrat o že neprestano premlevani temi... :)
Sem tik pred nakupom prenosnika in se nikakor ne morem odločiti med naslednjima modeloma:

1. HP nx6110
Procesor : Intel Pentium-M 730 1.6 Mhz
Pomnilnik (RAM) : 512 MB
Trdi disk : velikost: 40 GB, št. obratov/min: 4200 GB
Zaslon : 15" (1024X768)
Grafična kartica : 128 MB, integrirana
Modem : 56k
Mrežna kartica : LAN 10/100 Mbit
Brezžične povezave : WIFI
Teža : 2.7 kg
Programska oprema : Windows XP Professional
Garancija: 1 leto (podaljšanje na 3 leta + 35.000)
Cena: 229.900 (Bof)

2. IBM R51
Procesor : Intel Pentium-M 735 1.7 Mhz
Pomnilnik (RAM) : 512 MB
Trdi disk : velikost: 40 GB
Zaslon : 15" (1024X768)
Grafična kartica : 64 MB, integrirana
Modem : 56k
Gigabit ethernet, Intel Wireless 802.11bg
Teža : 2.8 kg
Programska oprema : Windows XP Professional
Garancija: 3 leta
Torbica
Cena: 299.900 (Mikropis)

Cenovno sicer res ni kaj debatirati vendar, če pri HP prištejemo še stroške podaljšanja garancije, potem razlika ni drastična... govorimo pa le o IBM kvaliteti... ali?
Naj omenim še to, da se bo prenosnik veliko prenašal in je zato kvaliteta ohišja pomembna... ne mislim, pa ga uporabljati za igranje iger...

Prosim za kak dober nasvet ali mnenje, ki bi mi lahko pomagal pri odločitvi...

LP, Luzerka

TribesMan ::

Ohišje na teh novih HPjih je izjemno kvalitetno... povsem v rangu IBMa R51... Če pa hočeš ultimativni prenosni stroj pa si oglej kakšnega IBMa T42 z 14" ekranom... Lahek, uber kvaliteten in hiter (ima celo ločeno grafično kartico, medtem ko imata ta dva ki si ju ti izbrala integrirano kartico). Je pa res da bo treba za T razred IBMov odvaliti nekaj tolarjev več.

Če izbiraš med tvojima dvema pa vzami kar HPja, je hitrejši in bolje opremljen od R51... če pa maš večji proračun pol pa napadi kakšnega T42 ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vrocipes ::

Jaz imam nx6110 in bi ti ga priporočal. Ohišje mislim da je v celoti iz magnezija. Tipkovnica pa je odlična. Sem primerjal z Sony-evo tipkovnico in se ne moreta primerjati.

Priporočam skratka!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vrocipes ()

TribesMan ::

NX6110 ni v celoti iz magnezijeve zlitine... tak je samo pokrov ekrana, ostalo je plastika... ampak je kvalitetna plastika...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

luzerka ::

TribesMan in Hot-Dog HVALA za nasvete... :)

Kaj pa menite (se že mogoče kaj sliši) o komponentah vgrajenih v te nove HPjeve prenosnike? Za IBMe se namreč ve, da redko kdaj kaj odpove ... konkretno tudi te R51 uporabniki zelo, zelo hvalijo ...

Mogoče še vprašanje glede podaljšanja garancije (pri HPju) - eni namreč menijo, da je to vstran vržen denar... ?!

LP
Luzerka

Geo ::

Ej takole je HP (Hewlett Packard) je cist tolk znan kot IBM, delajo izredno kvalitetne racunanik, in res nevem kaj te muci, aja pa se IBM prenosniki so grdi...
SHIT!!! I did it again...

krho ::

Sicer ne vem, za kaj ga boš uporabljala, ampak diska je pa res malce malo. Če misliš programirat in imaš potem database, apache serverje v še eni win XP, linux/freebsd inštalaciji znotraj VMWare,...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

TribesMan ::

Lepo vas prosim... če ne misliš snemat MP3jev ali filmov na disk, bo 40GB več kot dovolj prostora.

Drugače so pa HPjevi prenosniki (sploh ta zadnja generacija) izjemno kvalitetni, o kakšnih hudih odpovedih pa zaenkrat nisem še nič slišal, edino nekomu je na nx8220 neki zaštekal zapiralni mehanizem DVD enote in se ta ni hotela več zapret. Sam mislim da je v nx6110 drugačna DVD enota (nx8220 uporablja nizkoprofilne DVD enote).

Ej takole je HP (Hewlett Packard) je cist tolk znan kot IBM, delajo izredno kvalitetne racunanik, in res nevem kaj te muci, aja pa se IBM prenosniki so grdi...


