» »

powerbook ali sony

powerbook ali sony

dzajo ::

kupujem nekoliko bolj zmogljiv mali prenosnik. na koncu so v konkurenco prišli sony vaio VGN S 2XP in applova powerbooka 12" in 15".
ima kdo izkušnje z vsemi in lahko morda ponudi kakšno primerjavo. konec koncev gre tudi za primerjavo med centrino in G4.
hvala, d

madviper ::

Odvisno za kaj potrebuješ zmogljiv prenosnik!
Za igre, vzam Sony Vaio, če pa misliš kaj resnega počet z prenosnikom (obdelava videa, skik zvoka itn.) pol pa (pomoje) vsekakor vzam Apple PB.

Mislim, da Centrio nima za burek proti G4.

Odvisno je za kaj ga potrebukješ!

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

TribesMan ::

PowerBook je po mojem mnenju precej boljsa masinca... sam trenutno bi bilo kupiti powerbooka velika neumnost... kot prvo so zelo dragi, kot drugo, imas iBooke ki so skoraj enako zmogljivi in pol cenejsi...

PowerBooki so pri appleu trenutno prvi v cakalni vrsti na upgrade v G5 procesor... zdej kdaj bo to nihce ne ve... najbrz pa kamlu po tistem ko bo zacel IBM masovno stancat PowerPC 970GX procesorje, ki naj bi se naseljevali v PowerBookih... vsekakor pa bo to prej kot v treh mesecih.

Zdej glede primerjave G4 vs. Centrino, bi jest rekel da centrino naseka G4... ze zaradi tega ker ima Centrino moznost precej visjih frekvenc, novejse tehnologije in se cesa. V porabi pa je bolj varcen G4... Pri G5 je pa povsem druga zgodba :D

Torej... ce mislis kupovat jabuk pol cakaj da se pojavijo G5 powerbooki...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Jaz bi tud mel iBooka. Slin, slin.:D

Če ne zaradi drugega, že zaradi OS Xa.

P.S.: No ja, al pa PowerBooka. Čeprav so dragi...:|

CCfly ::

Poglej si tudi Panasonicove Toughbooke.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Caligula ::

MA ce bi ze sel kupvat drag notebook bi vzel AMD 64 varianto, ker bo vsaj naslednje windowse pddpiral. Ce pa bi mel se cas par mesecev pocakat pa bi pocakal na prave mobilne A64 procesorje od AMDja.

Mislim vrzt cez 400 jurjev za nekaj kar samo XPje podpira je mal butasto za moje pojme.
No ja, vsak po svoje,

TribesMan ::

Mislim vrzt cez 400 jurjev za nekaj kar samo XPje podpira je mal butasto za moje pojme.


Se strinjam... zato bo najbolje da gres po applea... Ker prvi "naslednji" windowsi se bodo pojavili nekje v 2006, ali pa še kasneje. Da bi se pa do takrat mucil na XPjih... :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

dzajo ::

Kolikor sem jaz slišal G5 sploh naj ne bi šel v pbooke. Problem naj bi bila potrata energije, preglrevanje... Menda naj bi predelali G4.
Seveda pa sem morda slišal narobe.
Hvala za odgovore.

TribesMan ::

Slisal si narobe... Zdajsnji modeli 970FX so res pozresne zadeve, sploh ce jih gonis nad 1.8GHz... takrat se zaradi nujnega povisanja napetosti CPUja mocno dvigne poraba samega procesorja...

Pri 970GX pa so te probleme zelo omilili saj CPU pokuri vec kot polovico manj, seveda pri nizkih napetostih, ki se uporabljajo v notebookih.

Pri 1.6GHz bo G5 pokuril nekje v rangu centrina... Izdali bodo najbrz se 1.8GHz... 2.0 je pa ze prevec potratno za laptop...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

murmur ::

ja, centrino gladko in temeljito poseka G4 in to za faktor vecinoma vecji od 2x.
v zmogljivosti ni primerjave.

CCfly ::

Ima kdo dober prevod za flamebait ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

TribesMan ::

ja, centrino gladko in temeljito poseka G4 in to za faktor vecinoma vecji od 2x.


S cim bos podprl svojo teorijo?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Ne se tepst:

Tribes: terjam resen odgovor ker verjetno celo ves:
Med centrino Celeronom in Pentiumom-kaksne sp razlike v zmogljivostih, potrosnji,..
Ker razlika v ceni je precejsnja v performansih pa verjetno manjsa pa bi rad vedel koliko je dejansko razlike?
Kaki benchi?....

Keyser Soze ::

Ti a me nekdo lahko razsvetli kaj pomeni centrino?

Ker zgleda, da nimam razčiščenih pojmov.

TribesMan ::

Ajde pa dejmo... najprej gremo razčistit imena...

