» »

Linux for me... rookie?!

Linux for me... rookie?!

cahahopie ::

Ejte, naroču sem Red Hat Linux 7.1 . Predvsem jih rabim za inštalacijo teh PHP skript na moj rač. (phpBB in moji Winsi se nekamkregajo). Pa chmod in ch...kaj?! morš tud neki v nastavlat, ki pa bolj sodi v Linux.

Neki bi vprašu...
Liux je neki tazga kot podsistem? Rečmo kot nekaj takega kot DOS, ki bazira na črni podlagi, pač konzolni sistem. A Gnome ali KDE je pa neki tazga kot Winsi? Sam to, da so Winsi več kot le grafični vmesnik. Kot Gnome in KDE pa služite le tem namenu.
Sem kaj trofu?!:D
Ne se jezit!

bi vprašu tud to... a gredo skupaj driverji od grafičnih, zvočnih, modemov skupaj z Linux sistemom?!

Huey P ::

KDE namizje zglea nekam takole;



..::DOOM III: The Legacy::..

cahahopie ::

Sformatiro sem disk s fdisk-om.
Disk je čist komplet prazn.
Toda...ko mi pride do "Welcome to Red Hat Linux"
Stisnem Enter pa začne s loadanje in neko inštalacijo pa bi se mogu pojavit inštalacijski meni pa se mi prikaže samo plav zaslon. Na cd rom pogonu gori lučka, kot da bi delu, toda nič!!!!
Samo pav zaslon (a niso rekl da Linux ne pozna Blue Srcrean?):D
POVEJTE MIII!!!!
A je cd zanič, al kaj s sistemom, sem kaj narobe nardil kaj?????

simon ::

Definitivno bos moral malo ocistiti cdrom.

wind ::

probaj instalirati linux v text mode.

cahahopie ::

Tekst mode?!?
AA??
Kaj je to?! Kako to??

Gh0st ::

Jest sm meu tud tak problem da mi je moder zaslon pokazal in to samo zarad najbolj butaste CDROM enote kar jih na svetu obstaja. (cyberdrive 40x - dobro da sem ga ze zamenljal). malo sem ga ocistil pa je slo...
Ti lepo ocisti CDROM pogon in pol bi ti moralo 100% delat vse!!
sicer pa, kaj isces v linuxu ce neves kaj je to Text Mode?
btw to je installacija, ki poteka v textovnem nacinu (ala DOS) in nimas tistega lepega GUI kakor v navadni instalaciji.
Poznas unix komande? ves kaj so X Windows?
Jest ti globoko priporocam da se oglasic na www.lugos.si in si preberes nekaj pomembnejsih prevedenih HOWTO-jev, ali pa ce znas dobro anglesko, pojdi na www.linuxdoc.org in si vzemi eno leto casa z branjem raznih IN DEPTH GUIDE-ov....

prej je nekdo spraseval za driverje...
windwos driverji nimajo nic opraviti s linuxom. ali jih dl-jas iz interneta in jih compajlas v kernel ali pa se zadovoljis z default podporo, za katero ne bos nic prikrajsan....

linux ni tako lahek za zacet, se posebej takole direkt iz windowsov...linux je zelo dober za ucenje delovanja racunalnika, ker pri njem res spoznas kako racunalnik sploh deluje in imas vecji nadzor nad pomnilnikom, printerjem, cpu-jem, ....
CE SEM TE s tem odvrnil od uporabe linuxa, ti tega ni treba.
samo malo casa si moras uzet in ne bo ti zal...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

IceIceBaby ::

cahahopie tebi je čist prav da si ovca. Pa če boš še naprej take bedarije ven metal boš verjetno kmalu gnoj.
Sej ni nič narobe s tem da vprašaš, sej forum je zato. Samo ti sploh neveš kaj sprašuješ. Nevem kako ti je ratal disk formatirat z fdiskom :D

Uglavnem linux ni nič težkega in je zelo user friendly OS, ni pa idiot friendly. Če te kaj zanima si lepo poglej kak howto ali faq itd. Pol ko boš pribljižno vedel kaj hočeš met pa vpraši kako to dobit.

