» »

Windows pri varnosti (spet) boljši od Linuxa

Windows pri varnosti (spet) boljši od Linuxa

Microsoft - Microsoft, softverski gigant iz Redmonda, je pri neodvisnem svetovalnem podjetju Wipro Technologies naročil raziskavo o stroških nadgradnje Microsoftovih in odprtokodnih programskih rešitev za namizne sisteme in strežnike.

Wipro je opravil raziskavo ( PDF) v kar 90 podjetjih (2.500 - 113.000 zaposlenih), kjer sočasno uporabljajo tako Windows kot tudi odprtokodne operacijske sisteme.

Rezultati so zanimivi, saj so odkrili, da so stroški nadgradenj računalnikov z nameščenim sistemom Windows precej (13-33 %) manjši kot pri Linuxu, tudi takrat, ko je število popravkov za Windows večje.

Kljub temu, da je raziskava bila naročena s strani Microsofta, se je potrebno vprašati, koliko takih raziskav iz resničnega sveta še potrebujemo, da bomo spredvideli Resnico.

78 komentarjev

«
1
2

Poldi112 ::

Zalostno da se take novice objavljajo.
Tudi ce je 100 raziskav, kjer je MS bolj ugoden, ce so vse od MS je to kot da ne bi imel nobene.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

nicjasno ::

BS
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

darkolord ::

Poldi112: Nobeno podjetje se samo od sebe ne spravi delat take resne raziskave

G-man ::

Objektivna raziskava? Khm, khm in khm.

Daedalus ::

Hudiča, sem že skor mislil, da je 1. april:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

darkolord ::

Ja, in? Verjetno so ljudi iz teh 90 podjetij mučili, dokler niso povedali kar hočejo...

KoKi ::

Windows pri varnosti (spet) boljši od Linuxa

so odkrili, da so stroški nadgradenj računalnikov z nameščenim sistemom Windows precej (13-33 %) manjši kot pri Linuxu

?
# hackable

darkolord ::

KoKi?

KoKi ::

naslov teme se na ujema z vsebino.
# hackable

Brilko ::

Če malo bolj pomisliš se, ampak sprva res ne kaže tako. ;)

darkolord ::

Ja malo je povezovalno je treba mislit, pa gre

Roadkill ::

Jaz glasujem za to, da se ukine poševni bulshitovsko nakladalni tekst na koncu novice.
Zato, ker folk ne zna niti zabaven biti več. Večinoma samo nekaj kvazi-prikrito provucirajo, da so kasneje ponosni na to, da so napisali še eno novico, ki je imela 135 komentarjev flame-wara.

Drugač pa: Way to go MS...
Ü

KoKi ::

ja ... ce malo pomislis tud ves kaj sem jaz htel v prvem postu napisat ...
# hackable

Brilko ::

haha, bravo Koki, lep backup >:D

:D

darkolord ::

Roadkill: ti kar glasuj

KoKi: vem kaj si hotel napisat v prvem postu, samo se s tabo nisem strinjal :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

igor0203 ::

zelo rad bi videl bančni izpisek od tega neodvisnega svetovalnega podjetja v času raziskave

darkolord ::

A misliš da so to zastonj delali

BigWhale ::

Me firbec matra, da bi odprl raziskavo, pa se mi ne ljubi. Ker vsak sponsored crap je crap.

darkolord ::

Zastonj crap je tudi crap.

CCfly ::

crap = crap. Hevreka.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

B-D_ ::

Ta novica ni nič novega. Itaq vsak ki malo pomisli ve, da je razmerje folka, ki nima pojma o svojem sistemu na linuxu še veliko veliko večje v prid totalnih n00bov kot na Windows-ih ravno zaradi večje preprostosti in uporabnosti Oken pred linuxom. Takega sistema se je zato tudi lažje naučiti in ga ustrezno administrirati.

Grem stavit da zna na Winsih veliko večji procent rednih uporabnikov znat zaznat in odstranit trojance z inštalacijo antivirusa kot zna procent povprečnih linuxašev odstranit en krepko skrit rootkit.


