» »

Od nič do konca (upam)

Od nič do konca (upam)

madicho ::

Tole temo sm odpru, zato k nimam kj dost izkušenj glede modifikacij kompa in upam da mi boste pomagal...

PREDLOGI IN MNENJA WELCOME!!!!
če mate pa kšna vprašanja pa sm vprašte..

Ker so počitnce in nimam kj delat sm se odloču d bom dubu en star ohišje, ga mu predelu in v katerga bom spravu komponente k jih mam zdaj, stem d bom poskusu vodno hlajenje (pri katerem mam še mnj izkušenj). Glavni razlog zakaj sem se sparvu dealt ohišje je pa glasnost sedanjega ohišja, ...jst hočm tišino



no pa začnimo...

Zdaj mam takole ohišje

s katerim nism glih zadovoljen. sj ne rečem ponoč kr kul zgleda, sm če pomisleš d ti na ušes brni 7 ventov in da se podnev vid pouno praha pa crkjene mišice v kompu.....hmmmm


no sošolc mi je podaru en star ohišje k ga ni ne njemu ne men škoda rezat...

(na slik je sm skup zlužen pa nč pršraufan - drgač ne zgleda tuk bogi, lol)


ker je ohišje sorazmerno mjhen 48x18x33, sm se odloču tpru nabavt en radiator zA vodno hlajenje, da bom vidu kam ga bom pršraufau...

neki sm gledu da dajete notr radiatorje od avtov, ker so v trgovinah predragi. zanima me če ma kdo kšen pocen pa dobr radiator za prodat
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Nejc Pintar ::

sedaj si dobi SketchUp in zriši, potem pa veselo na delo
Lahko je biti prvi, če si edini!

madicho ::

sem se odloču d ne bom delu po načrtu ampak kr tako mau, kar bo ratal bo pa ratal...:D

na forumu sm najdu, da en prodaja radiator.


zanima me če se ga splača kupt?

mam pa možnost dubit tud radiator od skuterja, ma kdo kj izkušnj kako so učinkoviti?

bi vi dal raj radiator od skuterja al od lade?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

SebaR ::

zagotovo od lade. Moraš gledati da je bakren in čimvečji.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

madicho ::

moj stric je avtomehanih (zase mau), pa ma doma dost hladilnikov, samo k so veliki k moja cela miza, jst bi rad enga tazga d bi ga km na ohišje pršraufau, al pa celo notr, pa mi reku d so od skuterjev kr mjhni.

nucam še kšen predlog, ker mu moram še dons povedat da mi ga bo jutr prpelu iz italije al pa ne :\

Opkow ::

Da smo si na jasnem. Ne nucajo se tisti "radiatorji", ki so namenjeni za hlajenje motorja. Ampak se nucajo uni radiatorji, ki so namenjeni za gretje notranjosti kabine. In tile grelci nikakor niso veliki kot tvoja miza. :) So v povprecju cca 15x20 cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

madicho ::

najlepša ti hvala

se bom še en tedn smjau :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madicho ()

madicho ::

no končnno sm dubu en hladilnik, pa še celo zastonj :)

< prbližn tako sm si zamislu d bo stau, ker pa mam ohišje k so vse stranice povezane, bom zgori zrezu tisto lukno >

rekl so d je od petke, nwem nwem
kj veste kakšni so od petk, dobri/slabi ????
no probu bom s tem potl bom pa vidu

mi lahko mau opišete kako ga vi spucate,
zanima me še če ga lahko tud preštriham (presprejeam)?
s kukim ventilatorji naj ga hladim (v milslih sm imel enga 120)?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

VASkO ::

ta kuler OBVEZNO najprej preveri da ne pusca! te kombinacije aluminija in plastike so zelo slabe, ker uporabljajo tesnila med komorami in samim radiatorjem. sem enkrat nekaj podobnega mel pa je z njega teklo kot pri norcih, tvoj pa ne zgleda veliko bolje. jaz osebno ga ne bi uporabil za vodno hlajenje.

rajsi si najdi kaj od Lade ali nekaj, ki je podobno narejeno. tam ti bar spuscat pri tesnilu ne more. vode v racunalniku pa noben noce, ne?

madicho ::

jp res nebi rad mu še en akvarij v sob :D , pa še zgori ga bom montiru,hmmm...

ampak za začetek pa za zajbancijo je bo kr, ga bom probu fjst zaščitet, sj hladilnik lahko potlej zamenam kdr čem

mi lahko mau opišete kako ga vi spucate,
zanima me še če ga lahko tud preštriham (presprejeam)?
s kukim ventilatorji naj ga hladim (v milslih sm imel enga 120)?