Enkrat bi rad videl kako bi izpadlo če bi kateri od glavnih direktorjev v naši firmi na sestanek uletel z kakšnim Acerjem Ferrari Edition... pomojem bi prisotni umrli od smeha :> IBMi so narejeni za poslovne uporabnike, kjer je nekako zaželjeno, da prenosnik ni kot novoletna jelka... IBMi so lepi... na svoj čuden način :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vrocipes ::

Jaz imam tudi pri temu nx6110 40GB prostora (in je dovolj), je pa vgrajen Fujitsu disk. Matična plošča pa je prav od HPja. Edino tv-out pač pogrešam pri mojem ampak ok... vse se tudi ne da dobiti za "male pare". Glede podaljšanja garancije, jaz bom to vsekakor kupil. Ker pri prenosnikih je tko, če ti gre plata, daš 100k al ga pa vržeš vstran oz. prodaš po delih... Garancija je pomojem pri prenosnikih zelo pomembna in je vredno tistih 30k.

Lep pozdrav!

s51as ::

Živjo,

kaj pa tale NX9105 - po nasvetu nekogan a forumu sem šel gledat v to nemško internet štacuno:
Prenostni HP NX9105

no stvar je taka da jas ne razumem besedice nemško, pa če bi mogoče bil kdo toliko prijazen pa mi povedal kaj tam piše glede dostave v slovenijo pa garancijo (na koncu nekaj čudno piše nekaj 12 mesecev potem pa še nekaj 24 mesecev?).
Tehnične podatke po večini zastopim in se mi zdi fajn!

Koliko časa računalnik zdrži brez napajanja mi ni pomembno ker ga bom zelo malo prenašal okoli, na njem pa bom delal office in podobna lažja opravila.

Na mimovrste sem videl ta računalnik za 235.000 SIT in če je to res potem je tale več kot super ugoden ane?

lep pozdrav,
It's just me myself and I

Zheegec ::

Enkrat bi rad videl kako bi izpadlo če bi kateri od glavnih direktorjev v naši firmi na sestanek uletel z kakšnim Acerjem Ferrari Edition... pomojem bi prisotni umrli od smeha :> IBMi so narejeni za poslovne uporabnike, kjer je nekako zaželjeno, da prenosnik ni kot novoletna jelka... IBMi so lepi... na svoj čuden način :>

Em, to je pa čisto postranska zadeva za priporočati laptop. Da si "1337 jebach" če imaš pač dražji laptop ki je "prestižna znamka" na sestanku ni ravno argument za priporočati laptop.

Ja, IBM so v redu izdelani (že "bedni" R50e ima IMHO boljšo tipkovnico kot večina ostalih prenosnikov), ampak glede na ceno v višjem razredu pa niso talo super, ker so dragi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Ja, IBM so v redu izdelani (že "bedni" R50e ima IMHO boljšo tipkovnico kot večina ostalih prenosnikov), ampak glede na ceno v višjem razredu pa niso talo super, ker so dragi.


Jah ko bo konkurenca ponudila _konkretno_ narejen prenosnik z 14" ekranom (resolucijo 1400*1050) težo 2.2kg debelino pod 3cm, z baterijo ki zdrži preko 4 ure uporabe in z ceno nižjo od 500kSIT ga bom rade volje vzel... do takrat bom pač kupoval IBMe ali eventuelno Apple...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Moj kandidat - bolj "luštkan" :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Nima DVD enote in samo 12" z 1024*768 pixlov, ter integrirana grafična karta... premalo... Drgač pa moj protikandidat tvojemu kandidatu je X41... če ne drugega je vsaj v celoti iz magnezija...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Saj - manjši je, višje resolucije pa res ne rabiš. Mene že na 15" pri 1280 oči bolijo, kaj šele na 13" (pomota - 12", ne 13").. DVD enote itaq ne rabiš če je WLAN, BT, LAN,... Za igre pa itaq ni, za to so takšni z večjimi monitorji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

TribesMan ::

Mogoče ti tega kar si napisal ne rabiš, vendar to še ne pomeni da tega nihče ne rabi ;) Jest sem iskal točno tak notesnik in sem ga našel... pri IBMu... jebi ga malo je drag, sam prenosnika se itaq ne kupuje za eno leto...

Sploh pa nevem kje si ti zdej pobral 13" ekran ;P

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956598 (5305) gamaman22
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212134 (1765) nurmaln
»

Dell Latitude D610

Oddelek: Kaj kupiti
111256 (1182) Han
»

HP NC8000 in zmogljivost baterije

Oddelek: Kaj kupiti
141462 (1359) TribesMan
»

Kateri notebook? cenovni razred okoli 350-400k

Oddelek: Kaj kupiti
161695 (1380) TribesMan

Več podobnih tem