Centrino ki ga imate vsi tako radi je skupek procesorja Pentium M, chipseta 855 in intlove WLAN brezžične mrežnekartice.

Procesorji ki jih trenutno najdemo v laptopih so:
Pentium M (Dothan, Banias)
Pentium 4 Mobile
Celeron M
Celeron Mobile

Namenoma sem jih razvrstil v tem redu, ker nekako tako jih jaz rangiram po zmogljivostih (seveda je tu všsteta tudi poraba in ostale zadeve ki so pomenbne pri prenosnikih)

Kaksne so razlike...

Najprej se posvetimo Pentiumu M... to je trenutno najbolj primeren nakup ce kupujemo laptop... Zasnovan je bil z nizko porabo v mislih ter optimiziran za laptop okolje... Poznamo dve izvedenki. 130nm se imenuje Dothan to je prva generacija Pentiuma M ima 1MB L2 cachea... najdemo ga tam do frekvenc 1.6GHz. 90nm izvedenka je novejsa... imenuje se Banias, poleg tega da je zgrajena v finejšem tehnološkem procesu, kar zniza porabo in omogoca visje frekvence, poleg tega pa ima ta verzija kar 2MB L2 cachea... kar seveda pomeni več veselja. Dobijo se tja do hitrosti 2GHz. Seveda ni potrebno opozarjati da bodite previdni pri nakupu, saj se stari Pentiumi M na Dothan jedru se vedno prodajajo... za malo doplacila se bo nakup Baniasa izplacal... zelo, saj so razlike v nekaterih aplikacijah zelo očitne.

Pentium 4 Mobile je ubistvu isti procesor kot veleslavni namizni Pentium 4... za laptop okolje je tak CPU povsem neprimeren, saj ga odlikujejo visoka poraba in slabo upravljanje z energijo. Najdemo jih predvsem v tako imenovanem "desktop replacement" rangu laptopov... ki niso namenjeni stalnim potovanjem ampak bolj namizni uporabi... ob stalnem dovodu elektrike... Performanse so OK sam trpi pa baterija, pa teža je tudi višja.

Celeron M je precej oskubljeni Pentium M... seveda enako kot pri Pentiumu M tu poznamo dve izvedenki starejso 130nm in novejso 90nm. Obe imata natancno eno polovico L2 pomnilnika svojih mocnejših bratov... samo to ni vse. Najvecja razlika je v okrnjeni SpeedStep tehnologiji. Tukaj hocem predvsem opozoriti na starejso verzijo Celerona M, kjer je SpeedStep tako mocno oskubljen, da enako frekvenčen Pentium M kar okoli 30% daljso avtonomijo na bateriji, kljub vecjim zmogljivostim. Pri novejso 90nm različici je ta problem deloma odpravljen, vendar so še vedno prisotne razlike. Druga razlika je uporaba predpomnilnika... medtem po Pentium M caruje ravno zaradi svoje dobre optimizacije L2 cachea, je ta pri Celeronih precej slabsa... tako da so razlike v zmogljivostih kar velike. Ceprav je novejsa različica zopet precej blizje Pentiumu M kot pa starejša...

Celeron Mobile... To je desktop Celeron... izogibajte se ga kot hudič križa. Bolj neprimernega procesorja za laptop skoraj ne morete kupiti... No razen če date v svoj laptop kar kakega Prescotta :D

Evo upam da ste zadovoljni.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

lopov ::

Ce ima racunalo ustrezen Pentium-M cip, poleg tega predpisan nabor cipovja vkljucno z wifi kartico lahko proizvajalec nalepi na ohisje nalepko "Centrino".

V kolikor vtakne v kisto kar ni pozegnano s strani Intla (ponavadi boljsa izvedba wifi) je to *le* racunalo s procesorjem Pentimu-M

No, pa Centrinoless cena je lahko ugodnejsa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

bili_39 ::

@Tribes: lepo povedano ampak mislim, da si zamenjal banias in dothan...:)

TribesMan ::

Ufa.... totalen zajeb...

No sej sam ko berete tisto gor sprogramirajte svoje mozgane da zamenjajo Banias z Dothan... in obratno :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

No to sm hotu. Se prav bo pr kolegu padu Dothan 16. PEntium M centrino.
Pridni vsi skupaj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Keyser Soze ::

Aha, pol mam jaz razčiščene pojme.

Upam, da se sedaj ne bo spet mešalo z raznimi centrino celeroni ipd...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OSX na x86 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
11910439 (5980) bluefish
»

dothan+adapter+plata

Oddelek: Kaj kupiti
241321 (1120) Spajky
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212132 (1763) nurmaln
»

Kateri Notesnik je za 300 000 jurjov najblši??

Oddelek: Kaj kupiti
232311 (1734) CaqKa
»

Intel Pentium M

Oddelek: Strojna oprema
141660 (1485) Freelancer

Več podobnih tem