Kalysto ::

za odmaščevanje in spravljanje umazanije ven iz radijatorja uporablam wc račko.za izgled pa kečap :))

Nejc Pintar ::

+Cola
Lahko je biti prvi, če si edini!

madicho ::

cola za zaunanjost al notranjost?
mi lahko nekdo neki svetuje predvsem za zunanjost, ker moj kr zdelan zgleda

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Nejc Pintar ::

Cola za vse
Lahko je biti prvi, če si edini!

madicho ::

ktera pa to. coca-cola, mercatrojeva cola, kokola?

tiborrr ::

Vseeno, vglavnem, da ima kislino (torej vsaka).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

madicho ::

potlej to kr ceu radiator pomočm v colo pa pustim par urc, al bo treba kr drgnt?

Nejc Pintar ::

namoči, potem pa še malo drgni;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Ov3rD0s3 ::

hm.. na tvojem mestu bi najprej razmislu kam bi dal napajalnik :\

madicho ::

ja drgač je plac narjen spredi pred plato, na eni od zgornih slik se vid,
samo jst bom tm po vsej vrjetnosti dau črpalko, da se bo saj mau plata vidla8-O , napajlnik bom dau pa pod tiste tri 5,25 enote,
v katere bom dau dva dvd-rw/rom pa en disk, disketnik pa sploh nwem če bom montiru, za komp pržgat glih neki delam iz pleksija

in bom vse skup dau na spredno stran radiatorja.

Tako da moram spredi pod 5.25 enotam najdt samo plac za 2 usb-ja pa napajalnik.
< upam da si predstavlate >

aja, iz napajlnika sm misnu 80 mm vent vn uzet, na spredi stranic mislm pa enga 120 mm montirat, mislte da bo dost hladil napajalnik če ne bo direkt v njega pihau?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

madicho ::

dons sm radiator skopau v coca coli, ker mi je mau zmankal sm pa še riverjem eksperimetirau :D



v naslednih dneh bom še okul radiatorja dokončal pa treba bo začet ostale dele za vodno delat.

črpalko bom dau eno k je drgač za akvarij, mu sm jo pa za jaslice (potoček kao ... ), res je bl švoh (130l/h) ampak upam da bo poganjalu vse skup. dobr pa je d jo lahko pod vodo potopim, s tem mislm da bom mu črpalko in posodico za vodo v enem

plstiko mam že narezano



kater lepil naj uporabem da skup zlept? silikon?

zanima me kakšne cevi nj uporabm? k mam pr bajt dva vodovodarja, mam orodja in materiala dost ...

ali bi bile aluminjaste cevi dobre?? al nj raj uporabm pvc, ker aluminjaste bom bl težku prtrdu kamr kol?

kmal bojo na vrst vodni bloki, nj mi plsi nekdo pove če jih je že kdo izdeloval sam, pa kje bi se dal dobit 1 cm debel bakr???

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Matej_K ::

Kaj si dobu pod zamaškom od Coca-Cole?? :D
Looking for sedež!!:\

SORRY :8)
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

madicho ::

OFF TOPIC

mmm mn se zdi da sploh nč ni blo, sicer pa bi bil že čudež da bi v en by_the_mim mokronog poslal cocacolo s sedežem :\

Ov3rD0s3 ::

off topic- rabm 4 sedeže:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569083 (37152) lufy
»

Vodno hlajenje by Japan power!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
545451 (3941) T0RN4D0
»

Lada v PC-ju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181654 (1179) WinsuckeR
»

Kako obrniti vantilator na hladilniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222619 (1857) DimmniBurek
»

Kam postaviti radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221670 (1271) njok

Več podobnih tem