» »

Linux, problem z zaslonom!

Linux, problem z zaslonom!

cahahopie ::

Glejte, kot prvo sem jaz totaln rookie/newbei v Linux OS.
Kot prvo mi bo sigurno kdo zatežu, da si naj preberem nekaj HOWTO-jev in FAQ o Linux... a ne me basat.
Torej moj problem je mogoče čist ejnfoh
Torej mam distribucijo Red Hat Linux 7.1
Mam Kyro2 in ko sem inštaliru Linuxe sem izbral Generic VGA (ker Kyrota ni noter ?!?!). In sem dau 64 Mb rama, pa mi ni potem po inštalaciji hotel pridet v Linuxe in mi javl... "eror, no screans found. Screans are, but its wrong configuration". Ker nisem znal drgač to poštimat. Sem še enkrat naložo Linuxe in kar obdržal nastavitve, ki mi je podal inštal program (torej... Generic VGA in samo 8Mb rama). Ee... spet ni delal. Kva zdej? Kak naj to pošlihtam? Morm zagnat XConfigurator? Toda... kako pa ga naj zaženem? Nimam pojma o kakih Linux ukazih. O.k. ne mi zdaj pridigvat o meni in o Linux, jaz pač želim videt samo KDE namizje in se šele potem poglobit v Linuxe.
Rajt?....:D

JLP ::

Dokler PowerVF ne izda gonilnikov za Linux za Kyrote boš pomoje mogu uporablat kr VESA Framebufer. Tko da si preber Framebufer HOWTO koko to uštimat. Sicer je bl počas to ampak dokler ni drajverjov je to vse kar se da uštimat.
Live long and prosper!

cahahopie ::

Kje dobit ta HOWTO? Naslov please.
Pa, jaz bi rad sam vidu KDE... zato ne rabm polne zmogljivosti svoje grafikulje.
Pa.... mi lahko kdo pove... kako zagnat XConfigurator?

JLP ::

Domača stran Linux Documentation Projecta (LDP) je tukaj.

Drgač pa če si hočeš sam pogledat kak je KDE pol so verjetn tud screenshoti dovolj an :).

za pognat Xconfigurator pa sam to napiš u vrstico pa prtisn enter. Če maš folder s programom u pathu pol bi ti mogl najt program in ga zagnat. Aja pa velike in male črke so različne. Sej to veš že an.
Live long and prosper!

cahahopie ::

Pognau sem Xconfigurator.
Toda... vseeno ne dela.
Prvo me vpraša za grafikuljo pa dam Generic VGA, pol me vpraša za montor in ga določim. Pol me vpraša kolk memorje ma grafična. Določim kot bi naj blo (64 Mb) .
Toda... nič! Javla nek eror. Napiše da ne obstaja 16 bitna barvna paleta. Haloo?? Prej v inštalaciji sem izbral 1024x786x16 ... pa, ko sem stestiral ... je delal normaln. Zdaj pa noče...
ŠAjze!

cahahopie ::

Dejte no.... pomoč!!! HILFE!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295463 (23120) Skrat
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795321 (4547) marsovec gugu
»

Moj Kyro, Linux in Frame buffer

Oddelek: Operacijski sistemi
201269 (1106) trot
»

Linux for me... rookie?!

Oddelek: Operacijski sistemi
231609 (1345) Gh0st
»

linux v pisarni

Oddelek: Operacijski sistemi
201761 (1426) Yohan del Sud

Več podobnih tem