Pa priporočam ti da si dobiš slackware linux ali debian ker RH je sranje. Isto kot winsi...kar neki avtomatsko dela pa nč neveš zakaj. Pol ko boš pa obvladal linux pa si boš itak priredil distribucijo tako kot bo teb pasal.

cahahopie ::

Pomojem si ti tisti, ki bi lahko bil oklican za Gnoja. Kot prvo žališ userje tega foruma. Jaz jih ne žalim ampak samo sprašujem in iščem pomoč. A je to prepovedano?!
Če želiš kaj vedet mam že Red Hat Linux 7.1 že na računalniku. Na ta stari kripi seveda.
In zato bi tud sedaj rad vprašu...
Nastavu sem si userneme in geslo itd...
še sam ne vem kaj sem vpisal.:D
In potem, ko se logiram. Mi napiše
[grega@localhost grega]$
In če nekaj natipkam za tem mi napiše...
bash: nekaj : command not found
Torej?! Kaj je narobe? Kaj moram vnest?! Prosim pomoč, če je kdo tukaj zgoraj pripravljen pomogat.



roscha ::

O kriza božja. Daj najprej PROSIM pojdi na lugos in linuxdoc stran pa si preberi OSNOVE. Drugače pa tisti "nekaj" mora bit kak linuxov ukaz. Za start napiši ls (je približno kot dir v dos-u). Za razlago ukazov imaš man [ukaz] npr. man ls Nekje sem celo videl primerjavo ukazov v DOSu in Linuxu, je bilo kar posrečeno sploh za hitri start. Tako kot je nekdo že dejal za osvojit Linux rabiš ČAS in VOLJO! Predvsem čas. Pa tud kak kolega ki se na stvari spozna pride prekleto prav..

by!

Lexus ::

Za začetek si nabavi kakšno knjigo pa mal eksperimentiraj. "bash:karkoliže:command not found pomeni, da tisto kar si vpisal ni ukaz, ki bi ga ukazna lupina poznala. Probaj z "dir", al pa še boljše z "ls -al" (brez narekovajev seveda).

Gh0st ::

FAAQ, kej tazga pa se ne!!!!!!
maarija!! ej ce nisem zdele koncno po celem dnevi oreng nasmejal.
calahapie:
to je tko kukr da bi jest zdej ka sm 16 let star su v F-16, pol pa bi gledu na komandno plosco, nekak bi pogruntal kako ze da gas da bi vzletel (recimo da je avion ze poravnan na runwayu in je uzgan), potem pa bi v luftu (valda bi ze prej vedel da ne znam) opazu za Gumb EMERGENCY - EJECT, pomeni da izvrzes CD-ROM, ki poganja to simulacijo (kao da sem si mislil da je vse skup samo igra-simulacija). in bi potegnil....
AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!

FOLK: Laugh on Loud hahahahahahahahahhaahahaaa:D:D:D:D

No hard feelings...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Gh0st ::

no za okus, prilagam screenshot mojega najljubsega window managerja:
WINDOW MAKER!!!!!!->>rulz

UUUUPS, ERRR......
pozabu sm URL......od slike......
FOLK: LOL!!:D:D
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

wind ::

cahahopie: ti samo napisi: rm -rf /
:))

cahahopie ::

Hahaaaaaa hahahahah mater ste smešni. Ghost, a si že slišu vic o vicmaherju, ki je napisu vic in od smeha umrl? Pa je pršla njegova žena pa ga je prebrala pa umrla, pol pa pršu kriminalist pa tud prebrau pa umrl. Pol pa pride policaj pa ga prebere, pa čez tedn piše v Novicah: policaj Pepe umrl v neznanih okoliščinah. HAHHHAHAHAHAA!!! Smejte se! Ghost je napisal vic!

