» »

Lan PaRtY

Lan PaRtY

Ganxta009 ::

S prijatelji se dogovarjamo za lan party pa me zanima ali bo delovalo popolnoma normalno če bom povezan na switch (6 ljudi) u eni sobi jaz pa 200-300 metrov vstran na crossover kabl:!:!:!

Jebiveter ::

Hmm... kolikor vem je z UTP ze pri 100m dost zgube. Ne vem, no.

A se nebi ti rajs do prjatlov zapeljal kot pa trosil denar za 200-300m UTPja?!:\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

TyKee ::

UTP ne bo deloval na 200-300m. Po mojem.

V cem pa je ovira, da ne gres teh 300m do njih? a ni vecji filing bit skupaj kot pa ti neki za 3 bregi ?

Ganxta009 ::

Hm mogoče bi pa res šou do njih ampak gre se za to da se mi ne da vlačit okol 15 kilskega monitorja pa miške pa tipkovnice pa kište pa zvočnikov!! mislm izguba časa!! :\ al kaj:\

SleepLess ::

LOL!, kupovanje 300 meterskega utp kabla pa je zelo pametno ne? :\ :D

64202 ::

Verjetno bi slo, ce bi dal ene 4 switche vmes :D
I am NaN, I am a free man!

Barac00da ::

Ah, saj ni tak problem. Neseš najprej monitor, pol pa še kišto pa nahrbtnik, v katerem maš pa tipkovnico, miš, kable in slušalke (ne more imet vsak svojih zvočnikov).
Boš pa zado porabil sigurno man denarja in tudi časa, kot pa za kupovanje UTP kabla.
---------------------------------------
A ti mene zumeš brjatu?

Pyr0Beast ::

Brezžično bi na prostem z usmerjeno anteno mogoče še šlo, drugače nucaš pa 2 koncentratorja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Ganxta009 ::

Kaj pa to nucaš za wireless k nisem kakšen ekspert v lan povezavah pa switchih, crossover, utp??? kwa je vse to a je crossover pa utp isto?? ti zlodej, kok se loh poveže računalnike...:\ :P

whatever55 ::

Sploh ne vem kaj bo z tem lanom, k morem jaz diferencjalne narest tko, da se kar zmeni z dinotom osebno.

Vrocipes ::

Jao menijo se za LAN, in pol se mu 200m ne da stopit do tega lana. Ta z 300m UTP kablom je pa še hujša8-O :D

Sc0ut ::

Da ful denarja za kabel pa še kakšen ojačevalec pa bo. Ali pa malo švica za transport, pa bo še boljše.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Pyr0Beast ::

Stvari iste sorte se poveže z cross, drugačne z normal. Svič - mrežna, normal. Svič - Svič, cross
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Ganxta009 ::

Ej ne ti men o švicu k jst lahko vse skupi vržem u avto pa peljem tja sam doma je vedno jabolj, ker če cela familija uporablja računalnik ne morš kr odnest to za par dni od hiše!! Lepo te prosm!!8-) vidš če bi ga odnesu bi mogu pa pol sred noči vlačit računalnik nazaj domov al pa navsezgodi zjutri!!!:\ al kaj??

OmegaBlue ::

Fantje pomirte se in nehajte z offtopic sporočili.

Pogovor naj lepo teče okoli povezave na 300m - če ne bo nič pametnega naprej gre tema pod ključ.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Ganxta009 ::

Ej stvar je stekla vsi bodo kupili 300m kabla do mene kjer bo switch pa je stvar rešena! hvala za pomoč in podporo v težkih trenutkih ko več ne vidiš rešitve iz take zagate

LP,
vaš večno vdan Lojzek

Vrocipes ::

Ste si pa omislili 1A lan :D A ni potem lažje da igrate preko interneta?

Ganxta009 ::

Dj ne seri a si ti kj popil dons kaj si ti kšn geek al kaj če je pa to lan party!!!1

Vrocipes ::

Jaz ne serjem trenutno in tudi pil nisem, pa tudi to vem, da je lanparty :)

OmegaBlue ::

Dost je blo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

primus1024 ::

V switch boš mel priklučeno večkrat po 300 m kabla?
Glej da boš izbral pravilen kabel.

Tukaj poglej tipe kablov in domet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel - max- dolžina ?! komu verjet ?

Oddelek: Omrežja in internet
4514251 (10036) Pyr0Beast
»

UTP na Koaks (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555477 (4505) Gapi
»

omrežna povezava med dvema hišama

Oddelek: Omrežja in internet
91443 (1252) overlord_tm
»

Od razcepnika do ADSL modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201962 (1718) danielka84
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814821 (4016) PaJo

Več podobnih tem