Toda dopovej ultran00bom, ki ne znajo dojeti da samo to, da so si l33t-no po točkah iz FAQ inštalirali linux in da dejstvo da sami ne znajo opaziti golazni, ki jim leze po serverju še ne pomeni, da imajo svoj tri leta nedotaknjen in neupdejtan server še vedno clean. Razlika je edino v tem, da v Winsih vsaj znajo najti golazen, ki jim leze po sistemu. :\

Myth ::

B-D_, razloži zadnji odstavek. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

B-D_ ::

Če nekdo inštalira neki "kvazivarnega" po navodilih iz alinej in mu tisti 486-server sedaj že tri leta meša prah v kleti brez, da bi ga kdo povohal, je to defenitivno večji security hazard kot updejtani winsi xp sp2, ki se "updejtajo sami od sebe" že po defaultu.

Seveda pa se ima za ne vem koliko varnega ter l33t ker "njegov server lavfa linux". :\

gfighter ::

B-D_, ne verjamem, da se gre pri tej novici za 15-letne mulce s serverji v kleti in XP-ji kot serverjem. Malo premisli, kaj si napisal. Če pa misliš, da vsi ki imamo v firmi kakšen linux server in imamo z njim celo dobre izkušnje spadamo v tisto kategorijo, ki si jo ti opisal, ti pa ni pomoči...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

B-D_ ::

Dvomim, da sysadmini firm spadajo v tisti velik procent mularije, ki si je inštalirala linux zato ker kao "obvladajo". Je pa ravno zaradi tega hypa zagotovo vedno več lamerjev kot profesionalno izobraženih userjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-D_ ()

kopernik ::

več lamerjev kot profesionalno izobraženih userjev.


Ker je med tistimi, ki namestijo windows, toliko profesionalcev, a ne ? :\

B-D_ ::

Procentualno glede na število userjev je na linuxu zagotovo več folka, ki ne zna zaznati in odstraniti zajedalca kot jih je na Windowsih.

kopernik ::

Uh, hudo dvomim (se posebej po vecstranski temi prav v tem forumu, "Zakaj mi ugasa racunalnik" oz. nekaj podobnega. Pa ves, da so bralci slo-techa dokaj napredni uporabniki).

Mislim pa, da je oz. bo ta procent priblizno enak, ko bo primerljiva uporabniska baza teh dveh oper. sistemov. Ce posedes eno tajnico za katerikoli OS, bo pri obeh potrebovala admina, ki bo skrbel za taksne in drugacne tegobe ...

B-D_ ::

Catch v tem da ne obstaja tema "Zakaj je mojemu linux serverju ime zombie" prej zato, ker folk večinoma ne zna detectat tega, da ima svojo varnost zluknjano, kot pa zato ker bi bilo linux userjev tako zelo malo (čeprav je slednje zaenkrat tudi dokaj prispevalo k temu).

Če bi bilo folka številčno enako bi bila pa varnost prav tko zluknjana kot pri Winsih zaradi enormnega števila folka, ki nima pojma in ne ve da miška+tipkovnica+ekran != računalnik.

64202 ::

darkolord: Nasedas propagandi MS-ja. Poznam ljudi, ki so ze delal "neodvisne" raziskave.
I am NaN, I am a free man!

linuxdady ::

Teza: Bencinski motor s kompresijo 1:10 deluje bolje, njegovo vzdrževanje pa je cenejše, če ga poganja 86 oktanski bencin, kot če ga poganja 98 oktanski bencin.
Trditev je sicer kretenska, ampak če mi uspe angažirati dovolj neodvisnega strokovnjaka, da bo tezo podprl, bom lahko še nekaj časa prodajal 86 oktanski bencin. Vsekakor pa je tak strokovnjak bistveno cenejši, kot prestrukturiranje firme v proizvodnjo česa koristnega.

singular ::

ce ze o zombijih... veliko vecji procent win kist je u zombie dnetih kot pa linux kist, katerih procent je skoraj zanemarljiv, ker bot spreaderji se v veliki vecini skoraj vsi pisejo za winse.

OrlyTM ::

seveda ... vse raziskave, ki so v prid MSju so placane, vse kontra raziskave, ki pljuvajo cez MS so pa popolnoma objektivne in cisto zlato :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

...se v veliki vecini skoraj vsi pisejo za winse.