Zdaj pa zares...
Glejte, ko se morm logirat v OS mi vpraša po ..
localhost: nekaj napišem
passworld: nekaj napišem
Toda javi mi, da sem se narobe logiru in mi vrže...
login: napišem
passworld: napišem
Pa mi vrže
[grega@localhost grega]$

V localhost in passworld pod njim sem že skušal vpisati vse mogoče... toda niČ ...NE VEM!! Kako to rešit?!
Bi mi lahko kdo od vas doktorjev Linuxa to povedu?! Al morm slučajn še enkrat formatirat disk in še enkrat naložt?!
BTW... Men je klinc, pa tud če nimam pojma o pojmu, pa tud če strmoglavim s F-16 kot je reku Ghost, ko mi je vseen. Sam rad bi vidu KDE namizje v REAL!! Samo to... ljudje božji!:\

Gh0st ::

No zdej pa mi povej po resnici cahahopie (al kar kol si ze):
ali si res tako neumen, al pa ti je vrocina iz tvoje kishte v glavo stopila? joke:)

Zdej mi povej en zelo resno dober razlog, zakaj bi teb computer zahteval, da mu napises localhost? ce nisi v omrezju ti tega ni treba pisat, ce pa hoces dat svojemu compu ime pol pa go ahead... in da ne omenjam PASSWORLDA!!!! :D ma kasn passworld, PASSWORD!!! ali GESLO po nase.
tisto ki ti napise grega@nevemkaj]$ je prompt in nic nobeno svetsko cudo!!!!!

Povej mi kako za vraga si ti installiral Red Hat 7.1, ce ne ves niti kaj pomeni se logirati????? pa neves niti kaj je textmode??
G-ZA!!!! Man, you need a shrink!

Drgac pa socustvujem s tabo;
ko sem danes prizgal comp sem opazil da pise:
Uncompressing the Kernel.....
OK Booting the Kernel.....
in sem zatulil:
"AAAAA jest nisem nobenmu reku da nej on butne gospoda Kernela!!!!!!!!" in sem potegnil kabel iz vticnice.

No hard feelingz...
MODEL TEB JE EDINA RESITEV DVE LETI INTENZIVNEGA STUDIRANJA HOWTOJEV, GUIDEOV, Mini-HOWTOJEV, FAQ-jev.....
ce pa bi res tako grozljivo videl KDE, pejt na www.kde.org pa se tam do nasitega naglej screenshotov.
TO JE VSE KAR TI LOHKA RECEMO!!!!!!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

cahahopie ::

Star sem 17 let, hodm v gimazijo, 5 let sem že v računalniku in ti mi pravš, da sem IDIOT!?!?!?!?!?!??!?!?!
Normaln! Če je linux kot študij medicine. Kaj, vsaj probu sem. Zrad vas bom zato vse skup zamrzel.
JA! JEBEŠ PA POSRAN LINUX VTAKNITE SI GA V RIT! JA! Pa jebeš slovenski Lugos pa Torvaldisa, pa ves linuxsaški svet.
Zadovoln?! Jeee!! Ajmo Microsoft!
In kolkr vidm ste tle gor sami SmartBoy-i, ki ne znate pametno odgovorit, pojasnit. Neeee....: "Ej glej ka ta budala piše ?! Hehe! Kak idiot."
Mater... saj se vsi nismo rodili pingvini, nismo se vsi rodili doktorji in s bukvo "Learn linux".

Ee... shit zdaj bom pa še Gnoj.

Govoril sem ... idiotom.

cahahopie ::

P.S. btw.. z besedo "v računalniku" nisem mislis, da sem zabit v njega ali pa da namesto glave nosim monitor. In kao da ne poznam besedo "logiraj" . Pheh... in kako misliš, da sem prlezu na net in poslal tole pisemce? Zmučkal pisemce na velikost nanometra in ga s prstom tišal skozi telefonski kabel?
In glede textmode-a?!? Ma saj se nisem pršu s kravje riti, da bi bil zabit kot tele. Ko, prideš v Red Hat-ov inštal meni, ti lepi piše .. če želiš v tekstnem načinu natipki text in prtisn enter. Ne mi rečt, da sem trofu?!:\

Gh0st ::

UAU he's pissed off.

naj te citiram:
localhost: nekaj napišem
passworld: nekaj napišem
Toda javi mi, da sem se narobe logiru in mi vrže...
login: napišem
passworld: napišem
Pa mi vrže
[grega@localhost grega]$

torej???
ocitno se ne znas logirat!!!!!!!
in jest ti nisem reku IDIOT (kar bi mogoce mogu), niti te nisem zalil, ce pa sem te uzalil pa se ti opravicujem.
jest sm ti pac povedal svoje, kaj. resnico...

