» »

Kako ponovno nastaviti procesor na delovno frekvenco?

Kako ponovno nastaviti procesor na delovno frekvenco?

nokia6310 ::

Lep pozdrav!
Ugotovil sem da se mi procesor zelo pregreva in zato sem ga vzel ven in dal hladilno pasto na novo gor razlika je za 20 stopinj prav neverjetno res.
Zdaj pa mi povejte nekaj imam procesor AMD xp 2800 + kako to v biosu spet nastavim da bo 2800?
Zdaj mi piše da je 1500 pa mi je to premalo in pozna se ker dela vse skupaj bol počasi je kakšna možna rešitev da mi lahko poveste v kateri meni naj grem in kje in kako naj nastavim oziroma kje naj pogledam kako imam nastavljenega?
NO hvala vsem za pomoč res bi me zanimalo kaj naj naredim.
Plata pa je epox 8 rda +.
Lp

Moonman ::

To je barton jedro?
Če je, potem v biosu nastavi fsb na 166mhz in mnozilnik na 12,5x.


nokia6310 ::

A veš da ne vem kakšno jedro je jaz samo vem da je AMD xp 2800+ drugega ne vem stal pa je okrog 40000 sit. Samo zanimivo kako to da so ostale nastavitve ostale ura datum dual ddr vklopljen itd procesorja pa ni ohranilo na prej nastavljenih vrednostih?
Ja hvala bom poskusil pa poročam.

Sami ::

Ni nujno, da je barton, več verjetnosti pa je da je. V BIOS-u nastavi Load Optimized Defaults pa bi ti ga moral sam prepoznati, drugače pa ga ročno nastavi kakor so ti napisali.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

nokia6310 ::

A naj pogledam še za kakšne druge nastavitve DMA itd da mi bo računalnik najbolj optimalno deloval?
Sami daj mi prosim link do najnovejšega biosa za to plato da ga flešam pa po možnosti mi povej kako se ga fleša iz diska kam moram iti in kaj narediti ter kere tipke moram pritisnit da se bo postopek flešanja začel?
Rad bi ga nadgradil pa ne vem enkrat smo to že delali pa se zdaj res ne spomnim kako smo prišli do tega?
Enkrat smo ga flešali tako da je flešal direktno iz diska pa zdaj ne vem a rabim za to kakšen poseben programček ali kako gre to?
No hvala vam.

Dead_Eye ::

Če vse dela bp, pusti bios kot je. Ti samo nastavi množilnik in FSB na 166 pa bo...
The one and only


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjam procesor, pc ne dela

Oddelek: Strojna oprema
441350 (1350) dejansan
»

Abit KX7raid procesor

Oddelek: Strojna oprema
9785 (704) SuperStipe
»

Poimenovanje proca po navijanju?

Oddelek: Navijanje
161234 (815) Odpadnik
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1328175 (5852) Tarzan
»

Athloni XP 2500+ v JAE za 24k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1107997 (5240) Boško

Več podobnih tem