?!? Mal nabijamo, a? ;)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

babylon9 ::

nobeden ne sili uporabnikov, da zapustijo windowse, ce zelijo naj kar ostanejo na njih.

Drugi bomo uporabili drugo alternativo, zakaj se ve.

BigWhale ::

Jaz sem pa dolgoletni uporabnik Linuxa, pa se bolj dolgoletni uporabnik MS operacijskih sistmeov od DOSa 3.30 pa vse do WinXP.

Enkrat lahko ugibate s katerimi operacijskimi sistemi sem imel vec tezav, pri nadgradnji in pri posodabljanju.

jype ::

IBM, Novell in Oracle so pa naredili studijo, v kateri so ugotovili, da je Linux TCO vec kot 80% cenejsi od Windows TCO, da je ROI skoraj dvakrat visji pri Linuxu in da je Linux bistveno varnejsa platforma za kakrsnokoli resno delo, hkrati pa omogoca pravo neodvisnost od ponudnika, saj Linux podpira vrsta podjetij z razlicnimi moznostmi in stopnjami podpore, nebolec pa je tudi prehod na drugo unix-like platformo.

noraguta ::

IBM, Novell in Oracle jeh tile so izgubili znatne trzne deleže katere so imeli , tako da v njihovo objektivnost ne gre povsem zaupat , isto lažejo kot vsi ostali.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Daedalus ::

Ah, jebote te TCO raziskave... Vsaka pogrunta kaj novega - so nezanesljive, kot tale, ki jo navajaš v novici. Bo treba počasi izmislit eno metodologijo raziskovanja in jo prepustit kaki znanstveni ustanovi, ki se ubada z raziskavami. Prej je pa vse skup - propaganda, pa ni važno v kero smer.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

TCO je buzzword.

lukaz ::

zakaj tuki piše stroški nadgradenj (patchanje lukenj) vi pa govorite o trojancih in rootkitih? Drgač je pa res draga nadgradnja na linuxu, poglejte moj primer:
root@Anduril:/etc/cron.daily # cat apt-get
#!/bin/sh
#
apt-get update && apt-get upgrade -y
root@Anduril:/etc/cron.daily #
:D

64202 ::

> ki so v prid MSju so placane

Exactly, tole je placal MS. A si resno mislil, da bo MS pustil objaviti nekaj kar mu ni v prid in to placati. Heh
I am NaN, I am a free man!

AndrejS ::

Windows pri varnosti (spet) boljši od Linuxa

Ali ne bi bilo bolje "spet" zamenjati z "vedno" ? Ali pa je zato "spet" v oklepajih ?

Gandalfar ::

lukaz: ti si pa upas

Loki ::

jaz sem tudi za odpravo tistih blesavih komentarjev. g33ki pac nimate smisla za humor; oz. pljuvate take komentarje, da se greste nekej propagando linuxov.8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

BigWhale ::

Ja, propagiramo vseh 50 linuxov...

Skoda ker ne slovnice... ;>

Azi ::

hahaha

Pomojem se moja stara ve resnico.

@microsoft
Stop posting bullshit.

OrlyTM ::

Pomojem se moja stara ve resnico.


ja sj .. v starejsih je modrost in starejsi vejo, da je Windows ne samo najvarnejsi, tudi najboljsi OS nasploh :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

jype ::

Skoda, da so starejsi vso modrost obdrzali, pa je za Orlyja ni nic ostalo...

Sicer so pa znanstveniki dokazali, da uporabniki sistema Windows prej utrpijo disfunkcijo erekcije, uporabnicam pa se bolj povesijo prsi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti v Vista jedru - 3. del

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
356030 (4353) Lamur De Zur
»

Kako hroščati so odprtokodni programi

Oddelek: Novice / Varnost
415851 (3492) 64202
»

Windows pri varnosti (spet) boljši od Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
787630 (5985) borchi
»

Prve izkušnje s 64-bitno inačico Windowsov XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
252262 (2262) Brane2
»

Linux do leta 2008 pokril 20% trga

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
112134 (2134) krator

Več podobnih tem