ti povem kaj je narobe?
napisal si naroben login!!!!!!!!!!!!!!
in mislim da si prej reku, da ne vidis kaj pises, ker je to Shadow geslo. namesto ******* ne vidis nic, v katerem ni razlike.
ti si zberes en login recimo:
Login: grega
Password: lulamkakamserjem
Welcome to Red Hat Linux 7.1 (Seawolf)

naj ti razlozim prompt? vredu:
isto kakor v DOS-u kjer pise C:\WINDOWS>, tule pise:
[grega@localhost grega]$
GREGA pred @ pomeni: tvoje uporabnisko ime (pod katerim imenom si logiran - tam lahko pise tudi root@xxxx ali lojzka@xx)
LOCALHOST: pomeni ime tvojega racunalnika. zdej ce si napisal pod localhost localhost, potem ti bo to pisalo, ce bi napisal pampers bi pisalo: grega@pampers
GREGA za localhostom pomeni ime tvojega domacega imenika (/home/grega), ki se ga ustvari, ko ustvaris novega uporabnika.
IN TISTI $ pomeni da je logiran uporabnik z navadnimi pravicami.
ce bi bil root uporabnik potem bi bilo napisano tole: #
torej:
[root@pampers root]#
ali
[grega@pampers grega]$

HAPPY NOW??????????
TE SE KAJ MUCI??????
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

cahahopie ::

Jee!!.. Thanks no... sj za tist [grega@bla bla ]$ se mi je itak dozdeval kaj bi naj to blo. Glede Shadow pass pa itak vem, tega sem že vanje iz logiranja prek telneta in podobne reči. Toda... dej prosm ne se mi spet smejat:8)
Kako pol, ko se ti pojavi pač ta [grega@localhost grega]$
prideš v KDE namizje? Pri inštalaciji sem inštalu tud GNOME namizje. No... bom torej še vidu. Ravno malo prebiram FAQ in HOWTO-je.
Pa čimprej, pa malo sem se prej razpizd....:D>:D

roscha ::

startx

Gh0st ::

Ce si namestil GNOME in KDE, potem upam da si tudi nastavil, kateri je tvoj default Desktop Environment.
Najlazje je da nardis tole:
gres v /home/grega in z vi urejevalnikom ustvaris fajl z imenom .initrc (pika spredaj je pomembna) in noter napises:

!/bin/sh
userresources=$HOME/.Xresources
usermodmap=$HOME/.Xmodmap
sysresources=/usr/X11R6/lib/X11/xinit/.Xresources
sysmodmap=/usr/X11R6/lib/X11/xinit/.Xmodmap
if [ -f $sysresources ]; then
xrdb -merge $sysresources
fi
if [ -f $sysmodmap ]; then
xmodmap $sysmodmap
fi
if [ -f $userresources ]; then
xrdb -merge $userresources
fi
if [ -f $usermodmap ]; then
xmodmap $usrmodmap
fi
Start KDE
exec /opt/kde/bin/kde

potem samo se zazenes startx.

to je to. sicer pa mi nadaljne tezave sporocaj na private:
luka.komat@guest.arnes.si
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

cahahopie ::

O.K. Sej ni blema. Se že nahajam v GNOME namizju. Toda sedaj imam en bolj zoprn problem. Miška mi ne dela kot bi mogla. Povsej verjetnosti sem se uštel pri inštalaciji glede miške. A veste kako jo naštimat, da bo delala? Če pa ne, pa mi vsaj povejte vsaj nekaj osnovnih kombinacij na tipkovnici, ker sem sprobavo vsega boga.
Please?:)

Gh0st ::

Pozeni XConfigurator.
In potem tam izberi pravi misji protokol.
jest ti ne bom govoru kerga, ker niti ne vem katero misko mas ti in kere miske ta kernel ze podpira....
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linux install

Oddelek: Operacijski sistemi
381587 (1170) CCfly
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795293 (4519) marsovec gugu
»

Inštalacija Linux - WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
191425 (1087) Gh0st
»

Moj Kyro, Linux in Frame buffer

Oddelek: Operacijski sistemi
201265 (1102) trot
»

Linux, problem z zaslonom!

Oddelek: Operacijski sistemi
5793 (739) cahahopie

Več podobnih tem